Skocz do zawartości
kordel_woker

ROM kali linux nethunter 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś ten Linux to BackTrack - Aktualnie Kali - Os został zmodyfikowany w celu testu zabezpieczeń, dograno odpowiedni soft do testów oraz sterowniki do nasłuchu przez niektóre karty Wi-Fi. 

Cała nakładka służy co testowania zabezpieczeń sieciowych itd... (np można włamać się do własnej sieci oczywiście w celach naukowych / sprawdzanie własnych zabezpieczeń, pozyskanie kluczy, itd.)

Nie wiem czemu niby nakładka się zainstalowała ale nie mam żadnego dodatkowego softu:/ Mam jakby czystego CM 12.1  (wersja Androida 5.1.1)

--------------------------------------

EDIT

--------------------------------------

Jeszcze raz wrzuciłem nethuntera i teraz działa

Edytowane przez xpytonx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie wiesz co to jest- to znaczy, że jest Ci to niepotrzebne;-)... (to do plantatora)

Co do nethuntera 3.0 jak dla mnie- trochę mnie rozczarował. Wszystkie programy trzeba wywoływać bezpośrednio przez konsolę z "imienia" a to trochę frapujące. A najgorsze, że nie działa chroot co doprowadza mnie do szału... Zupełnie inaczej sprawy się miały w wersji 2.0.1. Wszystko o wiele bardziej czytelne. Wracam do starszej wersji... Też raz miałem taki przypadek, że pomimo instalacji nethunter się niezainstalował. Spróbuj jeszcze raz...

Edytowane przez kordel_woker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W normalnym kali też musisz wszystko robić z poziomu terminala więc żadna różnica. Ciekawi mnie tylko jak się ten Nethunter ma na tle prawidziwego Kaliego. :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator
    Jeśli nie wiesz co to jest- to znaczy, że jest Ci to niepotrzebne;-)... (to do plantatora)

No wiem wiem, ale zawsze można poznać coś nowego, zainteresować się i wgryźć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś system zrobił się strasznie nie stabilny... raz się przytnie raz nie da się wybudzić telefonu...

Czy wersja 2.0 też miała takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie nie, w 2.0 śmiga jak ta lala czego rzeczywiście nie mogłem stwiwrdzic w tej najnowszej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możesz napisać konkretnie która wersja działa najlepiej (z tych co testowałeś?)

I jak idzie z bawieniem się w WPA / WPA2? Ile czasu trwa pozyskanie klucza przy 1 kliencie?

Bawiłeś się w testy z innymi zabezpieczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja używam wersji 2.0.1 i chyba działa ona najlepiej z tych, co testowałem. Jeśli chodzi o czas pozyskanie klucza to.....dziwne pytanie;-)... bardziej powinno Cię interesować to jakie porty masz pootwierane, czy działa Ci WPS (co jest najkrótszą drogą dostępu do sieci), jakie exploity będą Ci działać, jak można kogoś powku... itp. A czas  łamanie wpa/wpa2 zależy od jakości klucza, metody łamania- słowniki, tęczowe tablice, hybrydy. temat rzeka, ale chyba my tu nie o tym, na tym forum...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi