Skocz do zawartości
Lord Dagoth

bootloop - problem z uruchomieniem Note 4 po wymianie wypalonego wyświetlacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem?

Po ok roku korzystania wypalił mi się wyświetlacz (górna belka powiadomień i cała klawiatura) oddałem telefon na niezgodność towaru z umową gdzie serwis odesłał mi naprawiony telefon wymienili wyświetlacz i coś tam jeszcze. Po powrocie z serwisu telefon nie chciał się uruchomić i złapał bootloop nie dało się wgrać nowego softu wiec odesłałem do serwisu by to naprawili. Stwierdzili że przyczyną jest uszkodzona bateria która jest już po gwarancji i wystawili kosztorys !!!

Od kiedy przyczyną łapania  bootloopa jest bateria?  a nie kwestia softu??  
    Odsyłałem telefon z jeszcze sprawną baterią czy nie powinni jej wymienić jeśli zakładam że musiała być uszkodzona w serwisie?

Edytowane przez Lord Dagoth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nagle po wizycie w serwisie i naprawie bateria od razu sama z siebie padła ? 

No,nie chce mi sie w to wierzyć.Który serwis z ciekawości?

Oczywiście na Twoim miejscu nie dałbym im się zbyć, pismo odpowiednie do kierownictwa serwisu powinno sprawę załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli już pisać to z własnego doświadczenia polecam napisać reklamację do głównej centrali Samsunga. Opisać obszernie jak było i jak jest obecnie i zawrzeć swoje zdecydowane stanowisko oraz postulaty. Wskazać serwis w którym naprawiano urządzenia, kto przeprowadził naprawę jeżeli masz takie informacje.

http://www.samsung.com/pl/info/contactus.html#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słusznie prawi kolega Cygano.

Natomiast byłoby to drugim krokiem,który poczyniłbym w tej sprawie po piśmie do kierownictwa serwisu.

Odpowiedz na pierwsze pismo natomiast dobrze byłoby mieć jako podkładkę, sądzę że w karcie naprawy odmowa jest lakonicznie napisana w trzech zdaniach.

Po Twoim obszernym wyjaśnieniu sprawy w piśmie do serwisu, Oni będą musieli ustosunkować się do sprawy również  w szerszym zakresie niż w karcie naprawy.

Niewykluczone że na tym etapie wykażą się rozsądkiem i dokonają naprawy na koszt serwisu, jeśli natomiast nie wykażą się rozsądkiem to będziesz miał komplet korespondencji którą możesz załączyć do pisma kierowanego już bezpośrednio do centali Samsung Polska.Z doświadczenia również mogę ci doradzić,że warto mieć udokumentowaną cała sprawę przebiegu reklamacji.

Daj znać jak temat się rozwinął.

pzdr 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzis dostalem odp z serwisu że sugerują odpłatną naprawę bo przetestowali na nowej baterii serwisowej i niby jest ok. Hmmm... Ciekawe...

W takim razie czekam jak się dalej sytuacja rozwinie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darekz

Zuzyta i bardzo rozladowana bateria moze powodowac bootloop przy starcie. nie wiem jak to dokladnie dziala czy telefon podczas startu sprawdza ze bateria wskazuje na 0% pojemnosci czy jest jakis inny mechanizm tego, ale mialem taki wypadek w swoim telefonie. Orginalna bateria potrafila spasc z 15% do 1% w przeciagu 30 sekund a telefon wpadal w bootloop lub potrafil sie zatrzymac podczas ladowanie z migajaca niebiesko-fioletowa dioda i aby ponownie go uruchomic trzeba bylo calkowicie wyciagnac baterie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to znaczy ,, odpłatną naprawę,, ? Odpłatną wymianę baterii ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak odpłatna wymianę baterii.

Dzięki darekz za sugestie może i tak tylko przed wymiana takich cudów nie robił telefon. Narazie czekam co odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem że uszkodzeniu uległ telefon i wystawili kosztorys za naprawę.dziwna sprawa swoją drogą z baterią ale w tej sytuacji nie wiem czy jest aż tak o co kopię kruszyć.Nowa oryginalna bateria kosztuje chyba 75 zł.nawet więc jeśli nie uwzględnią reklamacji po prostu kupisz nową i cześć. co nie znaczy oczywiście że nie ma sensu próbować składać reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uszkodzeniu uległ wyświetlacz znaczy wypalił się a po wymianie przez serwis nagle padła bateria i na nią kosztorys. Reklamuje bo dziwny zbieg okoliczności ze po wymianie odsyłają odrazu z niesprawna bateria a przed było ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi