Skocz do zawartości
tEz

Brak Plus 4G/słaby zasięg

Rekomendowane odpowiedzi

tEz

No to slabo.. No coz, trzeba pokombinowac a jak nie wyjdzie - przyzwyczaic sie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Wg testu ma lte 1800/2100/2600.
    Brak tylko lte 800.
    Tylko Plus póki co wykorzystuje lte 800/2600.Inni wykorzystują 1800 póki co i dopiero za jakiś czas 800/2600 bo wygrali pasmo w przetargu.

Wysłane z mojego Orange Sego przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 14 styczeń 2016 - 08:54]
    Sprawdź na mapie bt search tam gdzie używasz na jakich technologiach Plus działa
    800 ma większy zasięg niż 1800 i może nie masz zasięgu na 1800 a na 800 tylko w Plus.

Wysłane z mojego Orange Sego przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez awygo
    Regulamin Forum, pkt 3.7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GabE

Mi działa wyśmienicie internet z plusa 4g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rsroka

Witam, mam podobny problem z moim Lenovo K3 Note. Po przeniesieniu numeru do Plusa mam problem ze złapaniem sygnału 4G. Do tej pory w poprzedniej sieci Play zasięg 4G był bardzo dobry. Tak jak powyżej było pisane telefon do 4G loguje się na chwilę po czym sam przełącza się na 3G. Tylko w miejscach gdzie jest silny sygnał 4G telefon utrzymuje połączenie na 4G. To co również zauważyłem to, to że na innym telefonie Xiaomi Redmi Note 2 siła sygnału w telefonie jest zazwyczaj o dwie kreski mocniejsza w porównaniu do Lenovo w 3G i 4g.

Czy winą problemów z zasięgiem 4G w tym telefonie może być wina kiepskiego oprogramowania radia i czy zmian radia coś pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Doświadczam podobnego problemu na moim K3N działającym na Androium 6. Na początku miałem Orange i 4G działało spoko. Potem przeniosłem się do Plusa i tylko przez chwile łapał 4G, a potem tylko 3G. Sieć Play 4G - brak. Dopiero T-mobile 4G sobie radzi. Dodam, że te same karty SIM wkładałem do innego telefonu (Huawei P9 lite) i tam zarówno Plus, Play i T-mobile miały pełny zasięg 4G. Oznacza to, że albo jakieś słabe anteny/radia mamy w tych K3N, albo oprogramowanie sobie nie radzi. Mam teraz 2 telefony z T-mobile... na K3N jest połowa siły 4G, a na drugim - pełny zasięg. Więc wnioskuję, że to wina telefonu/softu. Przeinstalowywałem andka kilkukrotnie na różne UI i nic nie pomagało :(. Czyżby nadszedł czas na zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi