Skocz do zawartości
M4asas

Aktualizacja do Androida 6.0

Rekomendowane odpowiedzi

M4asas

@@kubakowsky

Na FB

Edytowane przez M4asas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzis dostałem 6.0 przez OTA

Dziwne , bo po z sformatowaniu karty Sd jako pamięć wewnętrzna wyświetlił mi się komunikat że karta jest powolna.. , toc to Adata class 10 . Też dostajecie taki komunikat

Zauważyłem też spore średnie zużycie ramu, na poziomie 664 MB, jak się u was to przedstawia?

Co ważne nie ubjia już tak aplikacji

02f85dde98458f3790c7f8878a475efc.jpg

Edytowane przez cortez81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raviz

To nie jest xt1524

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest xt1524

To jest xt1524

Dla niedowiarkòw

ee5d179d7df8c48d15aadf1bbfcf1f56.jpg

e5bce82e663590b1e9e6e18af4c41da6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radzę poważnie się zastanowić nad aktualizacją bo potem nie ma możliwości powrotu do 5.0 czy 5.1 bez utraty gwarancji czyli odblokowania bootloadera. Sam przed oficjalna aktualizacją OTA testowałem 6.0 z Azji, bateria uciekała o połowę szybciej niż na Lollipop i długo szukałem poradników na temat powrotu. Oczywiście miałem zablokowany BL i w takiej sytuacji można wgrać system co najmniej 6.0 lub nowszy. Zdecydowałem się odblokować bootloader i wgrać z powrotem 5.1.1 przez co straciłem gwarancję czas i nerwy :). Jest też prawdopodobieństwo, że drenaż baterii powodował modem, który nie nadaje się do użycia w PL, ja jednak wstrzymam się z aktualizacją dopóki nie pojawią się komentarze na temat baterii w Marshmallow. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@cortez81

Xt 1524 tylko nie reteu lub reteuall a retes - Hiszpania??? Lub Am.Płd. z hiszpańskim.

M.in. Meksyk:

https://forums.lenovo.com/t5/MOTO-E-2nd-Gen/Official-Lollipop-Android-5-x-News-here/td-p/3226843/page/37

Dostępny od 3 dni:

http://forum.xda-developers.com/moto-e-2015/general/stocks-firmwares-moto-e-t3113235

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka dni temu dostałem aktualizację do 6.0 Telefon kupiony w X-komie (czyli francuska dystrybucja). Swoją drogą ciekawe czemu mają telefony z francuskiej dystrybucji?

Sam system działa nieco szybciej i bardziej responsywnie niż wersja 5.0.2. Na baterii także trzyma troszkę dłużej. Natomiast mam jakiś błąd w statystykach baterii, cały czas pokazuję że wifi jest permanentnie włączone i ciągnie prąd co jest nieprawdą.

Natomiast kwestia obsługi kart SD została w Androidzie 6.0 rozwiązana fatalnie. Generalnie wygląda to w ten sposób:

http://revanmj.pl/2016/01/android-6-0-marshmallow-i-obsluga-kart-pamieci-sd/

Niestety mając nawet stosunkowo szybką kartę 45MB/s zapisu i 95MB/s odczytu, nie da się w praktyce komfortowo korzystać z aplikacji przeniesionych na SD. Wszystko przez to że dane na karcie są szyfrowane. Nie wiem czy winny jest zbyt wolny SOC, czy czytnik kart w telefonie, podczas testu osiąga około 35MB/s odczytu i zapisu. Aplikacje lagują, mają kilku/kilkunastosekundowe zwiechy, a np. przewijanie strony w przeglądarce ( Opera) działa skokowo.

Dodatkowo mając apkę na karcie SD, gdy dostaniemy do niej aktualizację, ta jakimś magicznym sposobem z powrotem ląduje w pamięci urządzenia. Jednocześnie zostaje zresetowana (tak jak byśmy zrobili czyszczenie danych aplikacji). Tracimy wszelkie postępy np. w grze czy ustawienia aplikacji. Wszystko mija po przeniesieniu programów i gier z powrotem do pamięci telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@D@@nielo

Karta po ustawieniu jako wewn. jest formatowana na gpt i dodatkowo szyfrowana. Prędkość zapis/odczyt; losowy zapis/odczyt; czas dostępu - wszystkie te parametry są ważne. Dwa 1sze można sprawdzić za pomocą androbench. Z własnych testów wiem, że samsung evo i evo+ są wystarczające jako pam.wewn; kingston bordo(90/80) i sndsk biało-szary(48?) okazały się za słabe.

Po części jest to też skutkiem słabego modułu sd w moto e2. Te same karty sprawują się dużo lepiej w lg czy sony.

W dziale moto x play jest wątek o kartach sd dla 6.0 - warto poczytać:

http://forum.android.com.pl/topic/270103-microsd-jako-pamięć-wewnętrzna-za-wolna/

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Motke kupił na olx a ktoś wcześniej gdzieś w Krakowie. Teraz dopiero zauważyłem, że może pochodzić z dystrybucji hiszpańskiej. Zdziwiłem się bo po aktualizacji miałem język hiszpański , to potwierdzało by pochodzenie Motki

[Dodano: 27 marzec 2016 - 17:22]

Potwierdzam u mnie też permanentnie widnieje Wi-Fi co jest totalna bzdurą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W lokalizacji macie włączone skanowanie sieci Wi-Fi i stąd to użycie baterii.Po wyłączeniu skanowania wi-fi będzie się dłużej włączać,dlatego lepiej utworzyć skrót do ustawień wi-fi i włączac przez ten widget.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi