Skocz do zawartości
daswqar

MXQ Android 4.4 TV BOX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie czy kupic: MXQ Android 4.4 TV BOX Quad Core 4 x 1,5GHz 1GB RAM / 8GB NAND FLASH i zastanawiam się czy nic nie bedzie mi się zacinało na telewizorze 42 cale przy filmach z internetu (telewizja internetowa, youtube, cda, zalukaj, itp)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem to cudo chińskie i nie polecam sprzęt bardzo często się zawiesza. Po miesiącu użytkowania sprzedałem. Teraz zastanawiam się na kupnem ferguson fbox3 lub minix neo x6 (ok 350 zł). Narazie jestem bardziej przychylny Minix-ie po opiniach i recenzjach oraz wsparciem tego sprzętu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest kilka roznych boxow o nazwie mxq z prockiem s805 , takze wyrazajcie sie precyzyjniej , jeden drugiemu nie rowny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój był z prockiem quad-core AMLOGIC S805 Cortex-A5 (4x1.5GHz) myślę że wina leży po stronie oprogramowania MXQ bo bebechy ma dobre.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ten: Amlogic S812 Quad-Core Cortex A9 2.0GHz za 350 zł będzie dobry?

Edytowane przez daswqar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kjt

Mam MXQ i wcale nie taka czarna kaszana to jest.

Dałem 198zł z przesyłką na alledrogo (są tańsze ale idzie prosto z chin a ja czekac nie lubie).
    Chodzi fajnie bez zacięć. Puki co wywaliłem większośc aplikacji związanych z filmami. Kodi 15.1 sprawdza się dobrze i to mi puki co wystawczy. YT też działa normalnie.
    Net po wifi. Pilot ma szeroki zasięg.

Pojawiają się już modyfikowane softy no i nawet OpenELEC ktoś portował. Także jakiś potęciał jest.

Myślę, ze za takie zabawki nie ma co przepłacać. A jak ktoś chce dołożyc to już lepiej brać coś pokroju Orange Pi lub Odroid i dopasować pod siebie system.

Edytowane przez kjt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Czy mógłby ktoś napisać jak to urządzenie odtwarza acestream i sopcast. Szukam czegoś niedrogiego do ogladania meczy i zastanawiam sie właśnie nad mxq.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kolesp

Ja brałem pod uwagę MXQ Pro ale w efekcie ponieważ nikt mi nie dopowiedział na moje pytanie kupiłem M8S+.

Cenowo podobnie 311,-  z przesyłką.

Jak się wstrzymasz do końca tyg. to jak tylko przyjedzie (bo dziś go kurierem wysłali) to go potestuje i opisze wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje wpisy o M8S+

Mojego M8S+ z lollipopem zakupiłem tydzień temu. Na sofcie z listopada (taki był zainstalowany) były problemy ze stabilnością:np. nie można było nic wyszukać w sklepie, bo z chwilą wstukiwania liter w szukajce - wyskakiwał do głównego menu, podobnie było z KODI - podczas zwykłego przeglądania funkcji KODI - wyskakiwał do głównego menu.

Przywracanie ustawień fabrycznych i wywalenie zbędnego softu nic nie dawały.

Zainstalowałem wówczas ten firmare:  http://forum.android.com.pl/topic/263052-romy-m8s/

i problemy zniknęły. Żadnej zwiechy ani zadyszki, wszystko smiga REWELACYJNIE.

ACHTUNG!WARNING!Внимание!UWAGA! Przed aktualizacją softu upewnij się, że masz ORYGNALNY box M8S+ !!! Jeśli zaktualizujesz klona, to możesz go nawet uwalić.

ORYGINALNY box M8S+ ma kernel "MBX/KII/KII:5.1.1/LMY47V/jakaśdata:userdebug/test-keys"

Jeszcze dodam - ten pilot dodawany do zestawu to porażka: np. trzeba celować prawie idealnie w odbiornik albo ma niby 4 klawisze do "nauki" ale po jednym dniu już zapomina co było przypisane.

O wiele lepiej(szybciej) idzie sterowanie myszką. Dobrym pomysłem jest zakup coś pokroju "air mouse" Measy RC11

Kupiłem Measy RC11. Szkoda, że w stacjonarnym sklepie i nie mogę go zwrócić...

1. Na dzień dobry przy próbie zdjęcia obudowy, by założyć baterie i wyjąć nadajnik - urwany został jeden zaczep na dłuższym boku. Moja ocena - słabej jakości materiał.

2. Nie wiedziałem, że tak bardzo będzie brakowało chociaż 2-3 przycisków programowalnych.

3. W żaden sposób nie można zagrać w gry typu wyścigi. Samochód skręca cały czas w jedną stronę.

4. Pilot nie uruchamia w żaden sposób BOXA ze stanu standby (czerwona dioda) i w żaden sposób go nie usypia. 

Największy minus - to właśnie  nr 4 czyli ON/OFF po prostu nie działa. Na dziś - pilot do kosza. Wolę ten oryginalny z ułomną myszką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi