Skocz do zawartości
mamek

[GT-N7105] Jak zrobić wipe battery?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tu pojawia się problem, bo bateria to materiał eksploatacyjny. Ciężko wykazać wadę. Z reguły wina zrzucana jest na niewłaściwe postępowanie użytkownika. Ponadto sposób użytkowania bardzo wpływa na żywotność ogniwa. Dlatego producent przewiduje 6 miesięcy gwarancji..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    Ciężko wykazać wadę.

Odpowiedz mi na jedno - czy od daty zakupu minęło 6 miesiecy? Nie? A więc to wada ukryta od których chroni ustawa. Nie trzeba wskazywać wady bo bateria ma działać i trzymać prąd a nie spełnia tego. Ustawodawca przyjął, że to wada ukryta i w ten sposób chroni konsumenta. Ewentualnie sklep jako gwarant ma udowodnić, że bateria w tym czasie była używana niezgodnie z przeznaczeniem, klient - nasz user nic nie musi udowadniać. Zgłasza roszczenie z mocy ustawy powołując się na odpowiednie jej zapisy. Jak sklep kręci - Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, można tez (przy okazji :E ) mu nasłać kontrolę z Inspekcji Handlowej czy Urzędu Skarbowego ;)

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tak więc co mam robić?

Skoro jak sam napisałeś Twój sprzedawca rozpatruje roszczenia gwarancyjne ponad miesiąc to według mnie nie warto oddawać urządzenia w ramach tej niby gwarancji z powodu krótko trzymającej baterii. Bo mogą telefon trzymać miesiąc i powiedzą, że jest dobrze albo wymienią nie wiadomo na jaką baterię nie koniecznie nową i znowu będziesz miał to samo nie licząc czasu w którym miałeś nie możność korzystania z urządzenia. Zakup baterię, tylko oryginał, kosztuje nie wiele i będziesz wiedział jak wtedy będzie z czasem pracy na baterii w optymistycznej opcji będziesz miał zapasową :)

http://www.czescisamsung.pl/bateria_do_telefonu_galaxy_note_2,121,4960.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Igorius źle mnie zrozumiałeś. Oczywiście, że można walczyć o swoje, ba nawet trzeba. Jednak bardzo długi czas kręciłem się w towarzystwie serwisantów i wiem jak wygląda procedura..

W dodatku kolega @@mamek jeszcze nie napisał jak wygląda u niego sprawa z dowodem zakupu i gwarancją. Poczekajmy.. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

@mamek

Zrób zdjecie tej baterii i zobaczymy, czy w ogóle to jest oryginał. Przyczyn może być kilka, włącznie z problemem z systemem, aplikacjami, itp. Tak jak pisałem wcześniej bez roota nie da się nic sensownego zrobić.

Możesz jeszcze zrobić wipe, zainstaluj inna wersję systemu, np z z Plusa / mam, używam i na pewno nie ma błędów /, zainstaluj na niej tylko te dwie apki, na których masz obecnie największy drenaż i zobaczysz, czy coś się zmieni. Oczywiście apk instalujemy co jakiś czas, sprawdzając wcześniej, czy poprzednia nie sprawia nam kłopotów. Inaczej nigdy nie będziesz wiedział w czym jest problem. Zużyta bateria daje przede wszywkim objaw wyłączania się urządzenia przy kilkunastu - kilkudziesięciu % wskazania naładowania / lub spadku pojemności skokowo co kilkanaście - kilkadziesiąt % / Zaczyna się to przy pojemności poniżej 50% pojemności. Po resecie wskazuje ponownie kilkadziesiąt % pojemności, jednak spadek następuje juz wtedy błyskawicznie. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@mamek pytałeś o tą gwarancję? Sprawdzałeś jaki masz dowód zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Trochę nieostre pierwsze zdjęcie. U mnie na, moich bateriach te koreańskie krzaczki są w jednej, pionowej linii z pozostałymi oznaczeniami.

SM-T705 + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mamek

Czyli mam kupić nową baterie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi