Skocz do zawartości
daswqar

MXQ Android 4.4 TV BOX

Rekomendowane odpowiedzi

kolesp

dusktill

Robiąc aktualizację softu jeśli nie zrobię backup-u to stracę Kodi z całą zawartością ?

Tak było w MK808.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrywasz nowy soft i musisz następnie przywrócić ustawienia fabryczne. W fabrycznych ustawieniach KODI miał mnóstwo wtyczek - nie wszystkie działały, więc go całego usunąłem i zainstalowałem tylko parę wtyczek. A że z KODI i jego poprzednikiem jestem już dobrych kilka lat.... to jego konfiguracja trwa z zegarkiem w ręku 10 min.

Natomiast jeśli chcesz zrobić backup KODI ze swoimi ustawieniami (nowymi wtyczkami) to robisz go programem dedykowanym - tu Ci nie pomogę, bo nigdy tego nie robiłem (patrz wyżej dlaczego :) )

Natomiast drugi backup to samego androida - identycznie jak w telefonie czyli m.in. zainstalowane programy, hasła wifi itp it

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kolesp

Trochę to trwało ale wnioski już są.

M8S+ na org. sofcie chodzi b.płynnie bez specjalnych zacięć.

Pilot działą też b.poprawnie.

Kodi - tu faktycznie widzę różnice (porównuje do zainstalowanego na PC).

Pctowy chodzi szybciej i płynniej.

Ten natomiast czasem zacina się jak na MK808.

Jak wreszcie kiedyś znajdę trochę czasu to zrobie update softu i wgram od nowa Kodi.

Mam nadzieję że będzie wtedy śmigać tak szybko jak tu kolega dusktill pisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zauważyłem różnicy (po zmianie softu na listopadowy) między nawigacją w Kodi na lapku z i3 a na M8S+. Może dlatego, że jak pisałem wyżej, wywaliłem całego Kodi i zainstalowałem od nowa z kilkoma wtyczkami. Jedyna widoczna różnica to zamykanie programu. Na M8S+ jest około 1-2 sek, dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam MXQ Android 4.4 z procesorem Amlogic S805 Quad-Core Cortex-A5 o taktowaniu 1.5GHz  jak go przywrócić do ustawień fabrycznych .Próbowałem z tyłu w gniazdku AV nacisnąc reset ale to nic nie pomaga,a chciałbym miec taki jak go kupiłem bo obecnie dziwne rzeczy się dzieją.Kiedy załączam urządzenie to mój telewizor jest jakby zablokowany nie działają żadne przyciski ekran czarny,dopiero jak wyjmę kabel HDMI to mozna cos zrobić tzn.przełączyć kanał itd.Sam juz nie wiem czy to wina kabla HDMI czy tego Android Tv Box MXQ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    souacz

Spróbuj w tv wyłączyć CEC (różnie się to w różnych markach nazywa, to funkcja, która umożliwia włączanie i wyłączanie obu urządzeń naraz), kabel też przydałoby się inny wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie posiadam w telewizorze opcji CEC jest to LG ale starszego typu choć wejścia  HDMI  posiada ,co do kabla to miałem pożyczony od kolegi i było to samo.Chciałbym się jednak dowiedzieć jak można wgrać nowy soft który może przywróciłby wszystkie ustawienia do fabrycznego.Mam sciągnięte dwa softy jeden jest na instalacja przez USB a drugi to nie wiem.Oba pliki mają rozszerzenie ( jakis nowszy.S805-20151228.rar)   ( S805-20151119.rar - ten jest oryginalny instalacja przez  USB).Jednak  jak to instalowac zeby nie zepsuć urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W lg nazywa to się simpl link, i musiał by być naprawdę bardzo stary, by tego nie było

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już  znalazłem simpl link  jest wyłączony ,ale to nie za bardzo pomaga ,chyba coś z  systemem jest nie tak, bo jak MXQ był nowy i podłączony to takiego problemu nie było.Chciałbym wgrac nowy soft ale widze ze nikt nie potrafi mi wytłumaczyć jak to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi