Skocz do zawartości
Lupus82

Android 6.0 - brak informacji o mailach

Rekomendowane odpowiedzi

Lupus82

W którymś temacie wyczytałem o problemach z mailami na MM i zacząłem badać temat i okazuje się że u mnie też nie działają. Mam włączoną synchronizację i używam gmaila, niestety kiedy wysyłam maile z komputera telefon w ogóle o tym nie informuje. Trzeba uruchomić gmaila i dopiero dociera mail. Strasznie niefajna rzecz bo potrzebuję stały dostęp do maila.

Dodanie do ignorowania w optymalizacji nic nie daje.

Jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj rano dodałem gmaila do ignorowania w optymalizacji i jak narazie powiadomienia dochodzą.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lupus82

u mnie nie działa ani gmail, ani inbox. Czasami jakiegoś maila przepuści. Właśnie zrobiłem test i wysłałem z 10 maili i o żadnym mnie nie poinformował. Zainstalowałem przed chwilą aplikację bulemail i informuje za każdym razem o mailu.

Mega dziwne, bo co jak co ale apka googla powinna działać najlepiej...

edit:

znalazłem coś takiego: http://www.androidpolice.com/2016/01/02/some-nexus-owners-are-having-syncing-issues-in-gmail-inbox-and-other-apps/

- wynika, że znany problem i pracują nad rozwiązaniem, a póki co przyzwyczajam się do blue mail. Ciekawe, że e-maile przychodzą mimo, że całkowicie wyłączyłem teraz synchronizację :)

Edytowane przez Lupus82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Pisałem o tych problemach z niepoprawnym działaniem poczty e-mail na nowym Android MM 6.0. Nie licz na poprawkę (patcha) niby problem znany, ale nadal nierozwiązany nawet w MM 6.0.1

Co do bulemail to też po kilku godzinach zostanie uśpiona jego synchronizacja i dopiero ręczne wejście w apke zaktualizuje nieodebrane maile. Zaczekaj kilka godzin i to sam zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lupus82

@up

blue mail czy type mail bo takie coś teraz ściągnąłem póki co działa, bo mail przychodzi za każdym razem. Trochę mnie zmartwiłeś, że po jakimś czasie będzie uśpione. Przetestuję po całej nocy. W tym linku co wkleiłem powyżej wynika, że to związane jest z funkcją doze w MM i niby pracują nad aktualizacją gmaila. 

edit: w gmailu w ustawieniach zmieniłem synchronizację z 30 dni na 60 i w ustawieniach etykiety zaznaczyłem, żeby o powiadamiał mnie o wszystkim. Wysłałem sobie maila i o dziwo doszedł od razu. Wysłałem kolejnego i też doszedł i... telefon się wyłączył i włączył. Wysłałem nowego maila usłyszałem, że odebrał maila i znowu się wyłączył i włączył. Aktualnie wyłączyłem całkowicie gmaila i daję jednak szanse tyoe mailowi.

Edytowane przez Lupus82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj sobie kilka godzin i nie dotykaj telefonu niech sobie leży na biurku itp. TypeMail używam od kiedy pamiętam i tylko na MM 6.0 daje ciała czyli jego synchronizacja w tle. Nawet już ktoś pisał do twórców apki o tym problemie na naszym LG G3 + 6.0.

Po kilku godz. puść sobie maila z kompa i patrz na telefon, który leży obok Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lupus82

ale rozumiem, że dzieje się tak gdy telefon leży nieużywany? np. całą noc? A w sytuacji gdy go normalnie używasz, tj. dzwonisz, przeglądasz net itp. to też się tak dzieje?

Swoją drogą to niezła porażka ze strony google.

Edytowane przez Lupus82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powtórka: 6 szt. e-maily niedobranych z nocy! Zero powiadomienia, zero najmniejszej wzmianki całkowita cisza.

MM 6.0 najgorszy Android jaki miałem okazje używać. Nie polecam tego badziewia. Downgrade...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lupus82

Po całej nocy włączyłem wyświetlacz, a na nim info o mailu. Nie odblokowalem telefonu tylko wysłałem z kompa maila i od razu doszedł. Wychodzi na to, że coś się naprawiło.

Telefon był podłączony cała noc pod ładowarkę, więc może dlatego? Muszę jeszcze dalej testować.

Wysłane z G3 - android 6.0 + root + xposed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi