Skocz do zawartości
bartekc00

tutorial [H815] Odblokowanie Bootloadera oficjalnym sposobem (lista dopuszczonych kodów w temacie)

Rekomendowane odpowiedzi

no i jak zwykle pod górę,

panowie da się coś na taki problem zaradzić?

jak wchodzę na stronę lg i podaje IMEI i Device ID to wyskakuje mi:
    "Unfortunately, your device(Taiwan , (TAIWAN) )does not support unlocking the bootloader."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@@nygus87

Nic, bo LG nie wspiera odblokowania blokady z wersji z Tajwanu (tak jak napisali).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co napisali to widzę, pytałem tylko czy znacie jakiś sposób, żeby to obejść?

Z tego co przeczytałem na forum to 6.0 nie da się zrootować bez odblokowania bootloadera,

a jest możliwość żebym wrzucił sobie 5.1 i wtedy ogarnął root?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@@nygus87

1. Nie, nikt nie opublikował obejścia, ani nic w tym rodzaju. Niestety.

2. Tak. W dziale R&M w temacie v20a,b,c jest instrukcja downgrade. Potem masz w dziale R&M instrukcję roota bez odblokowania bl

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Radem

Już wiem w czym jest problem. Wejdź do pełnego folderu z SDK i wejdź w wiersz polecenia w lokalizacji platform-tools. Powinno pomóc. U mnie też nie działa w folderze, który od tak sobie utworzyłem.

/ciach/, gdzie jest ten folder platform-tools ? W C:\Program Files\Android\Android Studio nie ma nigdzie takiego folderu.

Ech.. denerwuja mnie takie niepelnie poradniki

A moze zly program podalem ? Bo naprawde nie zawsze latwo jest znalezc odpowiedni kiedy ktos napisze "pobierz sdk"

Edytowane przez Araa
    Usuwam wulgaryzm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

Ech.. denerwuja mnie takie niepelnie poradniki

Dziękuję za słowa uznania. Bardzo lubię gdy bezinteresowna pomoc dla forum jest doceniana.

Folder SDK znajduje się tam gdzie podałeś ścieżkę w trakcie instalacji. Jest link podany do pobierania sdk w pierwszym poście.

Więc tak:

Po wejściu androida N na stronę zmieniło się nazewnictwo. Samo SDK do pobrania jest tu: http://developer.android.com/sdk/index.html#Other

Na końcu jest odnośnik do SDK only.

Edytowane przez bartekc00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@bartekc00

Okej udalo sie jednak kolejna przeszkoda. Jestem juz w trybie fastboot i po wpisaniu fastboot oem device-id wyskakuje mi komunikat:

'fastboot' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta wyżej w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

Jest kilka wyjść. Nie masz sterowników fastboot, w złym folderze jesteś w konsoli, nie zainstalowales co trzeba w sdk potem

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj odblokowywałem bootloader tym sposobem, ale nie do końca. Nie potrzebowałem żadnego SDK. Po prostu pobrałem ADB z sterownikami z tej strony: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48915118#post48915118

podczas instalacji dawałem wszystko na Y. Zacząłem od pkt.0 i skoczyłem do pkt.4. A w pkt. 5 zamiast wejść do folderu sdk wszedłem do folderu c:/adb i będąc w tym folderze nacisnąłem Shift i prawy przycisk myszy - 

Otwórz okno polecenia tutaj i spisywałem kolejno komendy z poradnika. Bootloader odblokowany.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moje pytanie jest następujące. Czy odblokowanie bootloadera powoduje wipe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi