Skocz do zawartości
daswqar

MXQ Android 4.4 TV BOX

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

1. Box wyłączyć.

2. Rom, który ściągnąłeś wypakować na pena i zapakować do gniazda w boxie.

3. Wykałaczką przycisnąć zapadkę w gnieździe AV i włączyć zasilanie.

4. Powinno się zacząć aktualizować - można wyjąć wykałaczkę.

Jak każdy update - robisz na własne ryzyko.

Edytowane przez dusktill

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom wypakowałem na pena ale jest tam katalog a w nim dopiero plik upgrade. img. Zrobiłem jak napisałeś  i pokazało się Android system  recovery <3e>Dalej.

1.Boot system now.

2.Update from ADB

3.Update from ext

4.Update from cache 

5.Data factory/reset

6.Cache partition.

Poniżej  pokazuje sie obrazek  ludzik Androida z czerwonym trójkątem oraz napis brak polecenia.Czy urządzenie musi być zrotowane ,albo wgrane inne recovery bo już nic z tego nie rozumiem. Może też na penie powinien byc tylko plik upgrade. img a nie katalog?.Jeszcze jakieś porady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego ja mam LG 37LG5500 mam też simpLink i wszystko jest ok z tym urządzeniem ALE MIAŁEM TAKI PRZYPADEK, ŻE KIEDY KUPIŁEM TELEWIZOR PO CZASIE ZROBIŁEM ZAKUP LG BD370 BLURAY OKAZAŁO SIE ZE W TELEWIZORA BYŁO SKOPANA FUNKCJA SIMPLINK I NIE ROZPOZNAWAŁ MI URZĄDZENIA PO HDMI - COŚ NA INNYCH PORTY PRZEŁANCZAŁ SIMPLINK DZIAŁA TYLKO ZE SPRZETEM LG NIE WIEM JAK TO JEST Z INNYMI MARKAMI. jA DAWAŁEM NA GWARANCJE I ZROBILI. Mam MXQ OTT i wszystko jest Oki. Problem z godziną z tym idzie sobie poradzić i apk trzeba czasami z ręki uruchamiać Nie ze sklepu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic to wyjaśnienie mi nie daje  bo nie odnosi się do tego tematu ,a o telefonach to wiem jak postępowac ,tu chodzi o zupełnie nowe  urządzenie jakim jest MXQ którego nawet nie da się podłączyć pod komputer żeby coś zrobić ,a telefon to inny temat  można z nim zrobić  duzo więcej.System wgrany niby ten sam co w telefonie,ale same recovery ,czy upgrade to już duży  problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    souacz

Rom wypakowałem na pena ale jest tam katalog a w nim dopiero plik upgrade. img. Zrobiłem jak napisałeś  i pokazało się Android system  recovery <3e>Dalej.

1.Boot system now.

2.Update from ADB

3.Update from ext

4.Update from cache 

5.Data factory/reset

6.Cache partition.

Poniżej  pokazuje sie obrazek  ludzik Androida z czerwonym trójkątem oraz napis brak polecenia.Czy urządzenie musi być zrotowane ,albo wgrane inne recovery bo już nic z tego nie rozumiem. Może też na penie powinien byc tylko plik upgrade. img a nie katalog?.Jeszcze jakieś porady

A nie da się kursorami pilota lub wciskając na pilocie odpowiedni numer, wywołać "5. Data factory/reset"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.Boot system now.

2.Update from ADB

3.Update from ext

4.Update from cache 

5.Data factory/reset

6.Cache partition.

A nie da się kursorami pilota lub wciskając na pilocie odpowiedni numer, wywołać "5. Data factory/reset"?

Jak juz napisałem wyżej w poście ( pokazuje sie obrazek  ludzik Androida z czerwonym trójkątem oraz napis brak polecenia) kursor mogę przesuwać w górę i w dół po wszystkich opcjach ale nie mogę wykonać żadnego polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Davvvvi
    Napisano (edytowane)

Kolego xmen125 a mozesz napisać skąd ściągnąłeś nowe romy?

Także posiadam tego boxa i chodzi super . Zrobiłem sobie calkowite wylaczenie boxa wraz z tv aby nie pobierał prądu jak tv nie jest włączony. Najlepiej sprawdza się kodi. Dzięki pomocy kolegi z forum mam kodi tak zkonfigurowane ze fabryczne aplikacje poszły do kosza. Ja w swoim tv mam cec w dekoderze polsatu i po włączeniu opcji w boxsie gryzły sie. Box wymuszał przełączenie źródła obrazu i musiałem w boxsie to wyłączyć.  Na oryginalnym hdmi tv nie wykrywał cec boxa. Potrzebny wtedy lepszy kabel HDMI.

U mnie niestety nie wiem jak zaprogramować pilot. Poradnik z neta nie działa.  Może komuś się to udało?

Edytowane przez Davvvvi
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem SMART TV BOX MXQ ANDROID 4.4 8GB KODI PL 4x1.5GHz

Miała być polska wersja językowa.

Czy ktoś wie jak ją ustawić?

Następna sprawa - po kilku minutach "pyk" w TV, czarny obraz, za kilkanaście sekund powrót wizji. Jaka przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    souacz
    Napisano (edytowane)

1. Polska wersja językowa - możesz ustawić ją dla głównego menu (settings>other>more settings>language&input) natomiast nie ma jej domyślny launcher, musiałbyś zmienić launcher.

2. Zaniki obrazu - Spróbuj ustawić w settings>display>hdmi autodetection na "off" i wybierz np. 60Hz w HDMI output mode setting - nie wiem czy na tym polega sprawa ale gdzieś na angielskim forum czytałem, że koleś miał podobny problem i pomogło. Jego tv "nie lubił się" z boxem a to rozwiązało problem. Ew. wyłącz też CEC w settings>advanced>cec control

Edytowane przez souacz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi