Skocz do zawartości
deco164

RECOVERY HUAWEI Y560-L01 recovery, bootloader, root - temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

deco164

Nikiz z XDA skompilował nam recovery i TWRP dla naszych Y5 :) większych błędów nie ma :) poniżej zamieszczam linki z instrukcjami do w/w recovery i TWRP :)

Zapraszam do testów i zgłaszania błędów i jakichkolwiek UWAG !

CWM : http://forum.xda-developers.com/android/development/recovery-cwm-based-recovery-6-0-5-1-t3284390

TWRP : http://forum.xda-developers.com/android/development/recovery-twrp-huawei-y5-t3279477

STEROWNIKI ADB AND FASTBOOT POTRZEBNE DO ROZPOCZĘCIA CAŁEJ OPERACJI :)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48915118#post48915118

W poradnikach Nikiza jest też możliwość odblokowania bootloadera :)

Edytowane przez mobopx
    Edytowano tytuł w wyniku połączenia 3 wątków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj zademonstruje jak zrootować Huawei'a Y5, otóż sposób jest bardzo prosty i działa na większości brandowanych romów

1. Pobieramy King Root'a -> http://mmgr.myapp.com/myapp/kdown/img/NewKingrootV4.65_C134_B241_en_release_2016_01_05_105203.apk

2. Przechodzimy mini slajdy, bla bla bla, aż dochodzimy do Try root (Aplikacja ostrzeże że nie da się zrootować, mimo to klikamy niżej Try root)

3. Czekamy koło minuty

4. Aplikacja powiadomi nas o udanym rootowaniu, no i też wywali pytanie czy nie chcesz zoptymalizować autostartu (nie polecam)

5. To tyle, cieszymy się rootem na naszym urządzeniu i modyfikujemy co chcemy!

Zrzut z Root checkera 

HIAkeOE.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m2861

Dla niewiedzących tam gościu wszystko opisuje ale nie pisze gdzie włożyć obraz img recovery a więc w c\użytkownicy\(twoja nazwa)\.android. I najpierw trzeba odblokować bootloader a pózniej instalować recovery,bootloader odrazu odblokować drugą komendą czyli fastboot oem unlock-go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris2
    Napisano (edytowane)

Kolega ma rację pierwsze trzeba wyodrębnić pliki

Edytowane przez kris2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m2861

Ale bez fastboot recovery.img tylko od razu fastboot flash recovery recovery.img bo to pierwsze wchodzi ci do recovery ,po prostu sprawdzasz jakie masz zainstalowane  :rolleyes: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx
    bootloader odrazu odblokować drugą komendą czyli fastboot oem unlock-go.

Czy po komendzie "fastboot oem unlock-go" lub "fastboot oem unlock" nie trzeba przypadkiem wpisać kodu do odblokowania telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m2861

Jakiego kodu, to ci się robi w czasie fastboota a więc nic nie możesz wpisywać. Jeszcze jedno jak podłanczas urządzenie do kompa to ci się spyta czy je sparować oczywiście tak, nieraz nie zauważyłęm tego i miałem problemy z użyciem adb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użyłem go do zrootowania wszystko ok, ale zmieniłem czcionkę i teraz jak mam zmienić na oryginalną? Przywracanie ustawień nic nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@@Daras1231 

Ustawienia fabryczne czyszczą partycję "data" w której są aplikacje, dane aplikacji, ustawienia. Ty zmieniając czcionkę ingerowałeś w pliki systemowe - czyli partycja "system". Ustawienia fabryczne nie mają z tym nic wspólnego.

Opcje masz dwie - albo przywrócenie (podmiana) oryginalnej czcionki tą samą metodą co zmieniałeś wcześniej, albo reinstall systemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Balrog

Witam

Kupiłem wczoraj ten telefon i chciałem zapodać mu marshmallow i mam problem z bootladerem zarówno z komendy adb reboot bootloader telefon się restatruje i wraca do systemu z recovery wisi na logo huawei ... włączyłem debugowanie i om unlock 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi