Skocz do zawartości
zelos156

TUTORIAL Jak naprawić martwą kartę pamięci!

Rekomendowane odpowiedzi

zelos156

Witam! 

Z racji tego że większość z was bądź garstka lubi testować nowe systemy na nasze G3, na pewno spotkała się z czymś takim jak UŚMIERCENIEM swojej Karty SD. Z racji tego że custom rom-y na androidzie 6.0, na początku bądź do teraz, mają problem z tym iż, przy instalacji systemu np CyanogenMod 13, po przejściu całego procesu instalacji, wyskakuję zapytanie czy nasza karta powinna być pamięcią ZEWNĘTRZNĄ, czy pamięcią WEWNĘTRZNĄ. Większość osób, w tej części i ja wybrała że ma być pamięcią wewnętrzną, czyli łączoną z pamięcią wbudowaną. Co z kolei powodowało SD DEATH. Niektórym udało się ten proces przerwać, i uratowali swoje karty, niestety ja już nie zdążyłem... Z racji tego że większość z was, pewnie chciała by uniknąć ponownego kupna karty pamięci, mam dla was prosty sposób jak z LG G3 na androidzie 6.0 naprawić partycję na naszej karcie. 

Let's GO! 

1) Po włożeniu karty pamięci do telefonu, wchodzimy w ustawienia.

2)Przechodzimy do tabeli ogólne i klikamy Przechowanie i USB.

3)Gdy odnajdzie naszą kartę pamięci "w moim przypadku to było marne 15mb z karty która miała 32GB." Klikamy na nią.

4)Otwiera się nam taki "menadżer plików" Klikamy 3 kropki w prawym górnym rogu i wybieramy ustawienia.

5)Wybieramy formatuj, po skończonym procesie, reboot-ujemy telefon i cieszymy się naprawioną partycją na naszym telefonie! 

Życzę wszystkim powodzenia! :) 

Edytowane przez zelos156

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może się trochę będę czepial ale tytuł wprowadza w blad. Karta w tym przypadku nie jest ani martwa ani uszkodzona. Przestrzeń karty jest po prostu podzielona na dwie partycje. Poradnik jak najbardziej się przyda z pewnością wielu osoba ale tak jak napisałem samo nazewnictwo wprowadza w blad :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zelos156

Jest martwa przyjacielu, bo się nie przyda do niczego. A dla czego? W twrp widnieje ona ale gdy w nią wejdziemy są same chińskie znaki, nigdzie nie możemy znaleźć naszego pliku zip którego skopiowalismy. Miałem tak i dramat, ponad 2 tygodnie bez karty pamięci. Jest podzielona na partycję, których nawet komputer nie ogarnia co najlepsze... Na mm ją uśmierciłem, i na MM ale stockowym ją dopiero naprawilem.

Napędzane Polską pianką. ;]]

Edytowane przez zelos156

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak będę miał trochę czasu to specjalnie to zrobię i sprawdzenia jaki system plików jest na stworzonej dodatkowej partycji bo jak miałem ten problem to nie przyjrzalem się . Komputer widzi ta partycje ( nie bezpośrednio) ale nie potrafi jej obsłużyć

Ps. Mam nadzieję że Ciebie nie urazilem. Najważniejsze że pomoze to wielu osoba ;)

[Dodano: 06 styczeń 2016 - 00:08]

Jak będzie ktoś chciał to napisze jaj na kompie ją przywrócić do stanu używalności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zelos156

Absolutnie nie, ale ja jeszcze uśmierciłem gniazdo pamięci, przez co mój telefon wylądował na gwarancji. Ale go już wyższa szkoła jazdy. Powiem tak, mam nadzieję że ten poradnik nikomu się nie przyda, ale będę spał spokojnje gdy będę wiedział, że dany użytkownik będzie miał taki problem. Przeczyta i naprawi swój sprzęt. :)

Jakiego programu używałeś do repartycji, naprawy partycji karty pamięci?

Edytowane przez zelos156

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uzylem standardowego z Windowsa ale kartę wlozylem w czytnik z przejsciowke SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Polecam SD Card Formatter.

Potrafi nawet przyspieszyć parametry zapisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zelos156

No to widocznie nie na ten przypadek który opisuję. To nic nie da, bo gdy wlozysz ją do telefonu dalej są krzaki w twrp. Ten sposób co opisałem pomaga. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi