Skocz do zawartości
bartekc00

tutorial [H815][Odblokowany BL] Wgrywanie TWRP + Root

Rekomendowane odpowiedzi

Radem

Nie udało mi się kilka razy na szczęście quit boot z play rozwiązał problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam komendy z 3 kroku i w cmd pokazuje <waiting for device> i od tego momentu wszystko stoi. Odpalić jednorazowo też nie mogę recovery. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@@bialy2123

Źle zainstalowane sterowniki fastboot? Jak odblokowywałeś bootloader to wszystko było ok? Wejdź w folder główny SDK i w folderze platfrom-tools odpal cmd i sprawdź komendę adb devices na włączonym telefonie i po restarcie w fastboot komendą fastboot devices

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools>adb reboot bootloader

adb server is out of date. killing...

* daemon started successfully *

error: no devices found

C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools>adb device

Android Debug Bridge version 1.0.32

Revision 09a0d98bebce-android

reboot do fastboota nie wchodzi bo nie widzi nawet urządzenia, windows 10, usb 2/3.0 próbowałem, a jeszcze kilka h temu ten krok był dostępny

EDIT: Co do bootloadera to odblokowywałem go przy robieniu roota zaraz po zakupie telefonu. Teraz mam wersję v10e i wrzuciłem starsze dane z backupa, co spowodowało efekt jakby telefon "stracił" roota i twrp ze sklepu nie idzie wgrać..

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta zamieszczonego wyżej w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

To coś nie tak pewnie ze sterownikami. Przy okazji komenda to adb devices nie device :) standardowo trzeba sprawdzić jak wygląda sytuacja w menadżerze urządzeń w windowsie. Mi na 10tce działa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój błąd :)

W menadżerze wszystko ok, sterów poinstalowane wszystko też z tutoriali więc jestem głupi. W cmd wgl nie widzi urządzenia, a jak chcę przez LGUP wrzucic nowy rom z kdz to LGUP nie odpala bo 1 z instalatorów nie odpala się (znika po sekundzie od włączenia).

EDIT:

Zależy mi na wgraniu dzisiaj nawet czystego romu, najlepiej MM żeby potem 2 raz wszystkiego nie instalować, a root i bajery może chwilę poczekać

Edytowane przez bialy2123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@@bialy2123

debugowanie usb włączone? Jakby było ok, to by wykrywało urządzenie. Może masz nieodpowiednie sterowniki.

Przejrzyj ten temat: http://forum.android.com.pl/topic/263458-h815-odblokowanie-bootloadera-oficjalnym-sposobem-lista-dopuszczonych-kod%C3%B3w-w-temacie/

Tutaj kilka opcji było sprawdzanych.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi się z folderu sdk (platform-tools) odpalić twrp ręcznie. Wgrałem je na stałe, na czysty rom v10e. Poczekam na aktualizację aż wznowi je LG, wtedy LG Bridge wszystko załatwi :)

Dzięki wielkie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@nataliaborek

Rozłożony robocik to znak, że jest to standardowe recovery. Spróbuj powtórzyć proces. Możesz też wejść do recovery sposobem z posta nad Twoim lub ręcznie.

Masz odblokowany bootloader?

Bl odblokowane mam też ten rozłożony Robocik. Nie za bardzo łapie tu wszystko co piszecie.Powtarzałem proces kilka razy i nic.Piszesz o dwóch sposobach czyli co zacząć od drugiego punktu w twoim opisie i jak dalej.Ściągnąłem to twrp w wersji 3.0.2-0-h815

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Wgranie TWRP + Rot Chcę wykonać sposobem Ib. Działa ale

Po kliknięciu w Zamontuj mam coś takiego jak "wybierz partycje do zamontowania".

zaptaszkowane  są Data,Cache i Karta MicroSD.

Bez ptaszka jest System i USB OTG.

Nie bardzo wiem o co chodzi.Może ktoś pomoże starszemu Panu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi