Skocz do zawartości
introo

Brak aplikacji w emulatorze (instalacja przebiegła pomyślnie)

Rekomendowane odpowiedzi

introo

Cześć, 

dziś zacząłem czytać co nie co o programowaniu na androida. Mam niewielką wiedzę o programowaniu ale myślę że na początek wystarczy. Przejdę do problemu który spodziewam się jest prosty do rozwiązania. Z braku możliwości zapytania kogokolwiek postanowaiłem napisac na forum (użytkownicy mają tu raczej "ciekawsze" przypadki) 

Po instalacji eclipse ver. mars i skonfigurowania go (SDK, Virtual Device) utworzyłem app za pomocą new->project. Chcialem sprawdzić jej działanie lecz po Run->Android App.. rusza emulator i aplikacji nie ma w menu choć zainstalowala się poprawnie.

Czym to jest spowodowane i jak uruchomić aplikacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pavloasto

Po pierwsze zrezygnuj z eclipse na rzecz Android Studio.

Po drugie aplikacja po kliknięciu "run" powinna odpalić się w emulatorze na pierwszym tle, co się dzieje w Twoim przypadku? Nic się nie włącza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I zainstaluj sobie Genymotion zamiast domyslnego emulatora, ktory jest kijowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coderoid

@@mariuszs338

Android Studio w najnowszej wersji ogarnia już całkiem spoko. Zaczałem korzystać z emulatora Android Studio całkiem przez przypadek i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    introo

@@pavloasto

Tak, po Run włącza się emulator i tyle.

Tak jak doradzałeś, korzystam teraz z Android Studio. Problemu nie ma. Aplikacja utworzona przez kreator uruchamia się (w AVD i na telefonie).

Wywnioskowałem z drzewa plików że aplikacja z Eclipse nic nie robiła. Podejżewam że chodzi o krok 

creator.jpg

Brak jakiejkolwiek "activity" w eclipse. W studio został utworzony Blank stąd coś mogło się wyświetlić.

Importowanie projektu z Eclipsa do Studio nie wiele dało, błędy o treści:

Error:(3) Error retrieving parent for item: No resource found that matches the given name 'android:Theme.Holo'.
    Edytowane przez introo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi