Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Igorius

Tablet z Androidem czy z Windowsem?

Tablet z Androidem czy z Windowsem?  

30 użytkowników zagłosowało

1. 1. System od Google czy system od Microsoftu?

• Android
        16
      • Windows
        6
      • Dual OS (dwa systemy na jednym urządzeniu) ;)
        5
      • Wolę iPada :P
        3

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Miałem przyjemność ozywać każdego rodzaju z wymienionych tu tabletów. Uważam, że do pracy oczywiście Windows, niestety nie do końca jest to wygodne (przynajmniej dla mnie) bez myszki i wspomnianej klawiatury.  iPad tak jak iPhone za drogie na to co jest w stanie zaoferować użytkownikowi. Oczywiście nie krytykuje jeśli ktoś ma i jest zadowolony. Tablet z Androidem też może nam bardzo dobrze służyć tak samo jak tablet z  Windowsem. Myszka, klawiatura i lecisz. Edytor tekstu i praktycznie wszystko czego potrzeba. Tablet z Androidem w moim osobistym rankingu wygrywa.   

Edytowane przez GrzesiekDe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat iPad' y są bardzo sensownie wyceniane. Trzeba też mieć świadomość, że to jest sprzęt na kilka lat. I nie zawsze, a raczej bardzo rzadko potrzebny jest najnowszy model.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytania są tendencyjne :)

Właśnie zainstalowałem na tablecie Ubuntu i muszę powiedzieć że interfejs Gnome 3 działa bez zastrzeżeń na dotykowym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Tablet z windowsem za 3000? Hmm. Ja od siebie powiem, że polecam już bardziej laptop + telefon 756MB ramu (GPS) + moduł bluetooth + powerbank typ usb C. Laptop z modułem w plecak zabezpieczamy słuchamy se przez słuchawki bluetooth (polecam AWEI) i z telefonem nawigujemy przed siebie. Taka moja rozkmina na ten temat xd. Ewentualnie można kupić jakiś intelowski tablet 2GB z androidem dost. do xposed i roota (lepiej trzyma bateria, ASUS jest root-friendly) + tani telefon z SIMem.

W moim domu stoi Windows XP bez zbędnych nakładek z interfejsem 2000 i plikami i skrótami na pulpicie oraz Max (system uniksowy). Z tego drugiego to nawet danych normalnie się zgrać nie da... a windows bardzo sobie chwalę, normalny ze mnie windowsiarz i 7 jest git (exfat wszystko jest)

PS. proszę o pomoc w wątku http://forum.android.com.pl/topic/339480-acer-a1-811-obraz-acer_av052_a1-811_rv09rc03_emea-pkt-xposed-nietestowany-root-bez-komunikatów-czy-działa/?tab=comments#comment-5366808

Edytowane przez Anon A2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    milatam

Używam Kiano Intelect 3G MS. Staroć ale jakoś wyrabia. Nabyłam jeszcze z Windows 8.1 więc mam mniejszą udrękę z systemem jak Ci z Windows10. Po dopracowaniu (a raczej modyfikacji W8.1) da się to używać i przyznam że jest nawet nawet. Dwa lata mi to działa i awarii nie ma prócz wbudowanej awarii jakości matrycy (od nowości plamy). Seryjnego Windows 8.1 czy Windows10 nie da się używać, bynajmniej ja nie umiałam. W systemie odpalić musi się pół "świata" informatycznego tylko po to by mozna było odczytac ot by pocztę 🙂 więc szybciutko pojechałam z "gadem" takowymi jak Dism++ czy ntLite i jakoś tu hula. Nie mam Windows Update, nie mam zamulacza Defendera, Antimalvare i szczerze mówiąc połowy Microsoftowych "maskotek". Jest różnica??  Baaaa, ludzie. Nie ten sprzęt. A co do reszty to Windows ma na Andkiem przewagę tylko w tedy gdy działa a jak wiadomo w wielu urządzeniach mobilnych Windows ledwie zipie. Zdania nigdy nie zmienię bo przeżyłam katorgę z Windows Phone 8.0 i 8.1 więc naprawdę za nowsze Windowsowe zabawki podziekuje 🙂 Nigdy w życiu.  Kiano Intelect 8 3G MS ma moduł GPS. Windows go nie obsługuje 🙂  Ubaw po pachy miałam 🙂   a bez klawiatury i myszki to raczej bawić się tym nie da od razu powiem.  Microsoft powinien siedzieć w architekturze i kosmetologii a nie w developerce softwareowej bo... to co oni robią z systemami przypomina atak rzeźnika z finką na ... dinozaura. Systemy są tak pieknie przemyślane że odechciewa się żyć od użytkowania 🙂 zwłaszcza te ... POCHWAL NAS, OCEŃ NAS... POMÓŻ NAM ULEPSZYĆ SYSTEM...  albo PRACUJEMY DLA CIEBIE...   buhahaha.   Sorry za lajtowe słowa ale... microsoft to najlepszy rozśmieszacz na świecie. Mam ich pochwalić za to że mam AutoMapę, mam moduł GPS a ... system tego nie "rozumie" czy może za drałowanie dysków (pamięci) przez chorego Defendera przez którego 90% systemu pada?  Windows od wersji desktopowej ze znaczkiem '7' to ostatni Windows który dał się uzytkować zatem jeśli ktoś myśli nad tabletem to tylko Android.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi