Skocz do zawartości
Pekin

root [CF-Auto-Root] [Lollipop 5.1.1] [N910C] [N910F] szybka i prosta instalacja - KNOX 0x1

Rekomendowane odpowiedzi

Pekin

http://forum.cyanmod.pl/uploads/monthly_12_2014/post-7223-0-91372000-1417429935.jpg

Tworząc poradnik bazuję na temacie z xda [klik] i nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne komplikacje i uszkodzenia telefonów. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność!

CO JEST NAM POTRZEBNE?

- Telefon Note 4 N910F (Snapdragon) lub Note 4 N910C (Exynos) wraz z kablem USB
    - Sterowniki Samsung - najczęściej wgrywają się same po podpięciu telefonu do kompa, jeśli będą jakieś problemy, można zainstalować Kiesa [klik - download] a wraz z nim zainstalują się wszystkie niezbędne nam sterowniki Samsunga
    - Paczkę niezbędną do instalacji:
    * Dla Note 4 N910F (Snapdragon) [klik - download]
    * Dla Note 4 N910C (Exynos) [klik - download]
    - Program do rozpakowywania (np. darmowy 7-Zip)
    - Sprawny komputer

INSTALACJA:

1. Upewniamy się, że mamy wyłączoną blokadę ponownej aktywacji (Ustawienia -> Bezpieczeństwo -> Blokada ponown. aktywacji)
    2. Ściągamy i wypakowujemy (np. 7-Zip'em) do nowo stworzonego folderu plik CF-Auto-Root-....zip - tu wybieramy odpowiedni plik dla naszego modelu telefonu. Linki do ściągnięcia podane wyżej.
    Po wypakowaniu pojawi się nam 5 dodatkowych plików - Program Odin oraz pliki niezbędne do instalacji roota.
    3. Dwukrotnie klikając w plik Odin3-v3.10.6 odpalamy Odina i klikamy "AP":
    2AI3a7O.png

4. Z miejsca gdzie rozpakowaliśmy wcześniej ściągniętą paczkę wybieramy plik o nazwie CF-Auto-Root-trelte-treltexx-smn910c.tar.md5 :
    6Z28A4m.png

5. Po prawidłowym dodaniu pliku z lewej strony w Odinie wyświetlą nam się takie informacje:
    ndC9BqY.png

6. Wyłączamy telefon
    7. Wchodzimy w download mode (przytrzymać dłużej, jednocześnie naciskając przycisk głośności w dół, przycisk home oraz przycisk zasilania)
    8. Następnie wyskoczy pytanie po angielsku czy chcemy wejść w download mode czy zresetować telefon (pierwsze ujęcie na poniższym obrazku) - naciskamy przycisk głośności w w górę potwierdzając wejście w download mode (drugie ujęcie na poniższym obrazku):
    Samsung-Galaxy-Note3-Download-Mode.png
    9. Podłączamy telefon do komputera przy pomocy kabla USB (jeśli korzystamy z komputera stacjonarnego to najlepiej użyć tylnych portów USB)
    10. Wracamy do ciągle włączonego Odina, który powinien nasz telefon wykryć. Na znak, że telefon został wykryty i wszystko jest ok, po lewej stronie na dole pojawi się komunikat "Added!", a po lewej stronie na górze jedno z pól zakoloruje się na kolor błękitny:
    SwvnRjK.png

11. Upewniamy się, że "Repartition" w zakładce "Options" jest ODZNACZONE:
    nJW2UdP.png

12. Klikamy Start, czekamy aż proces wgrywania się zakończy, telefon uruchomi się sam.
    13. GRATULACJE! Właśnie zrootowałeś swój telefon :)

WAŻNE INFORMACJE:

1. Metoda ta działa na wszystkich Note 4 N910F/N910C z Lollipopem 5.1.1 na pokładzie
    2. Nie ma znaczenia czy macie soft brandowany (ze śmieciami operatora), niebrandowany, polski czy zagraniczny
    3. Po zrootowaniu telefonu nabijacie flagę KNOX co wiąże się z teoretyczną utratą gwarancji. Więcej szczegółów znajdziecie w temacie mojego autorstwa [klik]
    4. Zrootowanie telefonu nie usuwa żadnych danych, aplikacji, kontaktów, ustawień itp - nic nie zostaje ruszone

Poradnik okazał się pomocny? Postaw piwo autorowi :cheers:

Edytowane przez camdell
    Dodano prefix
    • Piwko! 3
    • Lubię to! 15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

Jeśli ktoś próbował tego sposobu - proszę potwierdzić jego działanie - żeby nikt nie miał wątpliwości ;)

@@passenger rootowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powyższa metoda rootawania na COJ5 android 5.1.1. model n910C działa :-) Telefon kilka razy się uruchomił i jest root. Dowód poniżej.

c282ed834846ddb3160d21785bd484ee.jpg

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez andrewdaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

Jako autor również potwierdzam skuteczność metody. 

Jeśli wgracie potem custom recovery (TRWP) i ono zaproponuje wam wgranie roota przy wychodzeniu z recovery nie róbcie tego! Telefon wpadnie w bootlopa. Ratować się można ponownym wgraniem roota z tego poradnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam działanie, dodam że to jedyna metoda która u mnie zadziałała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa => N910C

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Jak moża zrobić unroot?

Próbowałem przez SuperSu ale po tym tel wpadl w bootloop i jedynym ratunkiem bylo ponowne wgrania roota.

Please help :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up nie wiem, ale ja miałem problem po wgraniu TWRP przez Flashify. Wszystko było ok, ale po wejściu do TWRP miałem komunikat o braku roota mimo, że go posiadałem. Dałem instalację roota tym śmiesznym suwakiem przez TWRP i telefon wpadł w bootloop. Pomogło jak wyżej ponowne wgranie roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

@@andrewdaj - pisałem o tym, żeby nie wgrywać roota z tego komunikatu. Jak się wgra customa to już tego nie ma (osobiście siedzę na Wanamie, który nie odbiega wiele od stocka ale daje się bardzo modyfikować).

Root chyba znika jak się wrzuci czysty rom przy pomocy Odina. Tak przynajmniej kiedyś miałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomSy

@ Pekin więc jakie TWRP wgrać? Czy wszytkie? wersje proszą o root po instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi