Skocz do zawartości
majczu

Legendary 1.3.5 stabilny i szybki ROM - Android 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

majczu

Coś słabo szukałeś

http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=3052

Stary jak świat i sprawdzony tutorial ;)

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    citmod

Pytanie: Czy ja nie potrafie czegos ustawic, czy zdjecia kontaktow wygladaja jeszcze gorzej niz na wczesnym andku 1.5?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@citmod tez mi sie wydaje ze zdjecia kontaktow wygladaja do kitu, ale co zrobic.

W koncu wczoraj sflashowalem pierwszy raz swojego heroesa i jestem ogolnie pozytywnie zaskoczony. Tzn. na poczatku bylem zawiedziny, bo telefon troche mulil, jakies dziwne rzeczy sie z nim dzialy, co chwile FC, ale pozniej jakby sie jakos uspokoil, a dzisiaj to wogole mam wrazenie, jakby troch eprzyspieszyl a:)

Mam jedno pytanie. Jak to jest z aplikacja apps2sd. Nigdzie jej nie widze w telefonie i nie wiem czy powinienem :D Poza tym wlasnie podczas instalacji aplikacji, znika mi miejsce w telefonie a nie na karcie. Zrobilem system plikow ext3 w recovery (przynajmniej tak mi sie wydaje, ze zrobilem, ale bylo napisane complete, czyli bez bledow).

Calkiem mozliwe ze zrobilem cos zle, ale dalem domyslne wartosci podane w poradniku do rootowania, czyli 32mb i 512, a karte mam 8gb. Pytanie: Czy obojetnie jaka karta i te wartosci sa takie same? czy np. na karcie wiekszej, czyli 8gb w tym przypadku powinny byc inne? Pomozcie, bo mozliwosc instalowania appsow na karcie byla jednym z glownych powodow decyzji o roocie...no i moze jeszce lecienie htc z nami w kulki, ale to na osobny temat.

Podsumowujac jestem zadowolony z roota i nowego ROMu a bede jeszcze bardziej, jak rozwiaze wszystkie roblemy, ale ten jest najbardzie palacy jak na razie :)

P.S.

Jeszcze jedna rzecz, raz mi sie udalo zobaczyc jak sloneczko od pogody pod zegarem sie tak ladnie rozswietla na caly ekran, ale ani razu wiecej. Dziwne.

Jesli chodzi o GPS to na poczatku nie chcial zaskoczyc, ale po restarci z wlaczonym widgetem zastartowal.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@majczu haa faktycznie, nie doczytałem do końca tego co tam napisałeś, myślałem że to tylko tutorial na roota. sorry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    citmod
    @citmod tez mi sie wydaje ze zdjecia kontaktow wygladaja do kitu, ale co zrobic.

Dzieki za info

W koncu wczoraj sflashowalem pierwszy raz swojego heroesa i jestem ogolnie pozytywnie zaskoczony. Tzn. na poczatku bylem zawiedziny, bo telefon troche mulil, jakies dziwne rzeczy sie z nim dzialy, co chwile FC, ale pozniej jakby sie jakos uspokoil, a dzisiaj to wogole mam wrazenie, jakby troch eprzyspieszyl a:)

Moj hero mial przedwczoraj swoj "pierwszy raz". :P Musze powiedziec ze bylem zawiedziony, i nadal jestem... Nie widze nic ciekawego w tym ROMie. A z tego co widze to chyba wiekszosc ma wlasnie jego. Nie mialem co prawda takich problemow jak ty czyli FC etc. (na szczescie bo juz bym byl znowu na standardowym andku), jednak uwazam ze Legendary jest co najmniej dziwny. Tak jak juz napisalem wyzej, fotki kontaktow sa gorsze niz te ze wczesnego 1.5, przegladarka tez jakos dziwnie dziala, np nie zapisuje ostatniej strony na ktorej bylem tylko jak wchodze na "internet" to od nowa laduje ostatnia odwiedzona strone. Z wyszukiwaniem w google tez juz mialem jakies problemy. Tak na szybko wiecej drazniacych rzeczy mi nie przychodzi do glowy, ale kilka razy cos mnie irytuje w tym ROMie.

A z plusow to chyba tylko do tej pory zauwazylem: Szybkosc, ladniejsze skroty do aplikacji, Aparat robi lepsze zdjecia. Do tego musze dodac ze przed tem mialem wczesnego andka 1.5. Dziewczyna ma natomiast tego nowszego 1.5 i uwazam ze co do szybkosci, i jakosci zdjec wcale sie nie rozni od Legendary.

Chetnie jednak dowiem sie co jeszcze niby jest takiego fajnego w tym ROMie, moze poprostu czegos nie zauwazam, a tak jak powiedzialem do tej pory jestem zawidziony... :(

Mam jedno pytanie. Jak to jest z aplikacja apps2sd. Nigdzie jej nie widze w telefonie i nie wiem czy powinienem :D Poza tym wlasnie podczas instalacji aplikacji, znika mi miejsce w telefonie a nie na karcie. Zrobilem system plikow ext3 w recovery (przynajmniej tak mi sie wydaje, ze zrobilem, ale bylo napisane complete, czyli bez bledow).

Calkiem mozliwe ze zrobilem cos zle, ale dalem domyslne wartosci podane w poradniku do rootowania, czyli 32mb i 512, a karte mam 8gb. Pytanie: Czy obojetnie jaka karta i te wartosci sa takie same? czy np. na karcie wiekszej, czyli 8gb w tym przypadku powinny byc inne? Pomozcie, bo mozliwosc instalowania appsow na karcie byla jednym z glownych powodow decyzji o roocie...no i moze jeszce lecienie htc z nami w kulki, ale to na osobny temat.

Podsumowujac jestem zadowolony z roota i nowego ROMu a bede jeszcze bardziej, jak rozwiaze wszystkie roblemy, ale ten jest najbardzie palacy jak na razie :)

Tego jeszcze nie zrobilem wiec nie jestem w stanie pomoc, ale z tego co rozumiem to linux-swap musi miec 32, ext2/3 moze miec wiecej, ale mysle ze wiecej niz 512 mb nie bedziesz potrzebowal na aplikacje, a fat po prostu reszta. Tak ja to przynajmniej rozumiem

P.S.

Jeszcze jedna rzecz, raz mi sie udalo zobaczyc jak sloneczko od pogody pod zegarem sie tak ladnie rozswietla na caly ekran, ale ani razu wiecej. Dziwne.

Jesli chodzi o GPS to na poczatku nie chcial zaskoczyc, ale po restarci z wlaczonym widgetem zastartowal.

Pozdro

To sloneczko chyba sie pojawia jak jest aktualizowana pogoda. Przynajniej mam takie wrazenie. Jak sie naklada widzet na pulpit, to mozna wybra czy ma pokazywac animacje na caly ekran.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    guza81

A czy ktos wie jak zmusic Hero na tym ROMie do pozostania tylko w sieci 2G...?

nie widze w ustawieniach

zrobione / poprostu przeoczylem. Jest w ustawieniach jak byk..

sorki za niepotrzebny post

Edytowane przez guza81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzisiaj rano zauwazylem, ze strasznie spadla mi bateria przez noc. Wylaczylem neta i wszystko inne co sie dalo, a spadlo mi z 1/3 baterii. Ma ktos z was moze jakas rade na to? AutoKillera wywaliloem i uzywalem Advanced Task Managera i mialem automatyczne zamykanie aplikacji co 30min.

Moze lepiej zainstalowac AutoKillera spowrotem?

A z tymi partycjami ktos mi moze pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aro84

Gdy dzwoni do mnie osoba której zdjęcie w kontaktach mam z Facebooka to chyba dopiero po 5 sekundach jestem w stanie ujrzeć kto dzwoni, bo z początku tylko czarny ekran :/

Czy też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gdy dzwoni do mnie osoba której zdjęcie w kontaktach mam z Facebooka to chyba dopiero po 5 sekundach jestem w stanie ujrzeć kto dzwoni, bo z początku tylko czarny ekran :/

Czy też tak macie?

Też tak mam po zmianie na 2.1. Strasznie wkurzające.... Dzieje mi sie to nawet dla kontaktow bez zdjec. Najpierw czarny ekran i telefon dzwoni, potem przez chwile numer i dopiero po nastepnej chwili nazwa kontaktu!

Edytowane przez darekkot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Katana

P.S.

Pozdro

To jest tak:

SWAP to jakby dodatkowy RAM, który jest pobierany z Twojej karty pamięci, więc jeśli karta jest zbyt wolna, to może mieć to inny skutek od zamierzonego (ja daję 0MB SWAP, żeby wszystko było ok ;) )

partycja EXT to aplikacje (domyślnie w Androidzie nie można instalować aplikacji na karcie - APP2SD naprawia ten problem ;) (A2SD działa "w tle" ). W wypadku tej partycji ustaw taki obszar jaki chcesz (ale lepiej nie przesadzać, bo chyba nie będzie się instalowało np. 4GB aplikacji na telefonie ;) - ja mam 256MB i jakoś mi starczy, ale na 8GB można dać np. 512,768,1024. Reszta (spora) zostanie Ci nadal do dyspozycji na własne pliki ;)

A jak chodzi o to słoneczko rozświetlające ekran, to efekt z widgetu pogody - jak np. telefon wyjdzie z stanu wstrzymania, to po chwili taka animacja nastąpi (jak jest słoneczna pogoda, to rozbłysk, jak deszcz to krople itp. (jeszcze nie wiem jak z piorunami :D ).

Też tak mam po zmianie na 2.1. Strasznie wkurzające.... Dzieje mi sie to nawet dla kontaktow bez zdjec. Najpierw czarny ekran i telefon dzwoni, potem przez chwile numer i dopiero po nastepnej chwili nazwa kontaktu!

Też tak niestety mam - wk****a mnie to, bo dodatkowo nie mogę odebrać rozmowy kiedy ekran jest tylko czarny (a telefon dzwoni...), czasem zanim zobaczę kto dzwoni i będę miał możliwość odebrania rozmowy, to ta osoba przestanie już dzwonić...

BTW - ja mam ten problem na Legendroid

Edytowane przez Katana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi