Skocz do zawartości
jadzias

G2 32GB z Singapuru - czy to oryginał?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

na wstępie przepraszam za tytuł, według mnie problem jest obszerniejszy niż jedna linijka, a chciałam zebrać wszystko w jednym temacie. Postaram się krótko.

Dzisiaj w końcu przyszedł do mnie długo wyczekiwany LG G2 D802 32GB, kupowałam przez allegro (KLIK). Jestem laikiem w tej kwestii, dlatego zastanawiam się, czy próbować towar zwrócić, czy np. wgranie nowego softu załatwi sprawę. Proszę o radę w paru kwestiach:

1) Mało "wolnej" pamięci, 10 GB w wersji 32 GB, "Różne" zajmują aż 20,6 GB - czy to pliki systemowe? 

2) Aplikacje są wg mnie różne od tych, które widziałam w oryginalnych LG G2. Brak aplikacji od google (youtube, mail, sklep google, mail), nie mogę także w ustawieniach dodać konta google. 

3) Przyciski domowe wyglądają jak w LG Fino lub Flex, a nie jak w typowym G2. 

4) Wersja oprogramowania to tajemnicze dla mnie ADMIX-ROM, nie znalazłam informacji o nim w internecie

5) Podczas dzwonienia, nie słyszę rozmówcy. Czasem pomaga włączenie - wyłączenie głośnika. 

6) Drobnostka: logo LG z tyłu na klapce znajduje się poniżej przycisku głośności, a nie u dołu, jak w większości telefonów. 

Załączyłam screenshoty, które mam nadzieję wyjaśnią o co mi chodzi. 

Czy to podróbka? Proszę o radę bardziej doświadczonych użytkowników, co zrobili by w takiej sytuacji.

Pozdrawiam :)

post-400024-0-02103200-1452198443_thumb.png

post-400024-0-74395300-1452198443_thumb.png

post-400024-0-53755000-1452198444_thumb.png

post-400024-0-39387700-1452198445_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Hmm na pierwszy rzut oka to jest używany telefon w którym ktoś zainstalował custom ROM . Ten ROM jest w necie ale oczy bolą jak się na te krzaki patrzy na ich stronie hehe. Numer IMEI sprawdzałeś czy to ori 32gb?

Masz 2 wyjścia :

1 Instalacja jakiegoś custom'a lub stock i ew naprawa pamięci jeśli to 32gb są odpowiednie tematy na forum oraz zapomnieć o całej sprawie.

2 Oddanie tel sprzedawcy z braku zgodności towaru z opisem aukcji.

Edytowane przez Danielf85
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daveomg

Przeczytaj prosze to: http://forum.android.com.pl/topic/191272-sprawd%C5%BA-sw%C3%B3j-lg-w-oficjalnej-bazie-producenta/ jak bd w bazie producenta to powinna być oryginałka...chociaż zastanawia mnie to logo poniżej przycisków zamiast u dołu , możliwe , że wymieniono w nim tylko klapke na podróbke lub to jakiś egzemplarz odnawiany.Jedno wiem na 100% admix rom to custom rom czyli soft nie fabryczny dla G2 a co za tym idzie to zapewne składak ale jeśli bd w bazie lg znak , że płyta główna powinna być oryginalna.Jest jeszcze coś zdejmując pokrywe baterii pod spodem powinien widnieć napis d802 jak bd +w bazie lg to nie jest jeszcze tak źle.Tą małą ilość pamięci i soft fabryczny pomoge Ci załatwić jak bd mieli pewność , że to d802 .PS:Nowy to on na 100% nie jest przez custom niestety.

Edytowane przez daveomg
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiltel

Niezły przekręt na tej aukcji robią. Z nowym to raczej ten telefon nie ma nic wspólnego. Pewnie odnowiony. Pudełko było fabrycznie zamknięte?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

To jest chamski refurb z chin na którego nie masz żadnej gwarancji. Widzę że sprzedawca to jeszcze typowy pośrednik który po prostu płaci na aliexpress za to, podaje twój adres i kasuje kilka stówek od sztuki. 

Odeślij to póki nie minął czas i kup normalny telefon

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za szybką odpowiedź, 
    rozwialiście moje wątpliwości co do zapewnień sprzedawcy, że telefon jest "oryginalny".

Sprawdziłam IMEI - zgadza się, że to model D802 32GB. 

davomg sprawdziłam na stronie, którą podałeś, jest w bazie producenta:

"<response req_cmd="check_model" status="ok">

<auth>
    <model>LGD802</model>
    <suffix>ACWTWH</suffix>
    <esn>358635056......</esn>
    <msn>403KPKN......</msn>
    <esndate>20140305</esndate>
    <buyer>CWT</buyer>
    <esnoutgodate>20140307</esnoutgodate>
    <ULocationcode>N</ULocationcode>
    <buyername>CHUNGHWA TELECOM</buyername>
    <csn>LG0000621009429</csn>
    </auth>
    </response>"

Data rozpoczęcia produkcji: 2014-03-05
    Data zakończenia produkcji (lub też można to rozumieć jako opuszczenie fabryki): 2014-03-07
     oraz
    "wyniki wyszukiwania
    Marka LG
    Model D802
    Data produkcji 07/03/2014
    Sprzedaży mają być dostarczone później"

Dodatkowo wg aplikacji: LG Phone From, powinien być w kolorze białym, a nie czarnym więc możliwe że coś było kombinowane z tą klapką.

Mogę spróbować z softem fabrycznym, a jak nie to mam 14 dni na zwrot :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiltel

Wgraj stocka z pliku kdz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Postanowiłam zwrócić telefon. Nie chcę potem cały czas kląć na to, że coś nie działa, ani też wspierać oszustów na allegro.  

Pozdrawiam :) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiltel

Bardzo dobrze.Poszukaj sobie uzywanego z ważną gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi