Skocz do zawartości
jurek.k

Hard Rest - blokada ponownej aktywacji i problem

Rekomendowane odpowiedzi

jurek.k

Witam.

Kupiłem nowy smartfon S5 NEO od człowieka, który wziął go w Play przy przedłużaniu umowy (na firmę).
    Telefon nie uruchamiany według sprzedającego.

Po uruchomieniu i zapoznaniu się z podstawowymi funkcjami zorientowałem się, że aparat robi zdjęcia bardzo słabej jakości, ziarniste jak ze starek kamerki VGA, niczym nie przypominają zdjęć z tego modelu zamieszonych w necie.

Po przegrzebaniu internetu już wiedziałem, że aparat walnięty, zadzwoniłem do serwisu i kazali najpierw zresetować ustawienia fabryczne aparatu, jeśli nie pomorze to telefon przywrócić do ustawień fabrycznych a jak to nic nie da to do serwisu.

Już się zdenerwowałem, bo nowe urządzenie i zaczynam od serwisu. Jednak naprawdę się wkurzyłem dopiero po resecie (zrobiłem wipe) i telefon każe mi się zalogować do konta google.

Problem jest taki, że za pierwszym razem pominąłem logowanie do konta samsung i konta google. Dopiero kiedy chciałem pobrać coś z marketu PLAY to zalogowałem się na swoje prawdziwe konto, jednak po przywracaniu ustawień fabrycznych z poziomu menu założyłem jakieś nowe konto google, kombinacja przypadkowych klawiszy, której nie jestem w stanie odtworzyć.

Po zrobieniu wipe telefon jest zablokowany!

Dzwoniłem do serwisu, dowiedziałem się, że to jakaś blokada ponownej aktywacji i jeśli nie zaloguję się na konto z którym telefon był zsynchronizowany to oni nie są w stanie tej blokady usunąć!

Nie szukam sposobu jak ominąć ta blokadę, bo wiadomo, ktoś może mieć kradziony telefon i szukać sposobu ominięcia, poza tym nie chcę wgrywać niczego, bo telefon jest nowy i na gwarancji.

Pytanie, czy aby odblokować telefon powinienem się logować na konto google, które było zsynchronizowane jako pierwsze, czy na to, które było zsynchronizowane jako ostatnie przed wipe?

Czy naprawdę serwis Samsunga nie jest w stanie odblokować takiego telefonu?
    Mam cały komplet, pudełko, gwarancję, faakrurę WAT z Play, na której jest imei telefonu.
    Nowe urządzenie, jeszcze w folii z wadliwym aparatem i teraz jeszcze zablokowane i do kosza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Teoretycznie, powinieneś się logować do konta, jakie było na tym telefonie stnchronizowne jako pierwsze.

A co do serwisu, to głupa rżną. Kto niby ma to niby odblokować, jak nie serwis, pan Zenek z komisu? No kurde, bez jaj...

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jurek.k

Sprawdziłem jeszcze raz, po próbie zalogowania na moje konto google wyskakuje: "zaloguj się na jedno z kont właściciela tego urządzenia".
    Czyli albo moje konto nie było pierwsze (logował się gość, od którego kupiłem), albo zapamiętuje ostatnie używane konto google, co by miało sens, bo nie wierzę, że pierwsze logowanie z telefonu do google na zawsze wiąże telefon z tym kontem.
    Może też mieć znaczenie moment włączenia tej blokady, ale nie kojarzę, żebym ją włączał, czy jest włączona domyślnie to nie wiem.

Co do serwisu to też mnie dziwi, przecież nie wyrzucę nowego telefonu do kosza tylko dlatego, że serwis nie może tego odblokować.
    Chyba jutro zaniosę go do Play w ramach gwarancji, aparat i tak ma uszkodzony i bez serwisu się nie obędzie.

Edit:
    Pytałem już w Play, nie ma żadnego problemu, że odkupiłem telefon od kogoś, nawet jeśli nie mam faktury to oni mają rejestr sprzedanych urządzeń i nie ma problemu z gwarancją. Jednak kopię faktury dostałem od sprzedającego.
    Czy nie będzie problemu, że to ja oddaję telefon na gwarancję, bo kupił go ktoś inny?
    Wolałbym tamtego gościa nei fatygować do salonu, chodzi mi o to, że jak on go odda, to może i odebrać po naprawie..... będzie miał i telefon i kasę.

Edytowane przez jurek.k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    Czy nie będzie problemu, że to ja oddaję telefon na gwarancję, bo kupił go ktoś inny?

Ale jaki ma być problem ;)?

Przecież masz dowód zakupu, jesteś właścicielem.

Faktura może być wystawiona na dowolną osobę, ale oddając do serwisu Ty przekazujesz dowód zakupu.

Czy robisz przysługę koledze, czy masz telefon z drugiej czy piątej ręki...nikogo to nie obchodzi - liczy się papier.

Edytowane przez deus
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jurek.k

Pamiętam, że jak kiedyś oddawałem swój telefon to dawałem nawet kopię faktury, bo oryginał był u księgowej i tam musiał pozostać i nie było problemu.
    Jutro się okaże, co powiedzą w salonie Play. Jeśli będzie taka potrzeba to pójdę jeszcze raz z osobą, która wzięła go z Play i od której odkupiłem telefon.

Teraz jednak martwi mnie coś innego, czy telefon aktywować można pierwszym kontem google z którym był zsynchronizowany, czy tym, które było zsynchronizowane jako ostatnie przed resetem urządzenia.
    Nie wierzę, że przy pierwszym logowaniu do konta google telefon się aktywuje i do końca życia tego telefonu jest "przypisany" do tego konta.

Jeśli ostatnim, to nie mam szans odzyskać tego loginu :) Ale jeśli pierwszym to znaczy, że moje konto google nie było pierwsze... a nie chciałbym, żeby telefon był przypisany do czyjegoś konta, to praktycznie by uniemożliwiło handel tymi urządzeniami... ktoś może zdalnie zablokowac urządzenie, lokalizować go, pobrać rejestr połączeń, wymazać dane itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Tę blokadę to podczas pierwszego uruchomienia się aktywuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jurek.k

@UP

a jak później przywracam telefon do ustawień fabrycznych (z menu) i podczas uruchomienia wpisuję inne konto google?
    Mniejsza o powód, zmieniłem maila, odkupiłem telefon od kogoś, to co, zawsze już jest przypisany do tamtego pierwszego konta?
    Kupujesz używany telefon w komisie czy na allegro to nie masz szans wiedzieć jakie konto google było w urządzeniu zsynchronizowane po raz pierwszy, nie masz hasła bo to nie Twoje konto.

[Dodano: 08 styczeń 2016 - 23:25]

Chyba znalazłem odpowiedź: za każdym razem, gdy zmieniamy konto google w urządzeniu to dokonujemy ponownej aktywacji na tym koncie.
    "Blokady ponownej aktywacji" zabezpiecza urządzenie przed ponowną aktywacją po jego wyzerowaniu.
    Czyli jeśli nie jest włączona po wykonaniu wipe można zalogować się na dowolne konto google lub utworzyć nowe, jeśli była włączona to trzeba się zalogować na ostatnio używane.
    Czyli sprzedający faktycznie mógł nie uruchamiać telefony, moje konto google, którego używałem jako pierwsze nie odblokuje urządzenia, bo później po przywróceniu ustawień fabrycznych z menu stworzyłem jakieś głupie konto google i sam narobiłem sobie problemów.

Tak czy inaczej telefon zablokowany, aparat uszkodzony od nowości, jutro oddaję na gwarację.

Edytowane przez deus
    Postu poprzedzającego w całości nie cytujemy. Stosujemy @UP lub @Wspomnij dostępne pod awatarem. Proszę tego przestrzegać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Ja u siebie robiłem ostatnio z miecha temu hr, ale po tym wsio normalnie poszło. Ale kurde nie pamiętam, czy czasami tego badziewia nie ustawiłem, a tera już nie sprawdzę. Choć myślę, że chyba nie ustawiałem tej blokady na szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jurek.k

Może i ustawiłeś, ale znałeś login i hasło google to wsio poszło normalnie.

Ta blokada to nie jest głupia rzecz w przypadku kradzieży, czy zgubienia telefonu, pod warunkiem, że masz blokadę ekranu :)
    Ja o niej nie wiedziałem, zatrzymałem się na Androidzie 4.2.2
    Dziecku w tablecie zawsze zakładam nowe konto google po resecie, bo jak siedział na moim to nie dość, że przychodziły mu moje maile, to jeszcze jak wchodziłem na youtube to mi się pojawiały bajki jako sugerowane no i wspólna historia w chrome...

Jeśli sprawa zakończy się pomyśle w serwisie to będę mądrzejszy o nową wiedzę jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą, jak zlokalizować go, wysłać wiadomość do złodzieja, czy wyczyścić dane zdalnie :)
    Jeśli zakończy się niepomyślnie, to będę biedniejszy o 1100zł :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Mam nadzieję, że nie założyłem, bo to chyba jest jakieś info, czy chcesz taką blokadę założyć, bla bla bla. No ale w sumie racja, znam hasło, i login, to mogło przejść. Tylko coś mi się zdaje, że powinno być okno tsk jak pisałeś, "zaloguj się na konto..." itd, a ja normalnie najpierw język, potem sieć, wifi, i dopiero dodanie konta, to chyba nie mam. Ale głowy bym za to nie dał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi