Skocz do zawartości
majczu

Legendary 1.3.5 stabilny i szybki ROM - Android 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

wczesniej miałem wgrany ROM HeroDroid v0.5 i tam jednym z mankamentów był brak kamery, zdjęcia aparat wykonywał poprawnie natomiast przy kręceniu filmów były widoczne kolorowe artefakty, dzwiek OK.

Po wgraniu w/w Legendary odnotowałem bardzo podobny problem, tyle tylko, że zamiast artefaktów jest czarne tło, dzwięk znów OK.

W linku odsyłającym do pobrania ROM'u Legendary widniał jeszcze 1 pliczek (jak na screenie)

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=2275

aaaqu.png

Czy istnieje sposób na uruchomienie kamery na ROM'ie Lgendary oraz co to jest ten wspomniany plik?

aaabn.png

Edytowane przez berias11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reset

A sprawdzałeś w ustawieniach kamery typ kodowania?.

U mnie domyślnie był mpeg4 i też miałem czarny ekran, po zmianie na H.263 wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, nie tyle co o kodowanie a rozdzielczość chodzi, w najwyższej nie śmiga ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reset

No u mnie max 352x288, ale w mpeg4 nie chciało się kodować (w sumie nie przeszkadza mi to).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Generalnie to polecam ten romik. Może nie jest demonem szybkości, ale wszystko działa i wygląda OK, małe przycinki są ale to szczegół :) dla mnie najważniejsze, że wszystko działa i nie zamula na dłużej.

Jednak lIpa

Was też wywala ja chcecie wejść w Punkty dostępowe w Ustawieniach sieci??

Edytowane przez AcePolska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren

@AcePolska nie, ROM jest ogólnie średni. Wydaje mi się że w tej chwili niema nic lepszego na Androidzie 2.1 z SensUI. Używam go już drugi miesiąc i chyba zostanę przy nim do czasu aż nie pojawi się oficjalna aktualizacja + kilka dni na coś konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psul

Czy rom legendary 1.3.5 jest do pobrania z innego serwera niż htcpedia?

Czekam na maila rejestracyjnego juz drugą godzine i nic nie dostaje a chętnie bym dzisiaj jeszcze go wrzucił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren

Sprawdź spam ja dostałem maila rejestracyjnego od razu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem miesiąc temu, jest to mój pierwszy rom inny, niż oryginalny, więc może moje wnioski nie są takie słuszne...

Otóż telefon mi koszmarnie muli. Nie wiem, z czym jest to związane, ale zauważyłem, że Task Killer sygnalizuje koło 45 MB dostępnej pamięci po zabiciu wszystkich aplikacji (oryginalny rom pokazywał 90-110). Przy większej ilości włączonych aplikacji, zdarza się zakrztusić na prawie minutę...

Ponadto ma problemy z aktualizacją danych o pogodzie (od jakiegoś miesiąca pokazuje "brak dostępnych danych o pogodzie") oraz Friend Streama (jak wpisuje jakiś tekst, to pojawia się od razu... Natomiast wiadomości pokazuje zawsze, jako dzisiejsze - czyli bez daty, wyłącznie godzina - a aktualizuje się raz na 4-5 dni).

Dziwi mnie też zawartość Marketu po wgraniu tego romu - nie widać aplikacji, które z pewnością ściągałem stamtąd przed zmianą, teraz ich po prostu nie ma - na przykład broov adore i tube downloader.

Są też problemy z wgrywaniem dodatkowych widgetów od HTC - pacam "dodaj do ekranu głównego", widżet, pobierz więcej, bateria... Widzę, że się ściąga, ale nie ma opcji, żeby ją ustawić na pulpicie. Nie pojawia się na liście aplikacji, ani też nie ma nigdzie pliku .apk. Mogę sobie jeszcze raz ściągnąć... i jeszcze raz...

Bywają problemy ze ściąganiem aplikacji z marketu - podobnie, jak z tą baterią, po ściągnięciu, system zapomina, że cokolwiek ściągał i trzeba się w to bawić jeszcze raz.

Patrząc na te wszystkie wady, których nie miałem w oryginalnym oprogramowaniu, zastanawiam się, czy warto było flashować telefon... Może i 1.5 jest stary, ale przynajmniej śmiga szybko i działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raptor, wrzuć sobie BeHero+ ;) śmiga szybko i bez problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi