Skocz do zawartości
majczu

Legendary 1.3.5 stabilny i szybki ROM - Android 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tego co wcześniej pisałem odnośnie widżetów dzisiaj zainstalowałem Legendroid 1.0 i wszystko się już na tym ROMie instaluje i działa. Jeśli ktoś chce mogę wieczorem wrzucić screeny. Są Dzwonek, Profile, Codzienne wyzwanie, Kalkulator napiwków i co najważniejsze - Bateria.

Sorry za mały off-top ale nie chciałem dla takiej małej pierdoły zakładać nowego tematu a pomyślałem, że może kogoś to zainteresuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jenar

Mam problem z mmsami w tym romie... Być może to coś z ustawieniami, ale wszystko wygląda normalnie... Bezproblemu odbieram mmsy, natomiast problem jest przy wysyłaniu. Odkąd zmieniłem rom, nie udało mi się wysłać ani jednego mmsa. Sprawa wygląda tak, że w momencie wysyłania na chwilkę znika połączenie z hdspa, za chwilę pojawia się ponownie, ale mms już sie nie wysyła. Telefon mam w playu. Wie ktoś co może być grane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam problem z mmsami w tym romie... Być może to coś z ustawieniami, ale wszystko wygląda normalnie... Bezproblemu odbieram mmsy, natomiast problem jest przy wysyłaniu. Odkąd zmieniłem rom, nie udało mi się wysłać ani jednego mmsa. Sprawa wygląda tak, że w momencie wysyłania na chwilkę znika połączenie z hdspa, za chwilę pojawia się ponownie, ale mms już sie nie wysyła. Telefon mam w playu. Wie ktoś co może być grane?
    ]

spróbuj zmienić rozmiar wiadomości mms.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurde o co chodzi z tym hero i mms wiem ze temat byl. Teraz mam rom legendary 1.3.5 i co i du*a mms dziala odbieranie kiedy mu sie podoba wysylanie to samo. APN wpisany prawidlowo zreszta jest out of the box w tym romie... Wie ktos moze jak to normalnie uruchomic do jasnej Anielki??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reset

Qrcze mam ten rom, ale AutoKilera w nim nie widzę (przynajmniej nie było ikonki w programach), więc zainstalowałem soft z marketu. Problem w tym, że nie odpala się automatycznie przy starcie telefonu (w ustawieniach też nie znalazłem takowej opcji) oraz nawet po ręcznym odpaleniu nie widać programu na pasku zadań. Tez tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Autokillera nigdy nie widac na pasku zadan.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kurde o co chodzi z tym hero i mms wiem ze temat byl. Teraz mam rom legendary 1.3.5 i co i du*a mms dziala odbieranie kiedy mu sie podoba wysylanie to samo. APN wpisany prawidlowo zreszta jest out of the box w tym romie... Wie ktos moze jak to normalnie uruchomic do jasnej Anielki??

Po pierwsze problemy z MMSami mogą powodować aplikacje typu HandCent lub Chomp SMS, ja po ich zainstalowaniu nie miałem możliwości wysłania MMSa lub jego odebrania pomimo że przed zainstalowaniem wszystko działało OK. Jeżeli nie macie ich zainstalowanych próbuje zmienić w APN MMSowym opcję TYP AUTENTYKACJI ustawiając ją na "PAP lub CHAP" mi w przypadku sieci Orange taka zmiana pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren

MMS działają u mnie na Legendary 1.3.5 bez żadnego problemu, nic nie kombinowałem zainstalowałem ROM i było po sprawie. @reset musiałeś coś przekombinować, w najgorszym przypadku zrób full wipe i wgraj ROM od nowa.

P.S.

Wiem że rada nie jest odkrywcza ale, nie mam innych pomysłów.

1. Zrób Nand + ext backup

2. Wipe data/factory rese, Wipe Dalvik-cache, Wipe SD:ext partition

3. Flash ROM

4. Spróbuj wysłać MMSa, poznasz w tedy odpowiedzi na pytanie czy MMSy gryzą się z którąś z aplikacji którą zainstalowałeś.

Off topic

Strasznie drętwo w dziale HTC Hero >ROM'y & Modyfikacje wszyscy czekają na oficjalną aktualizacje i wysyp nowych ROM'ów :D

Cisza przed burzą. No i dobrze bo obrzydł mnie już Legendary 1.3.5, sprzedało by się coś bardziej stabilnego i szybszego.

Edytowane przez Dyfren

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Mam w tej chwili zainstalowany rom w wersji 1.5, recovery v.1.4, root-a, HBOOT 1.76.0007, radio 6.35.06.18. Wszystko to dosyć archaiczne więc mam obawy.

Czy w takiej konfiguracji mogę załadować ten rom bez zbrickowania telefonu? Jeśli nie, to proszę o jakieś wiki albo link.

Zbrzydło mi się czekanie na aktualizację od HTC, a poza tym, zależy mi na root ( płatne aplikacje)

Czy na nowych romach (2.1) działa poprawnie sluchawka BT? to dosyć ważne dla mnie....

Już znalazłem:

http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=3052

Edytowane przez darekkot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

nie bluzgajcie, ze w tym temacie, ale pytanko dotyczcy omawianego tu ROMu.

Wlasnie przeczytalem caly temat i mam na swiezo kilka pytan i mam nadzieje, ze znajdzie si ktos, kto moze mi na nie odpowiedziec a:D

Zaczne od tego, ze sie wkurzylem po kolejnym info o przelozeniu premiery z oficjalnym 2.1 na Hero na czerwiec i postanowilem wgrac Customa. Z tego co wyczytalem na forum, powyzszy ROM chyba bedzie odpowiadal moim wymaganiom, ktore w sumie nie sa duze :)

Aktualnie jestem na ROMie oficjalnym 1.5, Baseband: 63.18.55.06EU_6.35.06.18, Kernel: 2.6..27-8dd6deee, Build: 2.73.405.5, Software version: 1.0.0.A6288.

Wczesniej mialem telefony z WM i tam wgrywalem customy i nie mialem problemow, ale tutaj im wiecej czytam tym wieksze moje obawy dotyczace wgrania customa. Czy w przypadku takiej konfiguracji jak wyzej wymienilem moge skorzystac po kolei z tych procedur z serwisu The Unlockr, czyli:

http://theunlockr.com/2009/10/18/how-to-downgrade-your-htc-hero-so-it-can-be-rooted/

http://theunlockr.com/2009/08/27/how-to-root-your-htc-hero-in-one-click/

http://theunlockr.com/2009/08/27/how-to-load-a-custom-rom-on-your-htc-hero/

zeby wgrac tego ROMa czy potrzebna jest jeszcze jakas inna "operacja"? Sorry za lamerskie pytania, ale nie chce nic schrzanic za pierwszym razem :)

Terza odnosnie samego ROMa:

1. Napotkalem pare razy na info z problemami z GPS w nim. Jakiego typu sa to problemy? Nie lapie fixa wogole czy tylko w przypadku niektorych nawigacji? Najbardziej interesuje mnie czy chodzi na nim Navigon, bo jakos najbardziej przypadl mi do gustu.

2. Co musze zrobic z nowa karta pamieci, zeby w pelni korzystac z aplikacji app2sd bo juz sie troche pogubilem?

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi