Skocz do zawartości
Igorius

[GT-S5830] Problemy z aktualizacją urządzenia pod systemem Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Igorius

Witam

Mam problem z aktualizacją mojego Samsunga Galaxy Ace GT-S5830. Urządzenie pracuje aktualnie na Androidzie w wersji 2.2.1 Froyo. Ponieważ pod tym systemem nie ma możliwości zainstalowania CWM podjąłem próbę aktualizacji firmware do 2.3.x Chciałbym bowiem z poziomu CWM zainstalować na moim urządzeniu najlepszy chyba custom rom dla niego a mianowicie CM7.2 RC3 O97A v2 co można wykonać instalując paczkę *.ZIP z poziomu CWM właśnie.

I tu zaczyna się mój problem - polega on na tym, ze w trybie downloading proces aktualizacyjny zostaje przerwany. Pierwsze próbowałem smartfon zaktualizować za pomocą Kiesa 2 który poprawnie rozpoznał urządzenie, pobrał paczkę z oprogramowaniem, przełączył go w tryb downloading i po chwili poinformował mnie, iż aktualizacja nie jest możliwa i konieczne jest przywrócenie systemu.

Drugim krokiem było odpalenie programu Odin w wersji 3.10.7 (na innych wersjach podobnie) - w trybie normalnym Odin widzi urządzenie jednak gdy przełączam smartfona w tryb downloading Odin urządzenia podpiętego przewodem USB do peceta nie widzi zatem proces aktualizacyjny... cóż, po prostu nie idzie.

A teraz pytanie - w jaki sposób "przymusić" duet komputer - smartfon aby zaczął współpracować a sprzęt został zaktualizowany i zaczął pracować zauważalnie lepiej? Z tego co widzę moje Galaxy Ace jest sprawne techniczne a problem lezy po stronie software... ale oczywiście mogę się mylić.

Jakieś pomysły?

@@the_naturat_com @@Dragon16 @@bladeno1 @@nemcio @@PLANETA @@jeronimo @@Rajjan @@DaN995 @@9tysiecy

[Dodano: 06 styczeń 2016 - 20:50]

Normalnie uruchomione urządzenie (smartfon widziany przez Odina) -

post-26522-0-74612300-1452109747_thumb.jpg

Smartfon w trybie downloading (Odin go nie widzi, pecet nie rozpoznaje urządzenia) -

post-26522-0-74157500-1452109795_thumb.jpg

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@Igorius,

Wygląda na to że problemem są odpowiednie sterowniki dla Twojego modelu telefona. Ace to już dość wiekowe urządzenie. Jaką masz wersję windowsa?

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    problemem są odpowiednie sterowniki dla Twojego modelu telefona

Dlaczego tak uważasz? Po uruchomieniu w trybie normalnym smartfona Kies / Odin normalnie go widzi, dopiero w trybie downloading jest problem. Zatem nie wiem, czy to aby na pewno wina sterowników - gdyby tak było w ogóle nie byłby przez system wykrywany. A ten system to oczywiście Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@Igorius,

Niekoniecznie. Kies 2 działa na windowsach do wersji 7, włącznie. Sterowniki w trybie Download Mode mogą nie działać dobrze na win10.

Ja bym spróbował go wgrać na innym kompie, z wcześniejszą wersją windowsa - 7. 

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Nie wiem jakim cudem ale gdy wyjąłem baterię, podpiąłem mojego ACE do peceta (przewód USB), trzymałem chyba z 10-15 sekund przyciski HOME + VOL DOWN (a może VOL UP lub oba?) oraz POWER i manipulując drugą ręką wsadziłem baterię to smartfon uruchomił tryb "Emergency Dload Mode (ARM9 mode)" a sam Odin widzi urządzenie. O co chodzi? Co to za tryb? Ratunkowy tryb wgrywania? :E

Mogę na tym spróbować wgrać stockowe firmware od Samsunga (pobrałem S5830XWKS9_S5830XWKS2_S5830XEOKP2_HOME.tar.md5)?

@@bladeno1

post-26522-0-20211400-1452112638_thumb.jpg

post-26522-0-16896600-1452112653_thumb.jpg

:question:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Jak Odin widzi sprzet to spróbuj, ale moze zrób to na starszej wersji Odina np 1.85

a tak z drugiej strony dlaczego nie mozesz zainstalowac PhilZ Touch Recovery do swojego sprzetu, co jest przyczyną?

Edytowane przez jeronimo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

@@jeronimo

Poczytałem na XDA że ten tryb jest bezużyteczny więc raczej w nim nie będę wgrywał.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1320503

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2476343

Spróbuję wyjąć baterię, poczekać chwilę, może teraz w trybie downloading Odin jednak zobaczy moje urządzenie?

Wersja 1.85 powiadasz...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Tak wersja 1.85 bo twoj sprzet jest duzo starszy i wersja androida jest 2.3 wiec ten 1.85 lub 1.83 powinien byc własnie odpowiedni.

Pamietasz jak ukazał sie rom w wersjach 4.0 lub 4.1, 4.2.2 do innych nowszych samsungów,to wtedy kazali uzywać Odina minimum od wersji 3.04 bo wczesniejsze wersje nie były juz do tych wersji romów.

A czytałes ten watek o recovery?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2691135

Edytowane przez jeronimo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

@@jeronimo

Wracając do poprzedniego - Odin pod Windows 10 nie widzi Samsunga Galaxy Ace GT-S5830 w trybie downloading a widzi w zwykłym trybie. Ciekawe dlaczego.

Co do wątku z XDA to nie wiedziałem, spróbuję tego ale mam pytanie - zadziała to na moim urządzeniu pod 2.2.1 :question:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Jesli chodzi o windowsa to jest to mozliwe, bo duzo osob ma tez problemy z nowszymi sprzetami, może masz w poblizu kogos z max windows 7. Dlatego ja działam cały czas na Win 7 z tego własnie powodu.

Ten windows 10 w dodatku jesli jest x64 to wiekszosc ma problemy ze sterownikami.

A co do drugiego pytania to musisz spróbowac, ale nie wiem czy tez nie bedzie problemem wersja windowsa.

Edytowane przez jeronimo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi