Skocz do zawartości
messqi10

Problem z recovery (CWM, TWRP) w S7580

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę zainstalować koleżance CM11 na Galaxy Trend Plus. Roota wgrałem przez CWM. SuperSU działa. I tu pierwsza rzecz : nie rozumiem, dlaczego w tym modelu customowe recovery jest tymczasowe.. gdy wgrywałem CWM przez Odina, to musiałem mieć wcześniej plik z rootem na karcie, wgrać CWM przez Odina (z odznaczonymi F.Reset Time i Auto Reboot - i to druga rzecz, której nie rozumiem) i wyjąć baterię i szybko wejść w Recovery. Chwilowo pojawiło się CWM, zainstalowałem roota i jak wziąłem "reboot system" to CWM zniknęło i już nigdy się nie pojawiło. Zazwyczaj wyskakuje teraz jakiś błąd, wisi z 5 sekund i włącza się standardowe recovery. I teraz mam problem, bo żeby zainstalować CM11, to najpierw trzeba zainstalować TWRP, a na końcu, wiadomo, Gappsy. I nie wiem za bardzo w jaki sposób to zrobić...czy może dokładnie tak samo, jak roota? Nie jest to dość ryzykowne? Proszę o pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Nie wiem skąd Ty wziąłeś to CWM, to raczej nie na ten telefon. Tu masz normalne a na pewno nie tymczasowe:

http://forum.android.com.pl/topic/154729-galaxy-trend-plus-gt-s7580-root-cwm-recovery/

Wrzuciłem Ci jeszcze na google nowsze CWM 6.0.5.1. Ja wgrywałem przez niego już nie jeden custom rom i nigdy nie było żadnego problemu.

Link:

https://drive.google.com/folderview?id=0B8QmMRIkAMyrYm1kYnBXN29hODg&usp=sharing

Edytowane przez Albert001

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Wyobraź sobie, że to CWM brałem właśnie z tego pierwszego wątku ;) konkretniej ze strony XDA

Chyba, że źle to wgrywam.. jaka jest różnica zaznaczenia F.Reset Time i Auto-Reboot od NIE zaznaczenia, oprócz braku rebootu?

Edit : to samo. W Odinie zaznaczyłem te dwie opcje, wziąłem to najnowsze CWM, tel się zrestartował, wyłączyłem, wchodzę do Recovery, a tam - brak polecenia, zawias na 5 sekund i wczytało się stockowe recovery :o

Edytowane przez messqi10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Proponuje jeszcze raz użyć odina w wersji 3.07 z ustawieniami domyślnymi, uruchamia się z zaznaczeniem tego co trzeba. Jeżeli nie pomoże to wgrać odinem nowy rom, zrobić wszystkie wipy i jeszcze raz CWM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi