Skocz do zawartości
brudijr

Nie działa Tryb STAMINA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Kupiłem jakieś 2 dni temu Z3 Compact.
    Bateria trzyma zadowalająco - cały dzień przy mocnym użytkowaniu i jeszcze zostaje.
    ALE... W poprzednim telefonie używałem Greenify, więc liczyłem, że STAMINA mi ją zastąpi. (Z3 mam nierootowane, kupiony jako nowy z wymiany gwarancyjnej z orange (ale brandu orange nie ma chyba, bo aplikacji orangowych nie mam, play działa elegancko, Android 5.1.1.)).
    Teraz opis problemu:
    Ustawiłem sobie Tryb STAMINA pod siebie, zrobiłem 4 wyjątki, resztę opcji zrobiłem na włączone.
    Załączam Tryb STAMINA i... żadnej różnicy. Oprócz tego, że jest napisane, że przewidywany czas jest znacznie dłuższy nic się nie dzieje. WiFi włączone cały czas - mimo że miało się wyłączać, to samo z transmisją danych itd...
    Co ciekawe, zauważyłem, że w Trybie tym "zjada" ciut więcej baterii...
    Miał ktoś taki problem? Póki co napisałem do SONY, ale jest niedziela, więc nie spodziewam się szybko odpowiedzi.
    Poza tym bardzo zadowolony z telefonu jestem, może prócz śliską tylną szybką, zastanawiam się nad folią matową, lub "carbon", ale to chyba nie miejsce na to. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

tryb stamina się wl po paru minutach zostaw najlepiej tel na godz bez żadnych wyjątków u po tej godzinie zobacz czy WiFi się rozlaczy

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rrobopl

j/w transfer danych wyłącza specjalnie z opóźnieniem, może któraś z tych aplikacji wykorzystuje transfer i w "prawach" ma możliwość podtrzymania włączonego transferu przy zgaszonym ekranie i stamienie. ja mam np.: wew apkę do youtube żeby słuchać go przy zgaszonym ekranie i z zasady nie może mi stamina wyłączać transferu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzę, w sumie mam 4 aplikacje w wyjątkach: gmail, messenger, ps messeges i snapchat.
    Zostawiłem na całą noc i działało cały czas, spróbuję wyłączyć wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

śmieci od fb z zasady zawsze robią problemy ale wył wszystko

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłączyłem wszystko i nadal to samo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rrobopl

zmień ustawienia WiFi żeby nie działało po uśpieniu może

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko Ci działa jak należy. Powinieneś oszczędzić czasu sobie i nam i przed założeniem tematu zapoznać się wgl z instrukcją działania trybu Stamina, który włącza się zawsze gdy telefon jest nieaktywny tzn. gdy jest wygaszony ekran. Wtedy za każdym razem wi-fii i transmisja itd. się automatycznie wyłączają a w momencie wybudzania telefonu się włączają, na tym właśnie to polega :) pozdrawiam.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Jak napisał przedmówca nie zapoznałeś się z instrukcją działania trybu stamina. Uruchamia się on w momencie wyłączenia ekranu i jest zawieszony w momencie odblokowania telefonu. Można włączyć tryb zegar stamina i wtedy jeśli wzbudzisz telefon bez odblokowania tryb będzie dalej działał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kshell

Nie zgadzam się z tym automatycznym wyłączaniem WiFi/transferu w trybie STAMINA w czasie nieaktywności ekranu.

Patrzcie - jeśli w wyjątkach Staminy dam np. Gmail i wyłączę ekran(załączy się Stamina), a ktoś do mnie wyśle maila to ten mail od razu "przychodzi".

Wniosek taki, że WiFi/transfer musi działać nawet przy aktywnej Staminie po to, żeby aplikacje w wyjątkach Staminy mogły działać w 100% sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi