Skocz do zawartości
daswqar

MXQ Android 4.4 TV BOX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy

Zakupiłem MXq Pro 4k i mam problem z wifi w odległości 2 m od liveboxa wszystkie filmy działają jak trzeba, a u mnie w pokoju na drugim piętrze filmy się co chwilę buforują, jest to odległość w linii prostej około 3 metrów, siłę sygnału pokazuje dobrą i filmu na youtube chodzą w najsłabszej jakości i wraz się buforują, odpaliłem jeszcze router tp link i zrobiłem u siebie drugą sieć i łączy się z nim ale nie działa internet, na tel normalnie działa. po kablu też nie chce działać. miał ktoś podobny problem? 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Davvvvi

Ściągnij apke speedtest i sprawdź prędkość neta na boxsie. Ja u siebie miałem trochę podobny problem tylko ze na paśmie 5Ghz. Na 2.4Ghz było dobrze ale niestety wifi nie powala w boxach.   Mam teraz w tym samym miejscu  Wintela i mam prędkość koło 30 Mbit neta. Na MXQ pro 4k miałem do 12Mbit.  odległość do rutera w lini prostej to koło 10 metrów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy ktoś już coś kombinował coś z softem? Jestem ciekaw czy coś można ulepszyć.

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qazi

mam pytanko,

czy podczas wgrywania softu zamiast hdmi, można użyć gniazda A/V do wyświetlania obrazu ?

czy macie może schemat wyprowadzeń tego kabla A/V ?

images.jpg

Edytowane przez Qazi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    souacz
    Spoiler

1490131940.jpg

Powyżej fotka, najważniejsze aby wtyczka miała równą długość wszystkich pin-ów bo są 3 rodzaje na rynku rózniące się długością pierwszego pinu (licząc od obudowy).

Kolejność od obudowy do czubka:

1- masa

2 - audio lewy (na moim kablu Y)

3 - audio prawy (na moim W)

4 - video (na moim R)

Edytowane przez souacz
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qazi

dzięki kolego za info.

wiem że muszę rozkręcić obudowę, żeby wcisnąć ten mały przycisk za gniazdem AV

bo w tym czasie w gnieździe będzie wtyk, tylko czy obraz będzie na TV ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    souacz

Nie mam pojęcia, nie robiłem tego.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszcie jak MXQ Android 4.4 TV BOX podłączyć do komputera bo nie mam pojęcia przez jakie gniazdo.Druga sprawa to kupiłem NBOX hdtv recorder z nc+ .  mam obydwa urządzenia podłączone do telewizora za pomocą kabli HDMI jednak coś jest nie tak bo wtedy telewizor mi blokuje  i nie da się nic na nim zrobić nawet  załączyć ,telewizor to starszy model LG .Jakieś porady? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na forum. Bardzo prosiłbym o pomoc. Jakiś czas temu kupiłem android tv box MXQ Pro 4k. Działał bez problemu przez jakieś 2tyg. W pewnym momencie zawiesił się i nic nie można było zrobić. Po ponownym włączeniu box wisiał na obrazie startowym. Za każdym razem gdy włączałem ponownie problem się powtarzał. Gdy zresetowałem box przyciskiem z tyłu nic kompletnie już nie działa. Box nie włącza się w ogóle. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Panowie,

Mam pytanie odnośnie samego wgrywania firmware'u do MXQ. Otóż przez USB Burning Tool wgrałem już firmware do kilkuset takich urządzeń. Za każdym razem procedura ta sama (z wciśnięciem przycisku w gnieździe AV)

Jednak z jedną partią mam problem, ponieważ w momencie podłączania Mboxa do komputera za pomocą kabla USB-USB komputer w ogóle nie reaguje, USB Burning Tool go nie widzi.

Da się jednak zrootować to urządzenie z karty SD.

Niestety domyślne oprogromowanie ma bardzo dużo bugów (między innymi nie zapamiętuje strefy czasowej, języka po restarcie urządzenia, może znacie temat?)

Czy macie jakiś pomysł w jaki inny sposób można wgrać firmware?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi