Skocz do zawartości
Viteq

Przedłużanie abonamentu przed końcem umowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Viteq

Witam.

Mam abonament w Erze od prawie 3 lat. Kończy mi się na początku lipca, chcę go przedłużyć i wziąć Hero/G2. Jednak pytając w salonie i w biurze obsługi przez telefon, byłem informowany że będę to mógł zrobić dopiero w okolicach 20 kwietnia, czyli za ponad miesiąc a:/ W tej chwili mogę jedynie przedłużyć abonament bez telefonu, dostając mniejszy abonament itd.

Dla mnie to troszkę nielogiczne. Płace w tej chwili abonament 65 zł, bez problemu mogę go zmienić na mniejszy, ale na większy z telefonem (85 dedykowany dla G2 chcę wziąć) muszę czekać.

Z informacji jakie uzyskuję do tej pory era oferuje:

Przedłużenie abonamentu bez telefonu - 4 miesiące przed końcem abonamentu

Przedłużenie abonamentu z telefonem - 2 i pół miesiąca przed końcem umowy

Jednak jak dotąd przeglądając różne regulaminy usług ery nie trafiłem na zapis który bo to regulował. Nigdzie nie znalazłem punktu że można przedłużyć abonament biorąc nowy telefon nie wcześniej niż 2 i pół miesiąca przed końcem dotychczasowego abonamentu. Może to przeoczyłem, bo czy to możliwe że taki zapis nie istnieje, tylko sobie tak luźno przyjęli że wcześniej nie przedłużą i już? Bo wątpię żeby taki zapis był w mojej umowie o abonament w którą się jeszcze szczerze mówiąc nie wczytywałem pod tym kątem. No ale z tego co czytałem to forum to jeszcze rok temu te okresy były dłuższe.

Czy/Gdzie jest taki zapis o tym kiedy można przedłużyć abonament?

Edytowane przez Viteq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wcześniej były dłuższe ale od jakiegoś czasu (ja brałem telefon w październiku) już jest właśnie 2,5 miesiąca jeśli chcesz przedłużyć umowę z telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam.

Mam abonament w Erze od prawie 3 lat. Kończy mi się na początku lipca, chcę go przedłużyć i wziąć Hero/G2. Jednak pytając w salonie i w biurze obsługi przez telefon, byłem informowany że będę to mógł zrobić dopiero w okolicach 20 kwietnia, czyli za ponad miesiąc a:/ W tej chwili mogę jedynie przedłużyć abonament bez telefonu, dostając mniejszy abonament itd.

Dla mnie to troszkę nielogiczne. Płace w tej chwili abonament 65 zł, bez problemu mogę go zmienić na mniejszy, ale na większy z telefonem (85 dedykowany dla G2 chcę wziąć) muszę czekać.

Z informacji jakie uzyskuję do tej pory era oferuje:

Przedłużenie abonamentu bez telefonu - 4 miesiące przed końcem abonamentu

Przedłużenie abonamentu z telefonem - 2 i pół miesiąca przed końcem umowy

Jednak jak dotąd przeglądając różne regulaminy usług ery nie trafiłem na zapis który bo to regulował. Nigdzie nie znalazłem punktu że można przedłużyć abonament biorąc nowy telefon nie wcześniej niż 2 i pół miesiąca przed końcem dotychczasowego abonamentu. Może to przeoczyłem, bo czy to możliwe że taki zapis nie istnieje, tylko sobie tak luźno przyjęli że wcześniej nie przedłużą i już? Bo wątpię żeby taki zapis był w mojej umowie o abonament w którą się jeszcze szczerze mówiąc nie wczytywałem pod tym kątem. No ale z tego co czytałem to forum to jeszcze rok temu te okresy były dłuższe.

Czy/Gdzie jest taki zapis o tym kiedy można przedłużyć abonament?

hehehe nie wiem czy mozesz go zmienic na mniejszy watpie....

co do przedluzania umowy teraz jest tak ze z telefonem na okolo 4,5 miesiaca przed koncem

bez chyba 6 jesli sie nie myle.

chcesz to daj nr tel na priv to zobacze w pon co tam sie kreci u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viteq
    hehehe nie wiem czy mozesz go zmienic na mniejszy watpie....

No ja dostałem ofertę, że jeśli bez telefonu, to mogę wziąć już i będę miał taki sam pakiet minut/sms'ów za połowę abonamentu.

Przyszło do mnie na koniec lutego, czyli parę dni przed tym jak mi zostało 4 miesiące, że jest dla mnie gotowa oferta. Ale nie było sprecyzowane że oferta dotyczy jedynie przedłużenia bez telefonu. Pytałem o to samo później w dwóch salonach i w telefonicznym biurze obsługi, za każdym razem udając że nic nie wiem i pytam pierwszy raz. I za każdym razem mówili że z telefonem to dopiero 2 i pół miesiąca przed końcem umowy... i każdy mi wyliczył, że to gdzieś około 20 kwietnia. mnie szlag trafi jak będę jeszcze ponad miesiąc musiał czekać, za bardzo sie nakręciłem a:/

co do przedluzania umowy teraz jest tak ze z telefonem na okolo 4,5 miesiaca przed koncem

bez chyba 6 jesli sie nie myle.

chcesz to daj nr tel na priv to zobacze w pon co tam sie kreci u ciebie.

masz jakieś dojścia w erze żeby to konkretniej sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aaa tobie chodzilo o przedluzeniowa oferte, bo z tym obnizeniem to mi chodzilo ze w trakcie.

pracuje w erze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    atc5

ja miałem umowę do końca lutego ,a hero pobrałem zaraz jak się pojawił w erze. ....zawsze możesz zapytać co masz zrobić aby wypowiedzieć umowę na koniec kontraktu....myślenie na infolinii się zmienia :), i może darują Ci ten brakujący miesiąc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viteq
    pracuje w erze

tyle się domyśliłem :P pytanie czy pracujesz w niej gdzieś gdzie masz szansę zdziałać więcej niż jak zawsze miły żeński głos z boa. Podeśle ci swój numer może akurat będziesz miał dla mnie lepsze wieści. :)

ja miałem umowę do końca lutego ,a hero pobrałem zaraz jak się pojawił w erze.

Pobrałeś go normalnie na zasadach przedłużenia umowy? czy coś kombinowałeś, zrywałeś starą itd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viteq

Ok. Wczoraj telefon zamówiony. 10 minut temu kurier zadzwonił że przed południem będzie.

Tak więc oficjalnie: Terminy które podaje era odnośnie przedłużenia umowy czyli 4 miesiące wcześniej bez telefonu i 2 i pół miesiąca wcześniej z telefonem nie są sztywne i da się to zrobić szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pazcyn

Ja mam podobny problem, chciałem wziąć Samsung Galaxy i5700 w ofercie Nowa Era - telefoniczna okazja. Zostało mi jeszcze dokładnie, od dzisiaj 4 miesiące i 10 dni do końca umowy. Niedługo się wybieram do salonu, ale jak się naczytałem tych wszystkich postów w internecie to zwątpiłem czy coś wskóram. Nie mniej będę próbował, gdyż mam małą nadzieję. Powiedź Viteq gdzie to załatwiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

telefoniczna okazja jest dla klientow ktorzy biora nowy numer, a nie tych ktorzy juz ten numer maja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi