Skocz do zawartości
bananek79

P8 Telefon zawiesza działanie radia internetowego oraz you tube po połączeniu ze słuchawkami bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jak napisałem w temacie telefon zawiesza działanie radia internetowego ale tylko gdy chciałbym słuchać na słuchawkach bluetooth zjawisko powtarza się przy you tube. Podczas korzystania ze słuchawek na kablu nie ma tego problemu. Wygląda to jakby na kilka sekund zerwało bądź zwolniło wifi. Gdy ponownie nacisnę stop i start działa kilkadziesiąt sekund i ponownie zawiesza.

Edytowane przez Piterosss
    dodałem prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam ten problem. B132.

Możliwe że jest to problem softu. Bluetooth i Wifi działają na 2.4GHz co może powodować wzajemne zagłuszanie lub kiepska obsługa połączeń. Tylko aktualizacja pewnie by coś pomogła.

Chociaż moje słuchawki Bluedio również robią problemy przy korzystaniu z wifi i bt w laptopie. Może słuchawki zagłuszają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przy laptopie nie mam tego problemu więc stawiam na telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, to coś z telefonem. Mam kilku podejrzanych:

-Adaway - program do blokowania reklam - możliwe, że yt zrywa połączenie w momencie gdy ma wyświetlić reklamę. Po wyłączeniu Adaway też problem występuje, w yt nadal nie widzę reklam (dziwne), wszędzie indziej już tak

-router, chociaż w innych sieciach wifi to samo. Korzystając z LTE nie występuje ten problem (chociaż słabo testowałem)

-problem z firmwarem p8 lite - dziwne że problem dotyczy tylko aplikacji google, czasami facebooka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

Mój P8Lite jest z softem Plusa w wersji 160 , w momencie zakupu był 150 i nie miałem problemów związanych ze słuchawkami bluetooth. Używam słuchawek Forever MF 700  (takie tanie z allegro) . Używam ich z PowerAmpem lub Apollo i nie ma problemów ze wznowieniem odtwarzania muzyki po odebraniu połączenia telefonicznego, w przypadku MXPlayer'a tak samo.

YouTuba używam przez sieć komórkową i też nie ma problemów ze wznawianiem połączenia jeżeli film zostanie przerwany przychodzącą rozmową.

W przypadku wyboru trybu samolotowego moduł bluetooth zostaje wyłączony ale można go aktywować ręcznie i następuje sprawne parowanie ze słuchawkami.

Nie sprawdzałem opcji iż telefon jest podłączony do sieci WiFi a ja oglądam YouTuba. zdarza mi się iż mam połączony telefon z siecią WiFi , słucham piosenek na słuchawkach ale w tym momencie na Operze przeglądam zawartość internetu.

Zrobiłem test WiFi odpalone YT uruchomiony -- jak na razie problemów brak.

Jest Adaway -- telefon zrootowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest Adaway -- telefon zrootowany?

Tak.

Może trochę zbiłem z tropu tym bluetoothem. Chodzi o to, że youtube odtwarza do pewnego momentu, po czym wyskakuje ładowanie i tak może kilka minut, szybciej jest rozłączyć wifi i połączyć z powrotem, do pewnego czasu działa poprawnie i znowu. Dotyczy to głównie youtube, gmail, instagram (też filmy -jeden obejrzysz, a następny będzie ładował w nieskończoność), czasami fb. Czasami działa to lepiej czasami gorzej. Yt jak oglądam kilka krótkich filmów, to jeden obejrzę, a po wejściu w apke ponownie z nowym filmem cały czas stara się ją załadować, pomaga restart wifi.

Wygląda na to że po pewnym czasie lub ilości danych połączenie z serwerem było zrywane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

Po przeczytaniu ostatniego postu wyszło mi iż chodzi o problem związany z buforowaniem danych podczas strumieniowego odtwarzania filmów przez lokalną sieć wifi lub też brakiem transmisji w tejże sieci -- tak? Co objawia się niemożliwością poprawnego oglądania filmów np. z YT czy też innych serwisów społecznościowych gdzie dane filmy są podlinkowane.

Niestety na tym się nie znam :dontgetit: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam również taki sam problem z aplikacjami radia dzieje się podobnie jak z YT buforowanie trwa kilka minut a czesam po kilku sekundach połączenie zostaje przywrócone używam słuchawek Jabra Sport Wireless + , ale wg mnie to nie słuchawki ponieważ na głośniczku przez bluetooth dzieje się identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na chwilę obecną problem u mnie został zażegnany, w dosyć dziwny sposób.

Zacząłem korzystać z VPN, więc obecnie w każdej sieci co mam połączony telefon wyjście na świat znajduje się w Szwajcarii. Czemu problem się rozwiązał - nie mam pojęcia, przypuszczam że problem może być z DNS'ami, ale nie znam się na tyle żeby się wypowiadać. Na początku korzystania z VPN problem sporadycznie jeszcze występował - przypuszczam właśnie że DNS'y musiały się zaktualizować.

Na obecny stan mojej wiedzy nie widzę tu za bardzo powodów takiego zachowania, gdyż w innych sieciach wifi wcześniej też się zacinał, a tu tylko zmieniłem sieć na VPN i wszystko minęło. Chyba że OpenVPN zrobił porządek z ustawieniami sieci w androidzie. Nie wiem, w każdym bądź razie VPN kupiłem mimochodem, rozwiązał ten problem, a dodatkowo mam trochę więcej komfortu i prywatności przed inwigilacją.

Będę jeszcze to obserwował, bo na razie w innych wifi nie testowałem i ze słuchawkami bt.

BTW. Czy mający ten problem mają root'a lub korzystają z jakiś blokad połączeń typu Adblock/Adaway/firewalle?

Edytowane przez iK40d8DvH2N0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi