Skocz do zawartości
szczwany

[6.0] Usługi Google pożerają baterię

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie niestety problem pożerania baterii przez usługi google pozostał. System postawiony po raz kolejny (opcja CSE) hard reset i dalej to samo. Jakies podpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten sam problem byl kiedys na ktorejs wersji uslug google na 5.0 Dotyczylo to tez Nexusow (akurat mialem Nexusa 4 i tez to przechodzilem). Nic z tym nie rob... przeczekaj 3 dni i problem znika sam. Nie zabijaj procesow. Niech sie przemieli co ma sie przemielic i bedzie ok. Ewentualnie wczesniej wywal aktualizacje... a potem zainstaluj je ponownie.

Edytowane przez quattroxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Ja też mam pewien problem od jakiegoś czasu. Może nie taki, by nie dało się z tym żyć, ale trochę denerwujący. Tak więc od pewnego czasu w statystykach baterii na pierwszym miejscu w poziomie wykorzystania baterii znajduje się system android, a nie ekran tak jak wcześniej (dzisiaj to na poziomie 46%, podczas gdy ekran tylko 15%). Powoduje to szybszy spadek poziomu naładowania baterii co najmniej trzykrotnie. Wcześniej było to jakieś max. 3%, w tej chwili jest to jakieś 10-12% (tak jak dzisiejszej nocy). Co dokładnie zużywa energię to nie wiem, bo po wejściu w szczegóły systemu android lista usług jest długa. Nawet jak więcej używam telefonu, to ekran nie jest w stanie systemu wyprzedzić w statystykach. Pamiętam jeszcze na początku używania G3, że miałem już sytuację drenowania baterii przez ten system android, ale zainstalowałem sobie jakiś program moniturujący i namierzyłem winowajcę (McAfee zdaje się). Problem w tym, że nie pamiętam, co to był za program. Chyba Battery Mix, który mam cały czas zainstalowany, lecz nie używany obecnie. Próbowałem w nim  włączyć monitorowanie, ale wtedy wyskakuje mi Data access error i program się wysypuje. Wyskakuje informacja, że apka nie może zebrać informacji o aplikacjach, bo nie ma dostępu i ja mam zezwolić na ten dostęp. Wcześniej tak nie było. Jakie inne aplikacje są dobre (bez roota)? Przed chwilą zainstalowałem Elixir 2 - dobre to?

Aha, system mam jeszcze 5.0 (V21a-Eur) a nie 6.0.

Jeszcze sprawdziłem w Battery Monitor Widget historię zużycia baterii i wyszło, że o godz. 

1:07 było 0.00 %/h

1:23 aż -7.56

1:32      -6.32

Potem spadek - kilka razy -2.42, potem -1.99, -1,21, by w końcu po 3:33 spadło poniżej -1%/h.

Edytowane przez Joseph K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi