Skocz do zawartości
Rollu

Z 4.3 na Cyanogenmoda 5.1.1 i pracuje gorzej...

Rekomendowane odpowiedzi

Rollu

Witajcie. Wgrałem mojej dziewczynie Cyanogenmoda, a przed nim na jeden dzień jakiegoś ROM'a nie pamiętam jakiego. Robiłem tak nie jeden telefon, nawet lubię pomodować, ale tutaj jest coś nie tak. Zrobiłem to wg poradników i co... Telefon muli bardziej niż na stockowym 4.3! Który to jest podobno najgorszy i w ogóle zły. Jak to jest? Ktoś mi tu wytłumaczy? Ja nie rozumiem. Ciągłe problemy teraz z mikrofonem, który przestał działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście wgrywałeś przez Recoevery zalecane przez autora modyfikacji?Ja kiedyś wgrałem ROM'a przez CWM a nie przez TWRP tak jak napisał autor i mi mulił telefon niemiłosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rollu

Przez TWRP. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rollu

Odpowie mi tu ktoś ? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mikel25

Wgraj czystego 4.3 zrób root i wgraj TWRP a później za pomocą flashtoola wgraj kernel z paczki z romem i dopiero później zainstaluj za pomocą CWM z kernela wgraj paczkę z romem i powinno być ok 

Edytowane przez Mikel25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

A zrobiłeś wszystkie wymagane wipe?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież wiadomo, że stock będzie zawsze lepiej chodził niż Custom ROM'y... wszystko dzięki super źródłom dla XSP. Nowszy Android na starszych telefonie =/= szybciej (chyba, że są uwolnione źródła od producenta, np. OnePlus One przez dłuuugi czas będzie miał prawie idealne customy), jak już chcesz coś dobrego i "nowszego" to szukaj AOSPA z kitkatem na zablokowany bootloader (od nexus_prime?) lub cyanogenmod od bagyusza.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rollu

Wipe był robiony, wszystko wg instrukcji. Posłucham @@Zenderable, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja posiadam cm 12.1 20160115 nightly z kernelem helium v4.2 i przyznam, że nie posiadam żadnych problemów podczas codziennego korzystania, chodzi bardzo ładnie, ew. Polecam ArchXperia 1.3.0 z wersją andka 4.3 ale bardzo ładne UI :) Dostępny nawet na zablokowanym bootloaderze, a przyznam, że na stockowym kernelu od sony pracuje również ładnie :) Ja natomiast skusiłem się na lizaczka, możemy jeszcze czekać na cm13 (6.0 marshmallow), który już teraz w wersji alpha jest dość szybki mimo swoich błędów.

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rollu

Napisz mi tylko czy ten kernel to przez recovery? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi