Skocz do zawartości
Pudens

Jaką baterię kupić do X8?

Rekomendowane odpowiedzi

Pudens

Cześć!

Czy wymienialiście swoje oryginalne baterie w Xperiach X8 na jakieś zastępniki? Ktoś ma jakieś doświadczenia? Moja zaczęła padać, bardzo krótko trzyma i w zw. z tym chciałbym kupić PORZĄDNĄ baterię. Z zastępnikami mam same złe doświadczenia - mimo podawanych kosmicznych wartości na obudowie, zazwyczaj były gorsze niż oryginał.

Może jednak czasy się zmieniły i możecie polecić jakieś dobre i sprawdzone baterie?

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zły dział przenoszę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pudens

O przepraszam, nawet nie zauważyłem działu "Akcesoria"... :) Ale przepracowany dziś jestem. :) Dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteś pewien, że to wina baterii a nie syfu w systemie? Raz miałem przypadek, że po zainstalowaniu skype bateria znikała w oczach. Wgrałem system na nowo i aktualnie dochodzi czasem do 4 dni przy korzystaniu typu sms/telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pudens

Jestem prawie pewnien, że to nic z softu. Na początku się bawiłem, zmieniałem, instalowałem. Teraz od kilku miesięcy w zasadzie tylko korzystam z podobnego zestawu aplikacji. Mam też świadomość, jeśli chodzi o ustawienia objawiające się zużyciem baterii, a samo pogarszanie się jej parametrów było stopniowe, aż doszło do momentu, że w trakcie przeglądania Google Readera przez 20 minut w autobusie znika mi połowa baterii... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślę, że nie warto kupować żadnych zamienników, jak już to oryginalną baterię od SE i nosić je obie, po prostu zmieniając co jakiś czas. Zamienniki najczęsciej są znacznie słabsze niż oryginały, no i to, że tam pisze o zwiększonej pojemności to przeważnie głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FlaT

A ja właśnie kupiłem jeden z tych zamienników jako "baterię zapasową" i muszę przyznać, że jak za tą kasę, to się opłacało, bo całkiem znośnie trzyma - oryginał u mnie wytrzymuje ~12h, zamiennik potrafi działać przez 8-10h.

Kupiłem baterię prestiżowej marki ATRAX ;)

MOCNA Bateria Sony Ericsson EP500 X8 Vivaz Pro FV (1786087522) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UP:

Mówisz, że ta bateria, którą podałeś tutaj w linku potrafi wytrzymać 8 dni? O.O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    UP:

Mówisz, że ta bateria, którą podałeś tutaj w linku potrafi wytrzymać 8 dni? O.O

czytaj ze zrozumieniem i dokładnie gdzie masz napisane 10 DNI tu są godziny podane :mur:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam widzę 8-10H nie dni ;p ale odradzam kupowanie nieoryginalnych baterii, jak i wszystkich nieoryginalnych części do telefonów. Mam kumpla, który ma swój komis i zawsze mi odradzał takie rzeczy, ale kupiłem baterie do k750i kilkukrotnie mocniejszą od oryginalnej i trzymała sporo krócej od oryginału, tak samo było z płytką klawiatury do 5310 myślę 9.99 jaka okazja założyłem i przyciski ledwo wyczuwalne i niektóre nie działały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi