Skocz do zawartości
wwwolti

AOSP SuperTurbo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pojawiła się kolejna wersja AOSP SuperTurbo z udostępnionymi wieloma opcjami, ustawieniami.

Dla mnie jest problem tylko z modemem. Należy chyba zainstalowac lepszy. Mam kłopot z internetem, bardzo slaby transfer. Poza tym mod świetny, zadnych innych kłopotów nie napotkałem poza modemem.

http://www.needrom.com/download/aosp-superturbo/

Cechy:

W przeciwieństwie do innych niestandardowych firmware, autor próbował zachować czysty interfejs AOSP poprzez umieszczenie odpowiednich modów w swoich ustawieniach. (Przykład, internet wifi w ustawieniach itp).
    Zarządzanie pamięcią jest jeszcze lepiej zoptymalizowane. Każda aplikacja została lepiej dostosowana dla lepszego wykorzystania zasobów i najwyższej wydajności baterii.

• Usunięto wskaźniki G i 3G z paska stanu.
    • Dodano opcję przywracania do recovery  podczas ponownego uruchamiania telefonu.
    • Usunięto nieużywane płytki z szybkich ustawień na pasku stanu.
    • Dodano korektor dźwięku na pasku stanu, w widoku rozszerzonym.
    • Setki różnych ikon baterii.
    • Oddzielne opcje ustawień dźwięku (z wyjątkiem profili audio.)
    • Korektor ViperAudio.
    • Oddzielna sekcja ustawień dźwięków i korekcji w ustawieniach.
    • Nazwa punktu dostępu Wi-Fi w pasku statusu.
    • Wskaźnik transferu sieciowego na pasku stanu.
    • Potrząśnij telefonem aby wyczyścić pamięć RAM (osobiście mój ulubiony).
    • Możliwość sterowania podświetleniem przycisków (eksperymentalne).
    • Dodatkowy kolorowy wyświetlacz procentu baterii w pasku stanu.
    • Działający Magnetic Cover Unlock.
    • Ilość notyfikacji powiadomień na większości ikon.
    • Zielone powiadomienia diody LED dla połączeń, wiadomości, a także dla kilku innych zastosowań LED.
    • Dodano tryb inżynier do zaawansowanych opcji deweloperskich.
    • Zwiększona gradacja regulacji głośności do 30.
    • Zwiększono maksymalny poziom dźwięku ustawiony do 200 (domyślnie 160) w trybie inżyniera.
    • Zamieniono SuperUser na  SuperSu v 2.49.
    • AOSP styl blokady ekranu.
    • Zwiększona dokładność nawigacji GPS.
    • Na koniec nie zapomnij kliknąć na zdjęcie w menu "Informacje o telefonie".

Instrukcja instalacji. Metoda instalacji to przywracanie kopii zapasowej w TWRP.

Minimalna TWRP 2.8.3 CN

• Pobierz plik rar.
    • Rozpakuj plik do komputera i znajdź folder "AOSP Superturbo by  Bauuuuu"
    • Skopiuj folder karty do folderu kopii zapasowych TWRP
    • Uruchom ponownie telefon w Recovery.
    • Wipe -> Cache, Dalvik, System, Data
    • Kliknij przywracanie kopii zapasowej i wybierz "AOSP Superturbo by Bauuuuu"
    • Wybierz przywracanie boot, system, data, logo, NVRAM
    • ponownie uruchomić telefon

[2016-01-12]

2 dni pracuję na zmienionym modemie. Zainstalowałem modem od Lenovo S920 nie zauważyłem już problemów z transferem.

Jestem już po drugim ładowaniu. Mogę potwierdzić to, że rom bardzo ładnie trzyma baterię. Pierwsze ładowanie po 4 dniach użytkowania, ale nie działał poprawnie modem, więc nie bawiłem się Internetem, co zjada większa część baterii. Drugie ładowanie po 3 dniach i 17 h. Tu stosunkowo niewiele zabawy, nowy modem 2 dni. Jestem zadowolony z baterii na tym romie.

[2016-01-13]

Nie napisałem tego wcześniej, racja, na tym ROMie nie działają aplikacje google, sklep itd.

Ja zainstalowałem dodatkowo open_gapps-arm-4.4-pico-20160106.zip - Działa bez kłopotu.

Edytowane przez wwwolti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak byś mógł powiedzieć jaki dokładnie modem zainstalowałeś? u mnie zasięg wariuje cały czas.

No i sklep google play nie działa. I za nic nie mogę go uruchomić. Nie można pobrać żadnej aplikacji. Czyszczenie cache i zakładanie nowego konta nie pomaga. Chyba rom kibel.

Edytowane przez karol.milosz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Apud

Dokładnie miałem ten sam problem ze sklepem - nie da się pobrać żadnej aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja na czystym Romie miałem problem ze sklepem, ale doinstalowałem cały pakiet aplikacji googla. poszukam tego.

racja, na oryginalnym sklep nie działa. trzeba wgrać sklep, ja chyba wgrywałem coś z CM, ale jeszcze tego poszukam i dam znać.

znalazłem - mam zainstalowane open_gapps-arm-4.4-pico-20160106.zip

działa bez kłopotu.

co do modemu to miałem V52 dla lenovo 920, teraz V52 dla 780. działa bez problemu.

Edytowane przez wwwolti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

coś jest nie tak z tymi gapsami. działa. potem nie działa. dokładnie pojawia się płąd w czasie pobierania.

po resecie zaczęło działać od nowa.

chyba za słaby jestem, żeby dojśc do tego o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten gaaps jest ok. Jak wyskakuje błąd wystarczy skasować konto i zalogować jeszcze raz potem jest ok. Na modemie V52 czasem gubi zasięg ale to może kwestia "czterech sieci" w play. Natomiast jak u was GPS. U mnie praktycznie nie działa wogole. Na razie walczę.

Wysłane z mojego P780 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety właśnie wyszedł inny problem. Mimo zasięgu, mimo możliwości dzwonienia, nie wychodzą i nie przychodza smsy.

Wysłane z mojego P780 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zauważyłem że mam problem z pobieraniem aplikacji ze sklepu na internecie mobilnym. jak włączę wifi to chodzi. działaja mi sms w obu kierunkach, działa mi gps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz telefon po 2014 czy starszy? Mi gps jak krew z nosa. Jak już zaskoczy to święto.

I jeszcze jedno pytanie... czy ma zanczenie jaki rom był wcześniej na telefonie? Czy bez różnicy?

Edytowane przez karol.milosz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam telefon po 2014, instalowałem na S135. W zasadzie wszystko dziś działa. Gapsy się naprawiły. Nic nie robiłem.

Co do GPSu to nie zauważyłem wcześniej żadnych błędów. Wczoraj jeździłem  dużo na navi i bez problemu.

Wczoraj przy jednej grze tak mi się telefon zwiesił, że tylko hard reset pomógł. Ale przypuszczam, że to wina gierki, bo nigdy się to wcześniej nie działo.

Jestem bardzo zadowolony z tego romu, mimo tych niedogodności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi