Skocz do zawartości
GrubyNoodles

Google Cardboard dla Edge+

Rekomendowane odpowiedzi

freemo

Okulary Samsunga mają prawdopodobnie wbudowane jakieś dodatkowe układy monitujące zmianę położenia w przestrzeni - być może jest to własny akcelerometr, o czym wspomniał już kolega powyżej. Układy te mają one mniej agresywną charakterystykę pracy. Przy obracaniu głową nie występuje efekt nerwowego przesuwania się obrazu przed oczami lecz oczywiście w żaden sposób nie jest to okupione opóźnieniami w śledzeniu ruchu głowy - wręcz przeciwnie - każdy nawet najmniejszy ruch głową daje poczucie bardzo dokładnego odwzorowania tego ruchu w przestrzeni przed oczami.

Po uruchomieniu Cardboard'a początkowo myślałem, że powodem nerwowych reakcji telefonu był uszkodzony akcelerometr. Pozbyłem się tego podejrzenia gdy uruchomiłem dokładnie ten sam film 360' na Samsungu S5. On również miał tendencję do nerwowej, w pewnym sensie skokowej reakcji na ruch głową. Czasem zdarzało się, że przy kręceniu głową występował efekt nierównomierności przewijania ekranu przed oczami. Takich problemów nie ma w googlach Samsunga.

Jest też jeszcze jedna rzecz, która mnie irytowała przy aplikacji Cardboard - czasem nie wiedzieć czemu obraz po dłuższej chwili potrafił mi odjechać np. o 45 stopni w prawo lub w lewo. Był to proces bardzo powolny, niezauważalny gołym okiem. Jednak w pewnym momencie orientowałem się, że zamiast patrzeć na wprost, patrzyłem w prawo na ukos.

Największą bolączką okularów Samsunga jest, to że telefon automatycznie uruchamia aplikację menadżera widoku w okularach. Po trwałym wyłączeniu aplikacji Oculusa menadżer nie uruchamia się i dzięki temu można korzystać z aplikacji Cardboard. Jednak wtedy telefon przestaje korzystać z akcelerometru wbudowanego w gogle i bywa, że obraz potrafi przewijać się przed oczami z tą osobliwą nerwowością.

Można też próbować oglądać filmy na YT za pomocą wbudowanej w telefon aplikacji Samsung Internet. Tyle, że ta aplikacja ścina jakość filmów przez co nawet coś, co jest dostępne w jakości HD, zaczyna być wyświetlane jak słabe SD.

Edytowane przez freemo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    konoo

@up

Filmy z YT najlepiej oglądać w standardowej apce YT, jest tam opcja do oglądania w cardboard

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi