Skocz do zawartości
tEz

Brak Plus 4G/słaby zasięg

Rekomendowane odpowiedzi

tEz

Witam. Na moim Lenovo K3 Note bardzo rzadko lapie mi 4G na karcie z Plusa (na routerze w tym samym miejscu zasieg jest), a jesli juz zlapie to jedna kreske. Na karcie T-Mobile dziala wysmienicie, 4-5 kresek. Wiecie co zrobic? Wydaje mi sie, ze to wina wgranego zlego radia, tylko problem jest taki, ze do naszego telefonu nie moge znalezc zadnego radia ani kernelu. Mam Vibe UI 2.8, testowalem inne romy i nie dzialalo. Ktos pomoze?

Edytowane przez tEz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirecc

A masz włączony roaming? Radio w Lenovo K3 Note działa dobrze. Wymień karty między telefonem a routerem (w nim zasieg zawsze będzie lepszy) i zobacz czy jest jakaś różnica. Dodatkowo w ustawieniach sprawdź czy masz w siaciach preferowanych odpowiednią kolejność i czy są dobrze ustawione. Przyczyn może być wiele a z Twojego opisu nie wynika co sprawdzałeś i jak?

Wytapatane z Lenovo K3 Note

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tEz

Z roamingiem, czy bez - nie działa. Co do preferowanych sieci - kolejności nie da się zmieniać, zresztą nie ma tam nawet żadnej polskiej sieci. Dziwne jest to, ze na karcie T-Mobile lapie mi 4G..

EDIT: Wsadzilem karte do drugiego slotu, zlapalo 4G na pare sekund z jedna kreska i znowu 3G. Kupujac telefon liczylem, ze nie bede musial nosic ze soba routera a tu prosze..

EDIT2: Zaobserwowalem teraz takie cos, ze pojawilo sie 4G z trzema kreskami i po chwili w ulamku sekundy zmienilo sie na 3G. Pojawil sie komunikat z 30 minut temu, ze zaraz przyjda mi ustawienia do internetu, jednak nic nie przyszlo do tej pory.

[Dodano: 12 styczeń 2016 - 19:56]
    Prosze filmik z tego co sie dzieje:

Muzyke wrzucilem bo wraz z ekranem nagrala sie sciezka z mikrofonu

Edytowane przez awygo
    Spoileruj załączniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może trzeba jakiś specjalny APN wpisać w telefonie, na stronie plusa będzie.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tEz

Nie znalazlem zadnego 'specjalnego' APN do LTE, widzialem tylko zwykly, chyba uniwersalny APN. Nie wiecie moze jak wlaczyc na karcie Plusa zasieg T-Mobile albo innego operatora? Tak jak pisalem, T-Mobile zasieg jest znakomity. Gdy chce sie polaczyc z jakakolwiek inna siecia niz Plus, telefon poprostu odmawia.

[Dodano: 12 styczeń 2016 - 20:52]

Dodam, ze 4G Switcher nie dziala, tzn nie daje mi nic a teraz zauwazylem ze aplikacja podczas uruchamiania 'resetuje' na sekunde sieci, wyskakuje jakis blad i sie wylacza.

Edytowane przez tEz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co to znaczy że testowałeś inne romy ? Wgrywałeś w ogóle poprawnie ? Wgraj poprawnie 1552 od LTT i daj znać. Sprawdzałeś inną karte sim ?  Kup jakiś starter za 5 zł np Virgin.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tEz

Marcinie, a czy czytałeś dokładnie mój post? Pisałem, że na karcie T-Mobile LTE działa bardzo dobrze. Co do ROM'ów - nie pierwszy raz bawiłem się z jakimkolwiek telefonem w zmianę oprogramowania itp. i wszystko zrobiłem jak najbardziej poprawnie. ROM, który mi podałeś, również sprawdzałem i to samo.

Edytowane przez awygo
    Nie cytuj w całości postu bezpośrednio poprzedzającego Twoją wypowiedź.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Może jakiś problem w plusie skoro na T-Mobile działa, obstawiam problem z siecią lub coś z karta sim.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tEz

W wolnej chwili zadzwonię do Plusa spytać się, co oni o tym sądzą. Może ktoś jeszcze coś zaproponuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że nasz tel. niestety nie obsługuje wszystkich polskich czestotliwości LTE i tu jest problem.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez awygo
    Nie cytuj w całości postu bezpośrednio poprzedzającego Twoją wypowiedź.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi