Skocz do zawartości
Igorius

Przesyłanie plików przez WiFI Direct z urządzenia z Androidem do urządzenia z Windowsem 10

Rekomendowane odpowiedzi

Igorius

Panie i Panowie!

W jaki sposób prawidłowo i skutecznie przesłać plik w urządzenia z systemem Android do urządzenia z systemem Windows 10?

W obu urządzeniach mam włączone WiFi. W Androidzie wybieram plik, który chcę wysłać i zaznaczam opcję Udostępnij -> WiFi Direct. Android skanuje mi urządzenia jednak nie znajduje tego z Windowsem 10 pomimo, iż w nim WiFi jest włączone.

Dodam tu, że drugie urządzenie z Androidem, które również ma włączone WiFi, jest dla pierwszego, z którego plik chcę wysłać, widoczne a sam plik wysyła się bez problemów.

Zatem: jak to samo zrobić pomiędzy Androidem a Windowsem 10 :question:

EDIT:
    Przeszukałem Internet ale znalazłem tylko poradniki jak wysyłać między Androidem a Androidem co dla mnie nie stanowi problemu, nie o tym wątek.

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

@@Igorius

Wygląda na to, że to jakiś jednostkowy kłopot z konkretnym sprzętem z w10, bo generalnie nie ma z tym problemu.

Rzeczone urządzenie, to komputer, tablet, czy może telefon ?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Może nie do końca tego szukasz, ale najlepiej skorzystać z tej aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&hl=pl - na Windows łączysz się przez przeglądarkę internetową z telefonem, a jest także aplikacja którą możesz zainstalować.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

@@Johann3

Pecet. Skanowanie wifi mi go nie wykrywa.

[Dodano: 11 styczeń 2016 - 11:59]

post-26522-0-22974600-1452509948_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

A tak  z ciekawości. Czemu uparłeś się tak na te WifiDirect? Jeśli chodzi o to, że nie masz łączności pomiędzy smartfonem a PC, to na smartfonie możesz postawić hostpot wifi i do niego podłączyć windowsa. Lub oba muszą być podłączone do tego samego routera, wtedy nic szczególnego nie trzeba robić.

Weź pod uwagę, że WifiDirect może nie działać na Windowsie, bo nie każda karta wifi obsługuje ten standard, jeśli twoja akurat nie obsługuje, to Windows nie będzie widoczny w tym trybie.

Edytowane przez giaur500
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    Czemu uparłeś się tak na te WifiDirect?

Ponieważ taka funkcja jest dostępna na moim androidowym urządzeniu i dobrze działa z innymi androidowymi urządzeniami więc mam nadzieję, że z windosownymi urządzeniami tez powinna - a co jakbym chciał się połączyć z jakimś tabletem lub laptopem z Windows poza moim miejscem zamieszkania?

oba muszą być podłączone do tego samego routera, wtedy nic szczególnego nie trzeba robić.

Ciekawe, przecież oba moje aktualnie są w jednej sieci wifi, łączą się z Internetem przez ten sam modemo-router... Ale nie o to chodzi - zarówno pecet jak i smartfon ma wbudowany moduł wifi zatem wysyłanie plików po wifi direct nie powinno być dla nich problemem, prawda? Dla smartfona nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

JEśli oba urządzenia się widzą w sieci (np przez ping), to najwygodniejszy jest AirDroid - on nie korzysta z WifiDirect tylko masz połączenie za pośrednictwem routera. WifiDirect polega na zestawieniu bezpośredniego połączenia wifi pomiędzy urządzeniami, jest to niezależne od "normalnego" wifi i hardware musi to obsługiwać.

Nie wiem też, czy na Windows nie musisz jakiejś aplikacji odpalić do tego, szczerze to nigdy nie korzystałem. Ale na logikę, na Windowsie też musi być jakaś usługa która odbiera/wysyła pliki. W Androida masz to wbudowane.

Edytowane przez giaur500
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

AirDroid

Zobaczę o co chodzi z tą apk. ;)

jest to niezależne od "normalnego" wifi i hardware musi to obsługiwać.

Hardware zapewne ale od odpowiedniego softu i konfiguracji niestety nie zadziała - stąd mój wątek...

Ale na logikę, na Windowsie też musi być jakaś usługa która odbiera/wysyła pliki. W Androida masz to wbudowane.

I tu właśnie zaczynają się schody gdyż w rzeczy samej Windows nie jest ani logiczny ani intuicyjny. Gdyby to było takie proste nie byłoby tego wątku. Zresztą popatrz - z poziomu Win 10 nie mogę wysłać plików przez WiFi Direct, nie ma takiej opcji. Jest co prawda coś o BT ale... ale omg wtf? ja w pececie nie am odbiornika/nadajnika BT :E

post-26522-0-45350600-1452517255_thumb.jpg

Może zna ktoś jakieś rozwiązanie jak uaktywnić wysyłanie plików w Win 10 przez WiFi Direct?

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Nie sądzę, że pomiędzy Windows a Androidem jest to w ogóle możliwe. Nawiasem mówiąc, Android też tego nie ma. Zapewniam cię, że w czystym Androidzie nie ma żadnego przesyłania plików przez WifiDirect, to co masz to jakiś dodatek od Samsunga. Na jakiej podstawie oczekujesz, że Windows będzie z tym kompatybilny? ;)

W czystym Androidzie WifiDirect jest używany jedynie do przesyłania obrazu przez Miracast (z tym akurat i Windows powinien być kompatybilny).

[edit]

Zresztą, gdyby coś takiego w Windows było, to Google by coś o tym wiedział:

https://www.google.pl/search?q=windows+10+send+files+wifi+direct&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=w6mTVrTgKoTvUMrYiqAF#q=windows+10+share+files+wifi+direct

Ale nic interesującego nie widzę.

P.S.

Bluetooth to inna bajka, jest jeden standard przesyłania plików przez bluetooth (obex/obexftp), dokładnie znany i szeroko obsługiwany. Czemu akurat ci windows wyświetla że taka opcja jest dostępne, nawet jeśli nie masz adaptera bluetooth to już ci nie odpowiem ;)

Edytowane przez giaur500
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcesz tylko wymienić pliki między Windowsem a Androidem, które są podłączone do jednej sieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x