Skocz do zawartości
japier12

ROOT ROOT dla J5 z nabiciem KNOX

Rekomendowane odpowiedzi

xperiagosc

@up, co dokładnie masz na myśli?

Wysłano przy użyciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem 4

Edytowane przez xperiagosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam root nie nabija flagi, jednak jeśli potem już zaczniesz coś robić (modyfikacja plików, przenoszenie apek, ogólnie jakieś aplikacje które używają roota) to flaga się nabija. Dodatkowo, dzisiaj chciałem wymienić kartę pamięci na nową, i po restarcie telefonu już się on nie włączył. Wyskakuje żółty trójkącik z napisem CUSTOM BINRARY BLOCKED BY FRP. Spróbuje zainstalować system od nowa i dam znać co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

U, to lipa... A już miałem nadzieję, że coś w temacie ruszyło na dobre.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

System postawiłem na nowo i działa, ale nie wiem czy rootować znów i co było przyczyną tego że się stało jak się stało ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Chyba jest jakaś apka, od ochrony karty, czy coś, i może jak zmieniłeś kartę, to się coś sknociło... To tylko taka teoria, ale hugo wie.

Jak już masz 0 x 1, to i tak po ptokach, możesz spróbować jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy każdym ponownym rootowaniu, podczas resetu telefonu wyskakuje ten sam błąd: CUSTOM BINRARY BLOCKED BY FRP. Nie wiem co to ale postaram się ogarnąć i dodać do pierwszego posta. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Tak jakby jakieś FRP blokowało custom binary (pliki roota?)

Tylko co to w ogóle to FRP jest?

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Edytowane przez xperiagosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co czytam, FRP - Factory Reset Protection (?). Chroni niby przed nieautoryzowanymi zmianami w systemie, a ten błąd "CUSTOM BINRARY BLOCKED" to jakby blokada "modyfikowanej biblioteki" czyli właśnie wgranych plików roota. Pytanie tylko, czemu przez 3 dni wszystko ładnie hulało, a tu nagle ni z tego ni z owego taki błąd, jeszcze przeinstalowałem system, full wipe itp. i ciągle ten błąd występuje.. jakieś to chore. Wiem jeszcze, że to FRP odpowiada dodatkowo za właśnie ten błąd, który miałem wyżej, mianowicie o to, że nie mogłem się zalogować na swoje konto, żeby odblokować telefon. No nic, szukam dalej jakiegoś rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Tak se dumałem nad tym, czytając tematy o zablokowanych telefonach przez FRP, i w jednym z nich był taki cytat:

"Blokadę tę można uaktywnić, zmieniając metodę odblokowania ekranu na inną niż przesunięcie, lub brak, a więc wzór, pin, hasło, itd".

Może masz zmienioną blokadę, i ci uaktywniło FRP? To tylko teoria, ale może...

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie mam przesunięcie... Powiem tak - chciałem zmienić kartę pamięci, a że miałem na starą przeniesione apki, zacząłem je przenosić z powrotem na telefon. Przeniosłem wszystkie wyskoczył mi błąd : "Aplikacja Dyktafon została zatrzymana". Mówię - ok. Wyjąłem karte, wszedłem w menu aplikacji i nagle - reboot. Po tym telefon już się nie włączył. W sumie trochę się przestraszyłem, no ale udało mi się telefon uratować. Ale przy każdym następnym roocie, po restarcie systemu jest włączona ta blokada. Nie umiem jej zdjąć, a na forach nic nie piszą jeszcze.. Chyba trzeba poczekać, aż może ktoś z xda na coś wpadnie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi