Skocz do zawartości
bartekc00

tutorial [H815] Odblokowanie Bootloadera oficjalnym sposobem (lista dopuszczonych kodów w temacie)

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.08.2016 o 09:18, Eric napisał:

mam to co polecił @@Krzysiek357 ale utknąłem na fastboot oem device-id, i mam wiadomość waiting for device

Witaj, mam ten sam problem co ty w H850 LG-G5 miałeś staneło na fastboot oem device-id, i mam wiadomość waiting for device jak rozwiązałeś ten problem ?

Pozdro..

Edytowane przez pener200

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eric

@pener200

kurcze to było dosyć dawno ale na pewno sterowniki LGMobileDriver_WHQL_Ver_4.1.1 lub teraz nowsze i zmiana portu usb i warto mieć lg bridge 

Edytowane przez Eric

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetny poradnik Ja dziś postanowiłem odblokować bootloader i wszystko poszło bez problemu. Czy to normalne że tel. przywróciło do ust. fabrycznych?

Edytowane przez mlody1910
    Jeśli ktoś Ci pomógł zamiast pisać "Dzięki", kliknij przycisk "Postaw Piwo" obok jego posta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

@Up da się odblokować BL bez factory reset ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Rambdal

Nie zawsze zrobi Ci HR. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

@Araa pewności nie ma

Wysłano z Walkman-a

dodana zawartość

Potrzebuje zrobić kopię obecnego romu.

Wysłano z Walkman-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    .andy

Długo czekaliście na poprawę danych? Też mam komunikat o nieprawidłowym kodzie. Wysłałem @ na [email protected] odpisali, że czas oczekiwania 2-10 dni roboczych.Minęło 5 i cisza.. :/

--

Ok dostałem info dzisiaj. Wszystko już ok.

Edytowane przez .andy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Panowie do wszystkich co zastanawiają się odnośnie odblokowania bootloadera!

Odblokowałem bootloader i ponownie zablokowałem przed serwisem. Serwis nie uznał naprawy gwarancyjnej.

Rozmawiałem z serwisantem (kłóciłem się), że nie ma żadnego naruszonego bootloadera w telefonie włączyłem telefon i powiedziałem że nie ma żadnej informacji o stanie bootloadera po czym załatwił mnie w prosty sposób. Na ich programie serwisowym (który jest integralny z bazą LG) wpisał mój numer IMEI i powiedział kiedy, o której i na jaki mail został pobrany unlock.bin a podczas ściągania tego pliku przez LG Dev trza podac IMEI a na końcu procesu jest informacja ze traci się gwarancje bez względu na fakt czy użyjesz czy nie tego pliku do odblokowania bootloadera.

Na pytanie dlaczego niektóre serwisy wymieniały z odblokowanym " serwisant to tylko człowiek, jeśli wykona usługę mechanicznie poza systemem to posiadacz telefonu będzie miał po prostu szczęście" takich słów użył pracownik serwisu.

Więc radzę zastanowić się czy warto nim podejmiecie jakieś kroki.

Procedura serwisu jest prosta. Albo telefon zostanie podłączony przez system LG bądź po wpisaniu imei więc niech nikt nie myśli o np usb killer.

Wysłano z Walkman-a

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam lg g4 z systemem 6.0.1 mam problem z odblokowaniem bootloadera. Lg jest z wersji europejskiej. Robię to z oryginalnej strony lg jednak gdy wpisuje numer imei i device id pokazuje się ze wprowadziłem błędne dane w na 100% są prawidłowe. Zostało mi 6 prób do pełnej blokady. Zaznaczę ze miałem wymieniana plyte główna na gwarancji z wiadomych przyczyn (bootloop) numer imei po wymianie się zgadza więc zakładam że reszta też. Więc pytanie do was w czym tkwi problem ?

Edytowane przez RDCX
    Przeniesione do odpowiedniego działu. Proszę na przyszłość sprawdzać, czy pod dany problem nie istnieje już temat zbiorczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

@emas19cool o ile dobrze pamiętam robi się to na Lollipop. Bynajmniej ja tak robiłem i bez problemów.

Tapatalk & S7 EDGE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi