Skocz do zawartości
cyren

Promowanie aplikacji - wtyczka społecznościowa

Rekomendowane odpowiedzi

cyren

Witam, właśnie kończę pisać nową grę na Androida i wpadłem na ciekawy pomysł odnośnie jej promocji.

Chciałbym dodać do niej przycisk, który spowoduje dodanie wpisu na tablicy facebook lub twittera, coś w stylu: "Właśnie gram w nazwa gry, jeśli chcesz dołączyć do zabawy pobierz nazwa gry z Android Marketu (link)" za co gracz otrzyma pieniądze w mojej grze. Mówiąc inaczej dochodzi do prostej wymiany - ja otrzymuję reklamę gry a gracz pieniądze w mojej grze. Problem polega na tym że nie wiem w jaki sposób dodać taki wpis na tablicy użytkownika facebooka/twittera poprzez androida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj API Facebooka dla Androida, dużo aplikacji ma Like It button, więc jest to do zrobienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cyren

Dzięki za pomoc, wygląda na to że sprawa jest banalnie prosta, zwłaszcza z Twitterem: wystarczy dodać bibliotekę z api Facebooka/Twittera do aplikacji i napisać odpowiedni kod. Przy czym na Facebooku będziemy musieli założyć konto developera(?). W każdym bądź razie jeszcze raz dzięki za nakierowanie.

Ps. gdyby ktoś szukał api wraz z opisem instalacji Twittera to wszystko jest tutaj: Android Post Status to Twitter using Jtwitter- Example | Androidpeople.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, na facebooku trzeba aktywować sobie konto jako developer. Tam też musisz założyć aplikację, do której dostaniesz ID i bedziesz musiał wrzucić odpowiedni hash z klucza, którym podpiszesz aplikację, aby łączność między aplikacją mobilną, a tą po stronie facebooka działała prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Jezeli nie potrzebujesz pełnej kontroli nad wysłaniem wiadomości to wystarczy przygotować intent z treścią i żądaniem uruchomienia choosera. Użytkownik będzie mógł wysłać to gdzie tylko ma ochotę. Niestety w przypadku facebooka poprawili ostatnio i wynik jest nie do przewidzenia.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi