Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

washme

Niedziałający aparat po wymianie wyświetlacza

Rekomendowane odpowiedzi

washme

Witam,

Wczoraj postanowiłem wymienić wyświetlacz w xperii z3 d6603. Kupiłem wyświetlacz razem z ramką, i po przełożeniu wszystkiego aparaty oraz dioda Led nie chcą się uruchomić. Reszta funkcji telefonu działa tylko te nieszczęsne aparaty. Sprawdzałem kamery w menu serwisowym i wyświetla się komunikat "camera not connected". Wydaje mi się że jedynym wyjściem jest oddanie telefonu do serwisu w celu identyfikacji problemu. Jednak jeśli ktoś zna powód i możliwe rozwiązanie, bardzo proszę o pomoc. Uprzedzając pytania, przeszukałem już google

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kelso1

mi to wygląda, że coś jest albo nie podłączone albo źle podłączone (np taśma nie do końca wpięta). też sam wymieniałem ekran u siebie i dwa razy musiałem upewniać się, że wszystko działa poprawnie. 
    Jak umiesz to rozbierz sam tel i posprawdzaj taśmy. jak nie to oddaj do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    washme

Telefon rozebrałem wczoraj kilka razy i dalej to samo. A taśmy od kamer są na górze telefonu, czy na dole też jest jakaś taśma która ma wpływ na działanie aparatów?

Edytowane przez washme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam podobny problem. Po wymianie wyświetlacza nie działa mi aparat, ale tylko główny. Gdy włączam aparat jest czarny ekran, a po zrobieniu zdjęcia w albumie są dwa trojkaty na czarnym tle zamiast zdjęcia. Aparat przedni działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    washme

Zaniosłem wczoraj telefon do magików w serwisie na diagnozę i zobaczymy ile będzie mnie kosztowała samodzielna wymiana wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    washme

Goście z "miejscowego" serwisu nic mi nie powiedzieli (po tygodniu stwierdził że nie ma schematu do tego modelu). Teraz moje pytanie, czy możecie mi polecić jakiś "normalny" serwis?? (autoryzowane typu w-support odpadają bo była ingerencja w telefon)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

ale w-support odpłatnie również naprawia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    washme

Oczywiście że naprawia, ale mi odmówili(tak powiedziała kobitka na infolinii) bo była ingerencja w urządzenie więc zostaje mi nieautoryzowany serwis.

Edytowane przez patrikos23
    Nie cytujemy posta poprzedzającego - poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

bo może myślała zw chcesz przez gwarancję. weź ze strony ich druk wypełnij i zaznacz ze zgadzasz się na opłatę za naprawę albo napisz na fb do nich

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grunz

Cześć.

Zawitał do mnie następujący problem... Otóż po wymianie kompletu (dotyk, wyświetlacz) przestał działać główny aparat.

Cały czas jest czarny ekran a w ustawieniach dostępna jest tylko rozdzielczość 8 megapikseli w formacie 16:9 lub 4:3. W menu serwisowym po dłuższej chwili pojawia się błąc jak w tytule czyli ERROR DECODING PICTURE. Ma ktoś pomysł na to ustrojstwo?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi