Skocz do zawartości
t0m3k_goclever

Goclever Quantum 400 problem z flashem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj chciałem wgrać sobie ROM/Backup do mojego Quantum 400. 

Niestety na tej stronie wygasł link do recovery, więc pomyślałem, że dam sobie radę na stockowym:

http://forum.android.com.pl/topic/231627-quantum-400update-lollipop-experience%E2%84%A2/

No i wyczyściłem wszystkie dane (wipe data, wipe cache partition, teraz komputer nie widzi karty SD i pamięci wewnętrznej.) dalej skończyły się moje możliwości. Nie wiem co zrobiłem źle ale wypakowany folder z backupem wrzuciłem na kartę SD i niestety, ale recovery go nie widzi. Czy jest jakiś ratunek dla mojego telefonu?

Pobrałem stockowy soft, ale jeszcze nie próbowałem go wgrać (nie wiem czy wrzucić go na kartę sd spakowany czy wypakowany), żeby jeszcze bardziej czegoś nie zepsuć :/ W jaki sposób mam teraz to zainstalować. Plik jest spakowany. Wewnątrz jest kilka programów do flashowania i sam rom. Szkoda mi trochę tego telefonu i chciałbym, żeby wrócił do stanu używalności.

Dodam, że próbowałem skonfigurować do niego ADB, ale mi się nie udało. ADB w komputerze nie widzi telefonu.

Edytowane przez t0m3k_goclever

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@bump Chciałem się jeszcze dowiedzieć czy da się radę teraz w recovery mode wgrać clockwork mod-a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@brukOli Ale to oryginalne recovery? Czy jak? Bo aktualnie mogę wbić do recovery, tylko, że wyczyściłem system i chcę zainstalować go od nowa. Czy w recovery mode, mogę podmienić same recovery? Tzn. czy dam radę zainstalować paczkę poniżej? Nie mogę podmienić pliku .img od recovery, bo nie mam dostępu do systemu, żeby zainstalować jakąkolwiek aplikacje. 

https://dl.twrp.me/g2d802/twrp-2.8.6.0-d802.zip.html

Czy jak wgram to, to będę mógł wgrać ten cały backup z lollipopa?

[Dodano: 06 styczeń 2016 - 11:43]

To pomoże ktoś? Mam taki problem, że wyczyściłem kompletnie system. Telefon raz się włączył, ale system był pusty, było widać tylko stan baterii i znaczek podłączenia USB, następnym razem wpadł w bootloop. Mogę wejść do standardowego recovery, ale nie mam pojęcia jak mogę je podmienić bez dostępu do systemu i zostałem z niczym :/ ADB nie chce widzieć mojego telefonu. Mam zainstalowane wszystkie sterowniki, ale być może nie widzi go przez to, że wcześniej nie włączyłem jakiejś opcji w USB Debugging (teraz nie mam dostępu do ustawień). Czy jak wrzucę jakiś .zip z romem na kartę pamięci to dam radę przywrócić telefon ze stockowym recovery? Musi się przecież dać jakoś go uratować!

Edytowane przez t0m3k_goclever

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jest recovery od jar001 czyli specjalnie przeportowane pod ten model ja go wgrywałem za pomocą aplikacji flashify możesz ją pobrać z sklepu oczywiście musisz mieć root

[Dodano: 06 styczeń 2016 - 16:14]

jak wyczyściłeś system wgraj go na nowo : http://downloadfiles.goclever.com/Smartphone/Quantum_400/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Udało mi się odzyskać system. Pobrałem to recovery i podmieniłem programem Flashify, ale jak próbuję wejść do recovery, to telefon wpada w bootloop, do czasu aż wyciągnę baterię, a później normalnie ładuje się system :/ 

[Dodano: 06 styczeń 2016 - 19:03]

Powtórzyłem operacje jeszcze kilka razy i nic :/ Nadal nie odpala to recovery.img, nie wiem gdzie popełniłem błąd. Jakby ktoś miał podobny problem, to niech powie jak go rozwiązał.

[Dodano: 06 styczeń 2016 - 20:21]

Może powinienem zaktualizować system do Androida 4.4.2? Aktualnie jestem na 4.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może spróbuj ten wgrać recovery 4.2 http://forum.android.com.pl/topic/196674-422-team-win-recovery-project-2800-dla-quantum-400/

no musisz zrobić aktualizacje do 4.4 recovery było robione pod tą wersje tylko będziesz miał problem z wejściem do recovery ponieważ wersja 4.4 miała zblokowany dostęp po przez kombinację klawiszy z poziomu Flashify spokojnie z bootu  do recovery :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Przepraszam za przerwę, ale nie mogłem znaleźć czasu żeby wgrać nowy rom. Tak więc udało mi się. Wgrałem Lollipop Experience, lecz teraz chce wgrać gapps-y 4.4, takie które polecali w innym wątku i recovery wywala błąd i każe instalować wersje do 5.0.1 :/ Gdzie mogę taką znaleźć? Nie chce stockowej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi