Skocz do zawartości
Yorve

Meizu M2 Note - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Yorve

@UP

"Będziesz miał zabawę" - czyli sugerujesz że będą z nią problemy, ale będzie?

Allegro będzie dobrym pomysłem na zakup, ostatecznie? : 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Prawdopodobnie ostatnie pytanie - gdzie, jak kupić Xiaomi Redmi Note 3?

Zależy mi na gwarancji, ale z oficjalnego sklepu kosztuje ok. 1100 złotych, mi zależy na cenie do 1000 złotych.

Są sklepy takie jak 'valuebasket', 'gearbest', ale obawiam się kupowania u nich. Zależy mi także na gwarancji.

Co myślisz o allegro? Towar powinien być tam dobry, widziałem też gwarancje, a cena jest w okolicach 1000 zł.

Xiaomi nie ma oficjalnego sklepu wysyłającego do Polski. Jeśli piszesz o sklepie krajowym to na 100% nie jest on oficjalny - Xiaomi nie prowadzi sprzedaży telefonów w Europie. To po prostu prywatny importer, który za ciebie sprowadza towar od pośrednika z Chin. Jeśli daje gwarancję to będzie to gwarancja prywatna, we własnym warsztacie który najpewniej nie ma dostępu do oryginalnych części zamiennych.

PS. Xiaomi Redmi Note 2/3 mają dość niską jakość odtwarzanej muzyki i słabe aparaty. Pod tym względem Meizu M1 metal jest lepszy. Jeśli jednak wyberzesz Redmi Note to pamiętaj żeby wziąć wersję z 3GB RAMu. MIUI to ciężka i słabo zoptymalizowana nakładka z niezbyt dobrym zarządzaniem RAMem. Wersja 2GB bardzo szybko zaczyna ubijać aplikacje i niemal nic nie utrzymuje w pamięci. Na spolszczenie też możesz trochę poczekać bo dla Xiaomi przestaje się podobać że ktoś kupuje ich produkty poza ich kontrolą i zaczynają blokować bootloader.

Edytowane przez penguino
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yorve

@UP

Jest jeden sklep, serwis Xiaomi w Polsce, tylko nie mogę zapewnić że jest oficjalny - ale czytałem że w pełni funkcjonuje i że ma części zamienne, czy oryginalne, nie wiem. Takze co do gwarancji - no cóż, wypytam dokładnie przed zakupem sprzedawcę telefonu na allegro o nią, myślę że to bedzie lepsze niż poleganie na gwarancjach typu valuebasket czy innych niepewnych serwisów.

O dźwięk się już nie obawiam tak bardzo jak wcześniej, ze względu na to że wiem iż Xiaomi Redmi Note 3 ma ten dźwięk conajmniej przeciętny, a mi on wystarczy bo mimo wszystko korzystam ze słuchawek i głośników (do puszczania muzyki w danych miejscach). Sprawdziłem kilka miejsc z opiniami na temat dźwięku i wypadł dobrze. Nigdy nie zamierzałem brać tej tańszej wersji z 2GB RAM, bo oczekuję stabilności systemu (przy 3 gb mam tą pewność) i tego że nie braknie mi miejsca na telefonie (32 gb vs 16 gb bez możliwości wgrania karty SD to duża różnica dla kogoś kto chce mieć może ze dwie większe gry i bardzo dużo utworów muzycznych, wkrótce powyżej 1000). Spolszczenie jest już oficjalnie dostępne w tym pół-oficjalnym polskim sklepie Xiaomi, bootloader da się już odblokować, stąd też wiem że nie będzie z językiem problemu. Ostatecznie - umiem angielski. :D

Jeśli chcielibyście mi jakoś pomóc w wyborze telefonu (będzie ciężko przy parametrach Redmi Note 3) albo w wyborze miejsca w którym mógłbym kupić telefon (tutaj dalej nie jestem pewny) - śmiało! Jestem wam naprawdę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

No właśnie sklepów i "serwisów" jest kilka, żaden nie jest oficjalny. Pytanie jaki oni wgrywają soft - MIUIPolska czy jakąś twórczość własną. Kupując telefon na ibuygou.com lub Xiaomiforsale.com masz gwarancję realizowaną we Wrocławiu w wykonaniu człowieka, który chyba najwięcej wie o Xiaomi w Polsce.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yorve

Jesteś moim wybawcą właściwie, mimo ze wcześniej patrzyłem na ten serwis dopiero teraz wiem o tej gwarancji z Wrocławia. Allegro odpada, teraz wchodzą w gre te 2 sklepy - tutaj będę mieć pewność co do ewentualnej naprawy. Tylko teraz jedno pytanie - ibuygou czy xiaomiforsale? :D

Jeszcze poszukam informacji nt. spolszczenia, na 90% da się wgrać (i to chyba było takie bardziej oficjalne spolszczenie, od MIUI Polska właśnie, ale niczego nie potwierdzam na tą chwilę).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smoczu

Pamiętaj o cle i VAT .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tymcio

Nie ma cla na smartfony :) Ale VAT możesz trafić.

Wysłane z Taptalka na Meizu Pro 5

Edytowane przez Witoslavski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Xiaomiforsale wysyłą z magazynu w UE, cena zawiera w sobie wszystkie podatki. W przypadku ibuygou możesz trafić na VAT, jak się boisz to możesz się ubezpieczyć. Co do Redmi Note - albo RN2, albo RN3 ze Snapdragonem (oba z 3GB RAMu). RN3 z Medatekiem to jakaś przejsciówka, niewiele lepsze od RN2 i niweiele tańsza od RN3 ze znacznie mocinejszym Snapdragonem. Nie wiem czy jest MIUI Polska do tej ostatniej.

Edytowane przez penguino

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi