Skocz do zawartości
majczu

Legendary 1.3.5 stabilny i szybki ROM - Android 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie tutoriale masz w forumowym wiki. Jezeli masz G2 z T-Mobile (bo jak widze jestes w Berlinie) to musisz zrobic goldcard i potem cala reszte, a jezeli zwyklego Hero, niebrandowanego to od razu wrzucasz recovery. Wszystko jest tu: http://wiki.android.com.pl/wiki/ROOT_dla_HTC_HERO

Co do tego ROMu to jezeli chcesz GPS w pelni sprawny to jak na razie na zadnym 2.1 nie ma. Na tym Romie, mnie GPS w ogole nie chodzil (nie lapal fixa) i nie ma znaczenia jakiego programu uzywasz. Na Legendroid fixa lapie, ale latwo gubi sygnal.

A zeby korzystac z App2SD musisz utworzyc partycje ext2/3 na karcie przez Recovery.

Ogolnie wszystko jest na forum. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za odpowiedz. Wydaje mi sie, ze ten proces rootowania podlinkowany przez Ciebie jest nieco bardziej skomplikowany niz ten omowiony na filmikach.

Druga sprawa. Czytajac ten temat: http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=10707 wnioskuje, ze jednak da sie zlapac fixa w GPS, wiec juz sam nie wiem co jest prawda a:D

EDIT :)

Jeszcze jedno pytanie: Mam obecnie to radio 63.18.55.06EU_6.35.06.18. Czy przed flashowaniem na ten ROM powinienem wgrac najnowsze, czyli: 63.18.55.06JU_6.35.09.26 ? czy moze zostac to ktore jest?

Edytowane przez remczar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn jeżeli satysfakcjonuje Cię lapanie fixa przez parę minut to można powiedzieć, że chodzi. W samochodzie nie udało mi się ani razu żeby złapał fixa, a na 1.5 nawet w czasie jazdy łapie. Mówię ofc na swoim przykładzie.

Najlepiej jak wgrasz i sam zobaczysz, nic na tym nie tracisz.

A radio nie zależnie od romu warto mieć najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Ci, ze nawet teraz na 1.5 lapie fixa kilka minut, wiec jak na 2.1 tez bedzie tyle trwalo, albo nawet 1-2 min dluzej, to nic sie nie stanie. Najwazniejsze dla mnie, zeby wogole smigal. Moglbys mi podac jakiegos linka do tematu gdzie jest opisane flashowanie radia albo krotko powiedziec jak to zrobic? bo niestety nie znalazlem, a szukajka forumowa nie chce ze mne wspolpracowac a:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radio wgrywasz przez recovery (custom), tak samo jak rom.

- Wrzucasz na kartę zip radio

- Wchodzisz w recovery

- Flash zip from sdcard ( czy jak to tam)

- Wybierasz swoje radio

Gotowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    citmod

Moze mi ktos powiedziec, dlaczego na home screenie moge dodawac widzety tylko w najnizszej linijce? Tzn. kazdy screen jest podzielony na 4 linijki. Na 6 z 7 moge wszedzie dodawac widzety, natomiast na home screenie dziala tylko najnizsza z tych 4. Mial ktos cos podobnego, albo wie dlaczego tak sie dzieje?

Edit: Juz rozwiazalem problem. Na Home Screenie najwyrazniej byl jakis niewidzialny zegar. :D Gdy nacisnalen pusta przestrzen na ekranie dostalem sie do ustawien zegara (alarm itp). Wrocilem wiec do Home Screena, przytrzymalem pusta przestrzen i przesunalem jak normalny widzet na usun i wszystko jest w porzadku. Takze problem rozwiazany, dziwie sie tylko jak do tego moglo dojsc :D

Edytowane przez citmod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

huh, w końcu 2.1 na moim hero zawitał. wczoraj sflashowałem.

dość czekania aż htc łaskawie wypuści update, ile można. no.

to wygląda tak jakby htc specjalnie zależało na tym żeby ludzie grzebali w telefonach. najwyżej coś zepsują, stracą gwarancje, na serwisie poza gwarancją firma zarabia $$$.

dla mnie osobiście jedna dobra rzecz jednak z tego wynikła. nauczyłem sie flashować. ha :D

postulat: skoro to jest takie proste, to w sumie można olać htc i samemu sobie radzić. społeczność androida sama sobie pisze appy, sama sobie może aktualizować system. łaski bez. zatem postuluje - masową akcje flashowania :D

i biorąc pod uwage to że aktualizacja dla brandowanego hero ma być 'gdzieś' w maju a dla niebrandowanego 'gdzieś' w czerwcu.. o ile znowu nie przełożą.. to chyba trzeba brać sprawe w swoje ręce.

ze swojej strony mam zamiar napisać tutorial, krok po kroku, żeby każdy rozumiał. przede wszystkim prosty, jasny.

nie za często tu zaglądam ale powiedzmy że to forma kontrybucji z mojej strony.

szukałem 4h na tutejszym forum, na xda developers i innych. idzie znaleźć jakieś dobre, ale ogólne i po angielsku. wiki.android.com.pl wygląda jakby nie była aktualizowana od pół roku, natomiast w dziale tutoriale na samym forum (tutaj) są ale odnośnie G1.

mam troche nawał na studiach, ale powinienem sie wyrobić w przeciągu tego tygodnia.

przy okazji, pytanie do tych co sie lepiej znają na tym odemnie - jeżeli teraz ściągne ze strony htc oficjalny rom dla hero, ten ze września bodajże, zainstaluje spowrotem i pójde z tym do serwisu - byłyby jakieś problemy? czy jest jakiś sposób żeby wykryć że telefon był rootowany albo flashowany jeżeli po wszystkim na koniec spowrotem wrzuci sie oficjalny rom?

a btw, odnośnie samego legendary - poezja, nowe bajery xD tylko lepiej mimo wszystko nie trzymać za dużo widgetów, bo ram szybko znika kiedy sie poodpala troche aplikacji.

z istotniejszych rzeczy, które zauważyłem - jak sie wrzuci na ekran widget poczty, friendstreama albo nawet kalendarz, a potem zabije ten proces taskillerem, całe htc sense pada i reloaduje się. dziwne. nigdy tak nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    buchi
    ony mam zamiar napisać tutorial, krok po kroku, żeby każdy rozumiał. przede wszystkim prosty, jasny.

nie za często tu zaglądam ale powiedzmy że to forma kontrybucji z mojej strony.

szukałem 4h na tutejszym forum, na xda developers i innych. idzie znaleźć jakieś dobre, ale ogólne i po angielsku. wiki.android.com.pl wygląda jakby nie była aktualizowana od pół roku, natomiast w dziale tutoriale na samym forum (tutaj) są ale odnośnie G1.

mam troche nawał na studiach, ale powinienem sie wyrobić w przeciągu tego tygodnia.

znaczy sie o czym TY mowisz? :| jest prostyi jasny tutorial jak flashowac, tutaj na forum zrobiony przez majczu... nikt nie potrzebuje nowego :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi