Skocz do zawartości
frantz26

LG G4s (H736) - Stock firmware

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, AdBlocka musiałem odinstalować:).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i gitara :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zbliża się wielkimi krokami aktualizacja do 6.0,codziennie sprawdzam w g bridge,ale jeszcze nia ma,jak ktoś będzie już miał,niech da znać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś chce potestować 6.0, to jest sposób.

Potrzebne jest:

1. Stockowy ROM w wersji 6.0: https://yadi.sk/d/TqvS-XZsq6U98 (to wersja CIS na kraje azjatyckie: Rosja, Ukraina itp)

2. LGUP z dodatkiem obsługującym LG4S: http://fileshark.pl/pobierz/11461138/980ec/h736-lgup-zip

Telefon podłączamy do USB (nie musi być w trybie download, LGUP sam go sobie przełączy), w LGUP wybieramy opcje upgrade i na dole wskazujemy na plik H73620a_00_0223.kdz i naciskamy na start.
    UWAGA:
    firmware jest w wersji CIS, więc jeżeli zaktualizujemy telefon w trybie upgrade, to język polski pozostania, ale gdy to zrobimy w trybie refurbish (z kasowaniem danych) wówczas pozostanie tylko angielski i garść języków azjatyckich (z cyrylicą lub orientalnymi znaczkami). Podobnie po przywróceniu ustawień fabrycznych - język polski zniknie z możliwości wyboru.
    Zalety i wady Androida 6.0 CIS na LG 4S:
    zalety:
    w zasadzie z mojego punktu widzenia tylko jedna: możliwość powiększenia pamięci wewnętrznej za pomocą karty SD (możliwa po odblokowaniu jednym z 2 sposobów: albo na zrootowanym telefonie modyfikacja pliku build.prop, albo za pomocą adb, bez konieczności rootowania). Funkcjonalność jest fantastyczna i aż nie mogę uwierzyć, że Google dopiero dodało ją w najnowszym Androidzie.
    wady:
    - brak na razie metody na permanentny root. Jest możliwość za pomocą kingoroot 4.05 uzyskanie uprawnień root, ale tylko do restartu. Użycie kingoroot w nowych wersjach np.: 4.8 powoduje boot loop i konieczność ponownego  flashowania.
    - brak możliwości instalacji Xposed Frameworka
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie,to ja mam wersję stockową CIS i jest język polski,nawet po ustawieniach fabrycznych...a nie da się tego romu przez lg flash tool wgrac...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też ma wersjie CIS i mam polski, ten root mnie trochę męczy ale jak będe  mial chwilę to go przetestuje. 4pda widziałem go ale nie wiedziałem to CIS. zobaczymy, jeżeli ktoś będzie już go miał niech da znać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wieczorem spróbuję przez flash tool,jak nie pójdzie to przez lg up i napiszę co z tego wynikło...:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie,to ja mam wersję stockową CIS i jest język polski,nawet po ustawieniach fabrycznych...a nie da się tego romu przez lg flash tool wgrac...?

Przez FlashToola nie da się wgrać, ale nie jest to problem bo LGUP jest o wiele lepszy, gdyż:

1. działa szybciej

2. sam potrafi przełączyć telefon z tryb download (wystarczy podłaczyć telefon widziany jako MTP i odpalić LGUP.

Edytowane przez walek75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko to ja od razu próbuję z lg up :)

[Dodano: 20 marzec 2016 - 22:19]

dobra zainstalowałem ,jutro napiszę coś więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ja próbuję ale LGUP nie widzi telefonu.

Edytowane przez bartekc00
    nie cytujemy posta wyżej w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi