Skocz do zawartości
ded

Jaki stabilny rom z Androidem 6 na OP2?

Rekomendowane odpowiedzi

ded

Pytanie jak w temacie. Na XDA widzę sporo romów a tu na forum cisza. Chcę sie przesiąść z Moto X a tu mam stabilny 6.0 i chciałbym jakiegoś customa, który będzie w miarę bezproblemowy i będzie wszystko działać.

Edyta: Wgrałem H2OS ale brak PL. Teraz wrzucam Skydragon, mam nadzieję że w nim będzie polski język. Ktoś da namiar na coś stabilnego z PL?

Edytowane przez ded
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    chciałbym jakiegoś customa, który będzie w miarę bezproblemowy i będzie wszystko działać.

Takiego raczej nie ma. Musisz poczekać na oficjalną aktualizację OxygenOS. A tak poza tym, to nawet na xda jakoś nie widzę zbyt wielu romów na 6.0 więc wybór masz niewielki.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ded

A na 5.1 co zbiera najlepsze recenzje?

Edyta: Skydragon bardzo przyzwoity, puki co polecam :)

Edytowane przez ded

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Mnie na razie wystarcza fabryczny soft, bo i tak mody bazujące na OxygenOS nie wiele wnoszą. HydrogenOS był pomyślany dla wersji A2001, czyli wersji chińskich i te mogą nie mieć spolszczenia i usług Google.

Na sensowne wersje 6.0 trzeba będzie poczekać do wydania OOS bazującym na piance, bo wtedy skaner linii papilarnych ma być przepisany na API pianki(teraz mają własnościową implementację). Poza tym wtedy będzie skąd przeszczepiać bloby, albo je rozpracowywać do robienia sensownych sterowników dla CyanogenModa MIUI czy coś (dobrze by było gdyby OP2 doczekał się kodów źródłowych pokrywających cały sprzęt).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ded

Wgrałem Blisspop 6.0 i będę testował.

http://forum.xda-developers.com/oneplus-2/development/rom-blisspop-t3226519

Nie działa laserowy focus i czytnik linii papilarnych. Na razie zauważyłem, że po pierwszym uruchomieniu jakiegoś programu, gdy pyta on o uprawnienia to jego nazwa jest niewidoczna. Drobiazg ale warto odnotować.

Edyta: Jednak kicha. Co prawda jest szybki i ma sporo fajnych opcji jak lepsze zarządzania diodą, zmianę DPI itp ale fejs się wiesza, adaway nie można zainstalować i jeszcze kilka usterek. Jak to ogarną to będzie rom pierwsza klasa. Puki co wracam do 5.1

Edytowane przez ded

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hawryl

Ja uzywam HydrogenOS ... I w sumie po chwili spedzonej z OxygenOs to H2OS jest o niebo lepszy, prosty, przejrzysty przyjemny. Jedyny minus to to ze po angielsku. Ale na przeczekanie w sam raz:)

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@hawryl Nie wierzę żeby nie było projektu tłumaczenia HydrogenOS na polski. Prześlij link jak znajdziesz, chętnie pomogę ;)

Czarny Leon + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hawryl

A wiesz co nie patrzylem nawet za jakims tlumaczeniem, ale to chodzi o jakis konkretny format pliku, az tak gleboko nie wchodzilem w temat:) ale popatrze , faktycznie az dziwne ze nikt jeszcze nie zajal sie tlumaczeniem H2Os ...

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ded

Tu jest fajny 6.0. http://forum.android.com.pl/topic/273511-exodus-rom-android-60-stabilny-szybki/ Ja nie znalazłem bugów. Nie wiem tylko jak zrootować, jak wgrałem przez twrp najnowszy SuperSu to bootloopa złapał. Polecam wypróbować bo jest super szybki a jak ktoś ogarnie rootowanie to proszę o info.

Edyta: już ogarnąłem roota, trzeba było inną wersję SuperSu wgrać, wszystko w powyższym temacie.

Edytowane przez ded

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam aokp. Wszystko dziala plus funkcje jakie oferuje aokp. Przelecialem wszystkie obecnie dostepne Romy z mm ale to jest cudo. Moze jeszcze Resurrection-Remix ale wole aokp.

https://s.basketbuild.com/devs/aokp/oneplus2

Orginalny watek na xda.

Wysłane z mojego ONE A2001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi