Skocz do zawartości
Rachell

Samsung Galaxy S5 Neo - Czy warto kupic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Rozważam kupno Samsunga Galaxy S5 Neo. Ma ktoś ? Interesuje mnie czy telefon nie sprawia problemów, tzn. nie zacina się itp. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś się wypowiedział. Zastanawiam się między kupnem tego właśnie telefonu a Sony Xperia Z3 Compact. Który wybór będzie lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam neo , jestem zadowolony , nic się nie tnie , chodzi szybko , który lepszy nie wiem . Nie chciał zetki z powodu samoistnie pękających ekranów .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Jestem w posiadaniu Z3 i Neo, ale jako smartfon lepiej wypada Neo.

Natomiast w stosunku do Z3C, to w ogóle nie ma porównania, bo lepszy wyświetlacz, dłużej pracuje na baterii i przede wszystkim bije na łeb Xperie w kategorii aparatów foto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z kolei posiadam Samsunga S5 oraz Sony Z3 (nie compact). Jakbym miał wybierać to osobiście zdecydowałbym się na Z3. Trochę lepszy czas pracy na baterii, więcej pamięci ram, bardziej podoba mi się interface ("czystszy" niż w S5), zdecydowanie bardziej rozbudowany moduł aparatu (wg mnie robi lepsze zdjęcia) i jakoś ogólnie Sony prezentuje się "ładniej" wizualnie. Na plus dla Samunga oczywiście wyświetlacz i czytnik linii papilarnych (ale w S5 Neo tego nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

@@Snow Leopard

Z pewnością z łatwością odnajdziesz w sieci test aparatów foto, kilku dobrze stojących w rankingach telefonów, przeprowadzony przez dosyć obiektywne fachowe gremium, gdzie Xperia Z3, wypada naprawdę blado w stosunku do co prada nie akurat Neo, ale innego modelu Samsunga.

Wówczas Neo nie było jeszcze na rynku.

[Dodano: 08 styczeń 2016 - 15:14]

Tyle, że u Samsunga 16. megapikselowe moduły foto, to praktycznie standard, zatem porównanie powinno być adekwatne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem przyzwyczajona do Sony, ale niedawno straciłam swoją Xperie Z1C z powodu pękniętego ekranu i boję się, że z Z3C może być to samo. 

@@Snow Leopard

Wiesz może czy w serii Z3 tez występuje ten problem ?

Z kolei jesli chodzi o samsunga to procesor jest znacznie słabszy.

@@Johann3

Możesz się wypowiedzieć coś o procesorze ? Telefon chodzi płynnie ? Nie zacina się ?

Edytowane przez Rachell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

@@Rachell

Między Exinosem, a Snapdragonem 801, można postawić praktycznie znak równości.

Gorzej już jest z GPU, gdzie górę bierze starsza konstrukcja.

Neo pracuje idealnie w zwykłych zastosowaniach, chyba że ktoś jest fanem gier, to wówczas powinien rozejrzeć się za starym S5, który łączy przyjemne z pożytecznym. :)

Za to zastosowanie Exynosa zaowocowało wydłużeniem pracy fona na jednym ładowaniu.

Jak dla mnie kompromis do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie jestem fanką bardzo wymagających gier, także jeżeli przy normalnym użytkowaniu działa dobrze, to musze się poważnie zastanwoic nad swoja decyzją :D

Nurtuje mnie jeszcze tylko pytanie czy w przypadku Sony, seria Z3 tez jest pechowa i ekrany pękają. Bo nie chcę powtórzyć epizodu, że po 4 miesiącach użytkowania ekran w tlefone pęka, dotyk przestaje działać, a za naprawę życzą sobie 400 zł...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

W S5, czy Neo nic Ci z pewnością nie pęknie. :)

Natomiast Xperie, faktycznie potrafią pękać, podejrzewam jednak, że to jakaś trefna dystrybucja.

Zetki, to bardzo dobre i ładne fony, ale odkąd nabyłem Neo, odkrywam nowe światy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mico11

Czy S5 Neo ma fabrycznie zainstalowaną aplikację S-health ? Czy ktoś z Was z niej korzysta?

Mam służbowe S5 i tam S-health idealnie sprawdza się jako motywacja do większej aktywności, fajne statystyki ile kroków w danym dniu/tygodniu/miesiącu.

Samą aplikację można ściągnąć z Google Play, nawet na inne telefony, ale jest pewnien problem: jeśli procesor (SOC) nie ma wbudowanej opcji działania akcelerometru w trybie "low-power" to aplikacja owszem działa, ale strasznie drenuje baterię. Po zainstalowaniu na innym, niedostosowanym telefonie drenowała mi 1% na 5 minut (przy wygaszonym ekranie).

Także kluczowe jest pytanie - czy S5 Neo ma SOC dostosowany do takiego wykorzystania - czyli czy S-health jest i czy nie drenuje baterii ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi