Skocz do zawartości
bartekc00

tutorial [H815] Odblokowanie Bootloadera oficjalnym sposobem (lista dopuszczonych kodów w temacie)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem G4 z Playa. Najpierw miałem wersję V10D, teraz po nowej aktualizacji mam już V10h (konkretniej V10h-260-06. Mój Provider to P4P).
    Wcześniej też miałem roota, ale wraz z aktualizacją straciłem go. Zresztą to chyba nieważne.

Postanowiłem odblokować bootloader, aby wgrać Cyana bądź innego potwora. 

Niestety zatrzymałem się już na 5 punkcie tutoriala od @@bartekc00

Mam zainstalowane adb, wraz z praktycznie całą paczką od Android Studio, włączone wszystkie wymagane ustawienia. 

Error, który dostaję to: 

error: no devices found

Dodatkowo na xda znalazłem gdzieś paczkę plików (adb.exe, AdbWinApi.dll, fastboot.exe), lecz z nią także nie działa. 

Czy któryś z Magików wie w czym może leżeć jeszcze problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@@GrabkaMan

Komputer nie widzi telefonu. Debugowanie włączone? Sterowniki źle zainstalowane też mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hopis

Tak, ja też się z tym męczyłem, poinstaluj na nowo wszelkie sterowniki od telefonu.

Poza tym cyana nie opłaca się teraz jeszcze wgrywać. Ja poczekam na relase :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komputer nie widzi telefonu. Debugowanie włączone? Sterowniki źle zainstalowane też mogą być.

Rootowanie poszło bez problemów. 

Jest opcja, by sprawdzić, czy mam zablokowanego bootloadera? Próbowałem przez service menu, ale nie widziałem tam żadnej informacji o tym (w Z1 było napisane, czy można odblokować czy raczej nie). 

Spróbuję jeszcze zrestartować kompa, bo właśnie zainstalowałem wszystkie możliwe sdk.

(...)

Poza tym cyana nie opłaca się teraz jeszcze wgrywać. Ja poczekam na relase :))

Planowałem wgrać GenisisRom i ogólnie poszukać najlepszego romu dla mnie.

Czy telefon musi być w jakimś szczególnym trybie? MTP / PTP?

Edytowane przez GrabkaMan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hopis

Jeśli masz odblokowany bootloader przy starcie systemu obok boot logo LG w lewym górnym rogu wyświetla się "bootloader unlocked".

Co do trybu, mtp czy ptp różnicy nie ma, ważne żeby go zobaczył. Szczerze mówiąc nie pamiętam po jakim działaniu w końcu zobaczył komputer telefon w adb. Kombinowałem, kombinowałem aż w końcu zobaczył. Na pewno kombinowałem ze sterownikami. Próbuj na tysiąc sposobów, męczyłem się dobre 2 godziny z tym :>.

Nie chce mi się już dzisiaj wertować stron xda - co takiego ciekawego jest w tym romie? Może spróbowałbym, bootloader już odblokowany, gwarancji już nie ma :<. 

Szczerze mówiąc mam nadzieję, że będzie możliwość zablokowania bootloadera w niedługim czasie <troche się cykam> - to już nie ten wiek, gdzie zaraz po otwarciu pudełka z SGS2 robiło się roota i wgrywało się cyana.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szczerze mówiąc mam nadzieję, że będzie możliwość zablokowania bootloadera w niedługim czasie - to już nie ten wiek, gdzie zaraz po otwarciu pudełka z SGS2 robiło się roota i wgrywało się cyana.

Na razie jest to dość świeży telefon. Pewno ktoś niebawem wymyśli na to patent. : )

Mieliście rację. Problem był ze sterownikami. 

Jeszcze raz pobrałem wszystkie możliwe aktualizacje do najnowszych, zresetowałem komputer i teraz już mam odblokowany. Dziękuję : )

Jakby ktoś miał problemy, to u mnie zadziałała opcja PTP, bo przy MTP adb mówił, że brak autoryzacji. 

Edytowane przez GrabkaMan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ANDeK

Nie chce studzić nadziei, ale "taki świeży" to on nie jest - wszedł prawie rok temu (9-10msc temu), a dla G3 w takim okresie było już multum romów + rooty 1 click.

A do dzisiaj na g4 nie ma ani jednego, ani drugiego. LG zaszalało z ceną, ludzie nie widzieli powodu by przejść z G3 (mimo jego czasem lagowania), i mało kto kupił G4.

A zaraz wejdzie g5, więc rozwój jego się niestety raczej zatrzyma. No chyba, że zejdą do ceny G3 teraz to może coś się ruszy.

Edytowane przez ANDeK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę sie zarejestrować na serwis LG - ciągle komunikat "niedostępny".Co się dzieje!?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ktoś wie jak pozbyć się tego komunikatu że bootloader został odblokowany przy włączeniu urządzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@@Maciu Laciu

Nie da się.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi