Skocz do zawartości
c1481272

Smartwatch dla dzieci, ze śledzeniem GPS

Rekomendowane odpowiedzi

Moon9

Witam. Mam kartę virgin mobile i zgodnie ze wskazówką wysłałem sms na smartwatcha o treści: pw,123456,apn,internet# Jednak brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Na smartwatchu nie mam literki E tylko zasięg pokazuje.Jakaś podpowiedź? Proszę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hubo
    Napisano (edytowane)

@up

a masz odpowiedź sms  z zegarka? Czasami po paru minutach pojawi się E lub po resecie zegarka.

Edytowane przez mykowhai
    Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Moon9

Nie mam odpowiedzi z zegarka mimo zasięgu. Karta doładowana. Wyłączyłem go i załączyłem kilka razy. Nadal nie ma E

[Dodano: 06 lipiec 2016 - 20:54]

Nie mam odpowiedzi z zegarka mimo zasięgu. Karta doładowana. Wyłączyłem go i załączyłem kilka razy. Nadal nie ma E. Jedyna odpowiedz jest na komendę pw,123456,ts# w odpowiedzi mam minn. gps:No, gprs:no

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Moon9

Rozwiązanie znalazłem. Jak nie ma literki E to wysyłamy komendę: pw,523681,apn,internet,,,26006#

Zmiana adresu serwera wysyłamy sms na numer zegarka pw,523681,ip,52.28.132.157,8001#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam kartę play w zegarku, wszystko jest zainstalowane a mimo to cały czas wyskakuje mi informacja "urządzenie poza siecią" nie bardzo wiem co mam dalej robić. Może to wina kart play ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lista komend SMS dla zegarków GPS
    (w komendach nie wolno stosować spacji) 
    domyślnie stosowane hasła to 123456 lub 523681

pw,123456,factory# - zresetowanie ustawień do fabrycznych;

pw,123456,ts# - sprawdzenie ustawień;

pw,123456,verno# - sprawdzenie wersji oprogramowania (firmware);

pw,123456,reset# - reset;

pw,123456,center,0048xxxxxxxxx# - wprowadzenie głównego numeru telefonu administratora (0048 - kierunkowy Polski, w Virgin Mobile kierunkowy można pominąć); 

pw,123456,center,d# - usunięcie numeru administratora;  

pw,123456,slave,numer_telefonu# - ustawienie dodatkowego numeru telefonu administracyjnego (nie konieczne);

pw,123456,slave,d# - usunięcie numeru dodatkowego;  

pw,123456,apn,apnname,login,password# - ustawienie APN operatora sieci komórkowej http://mvno-gsm.pl/konfiguracja-internetu/;

(np. pw,123456,apn,internet# - dla Virgin Mobile, Play, T-Mobile, 

pw,123456,apn,plus# - dla Plus (tak jest na ich stronie http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon - ustawienia ręczne dla Android),

pw,123456,apn,internet,internet,internet# - dla Orange, TuBiedronka, NJU Mobile)

pw,123456,imei,xxxxyyyyyyyyyyx# - ręczne wpisanie IMEI swojego zegarka (z naklejki lub pudełka), gdzie yyyyyyyyyy to ID zegarka (może 'zniknąć' np. po aktualizacji SeTrackera);

pw,123456,ip,agpse.3g-elec.com,8001# lub

pw,123456,ip,52.28.132.157,8001# - ustawienie serwera GPS (na pewno działa);

pw,123456,sos1,numer_telefonu# - ustawianie numeru alarmowego 1;

pw,123456,sos1# - usunięcie numeru alarmowego 1;

pw,123456,sos2,numer_telefonu# - ustawianie numeru alarmowego 2;

pw,123456,sos2# - usunięcie numeru alarmowego 2;

pw,123456,sos3,numer_telefonu# - ustawianie numeru alarmowego 3;

pw,123456,sos3# - usunięcie numeru alarmowego 3;

pw,123456,sos,nr_tel_1,nr_tel_2,nr_tel_3# - ustawienie trzech numerów SOS naraz;

pw,123456,sos# - skasowanie wszystkich trzech numerów SOS naraz;

pw,123456,tel1,numer_telefonu# - ustawianie numeru dla przycisku nr 1;

pw,123456,tel1# - usunięcie numeru z przycisku nr 1;

pw,123456,tel2,numer_telefonu# - ustawianie numeru dla przycisku nr 2;

pw,123456,tel2# - usunięcie numeru z przycisku nr 2;

pw,123456,upload,300# - ustawienie częstotliwości transmisji danych na serwer (300s);

pw,123456,monitor,numer_telefonu# - zegarek zadzwoni na określony numer_telefonu i włączy swój mikrofon (podsłuch);

pw,123456,url# - zwraca SMS-a z łączem do współrzędnych GPS (GoogleMap) zegarka;

pw,123456,time,HH.MM.SS,date,RRRR.MM.DD# - ustawienie czasu i daty

(np. pw,123456,time,14.55.00,date,2016.07.19#);

pw,123456,lz,0,1# - wybranie języka i strefy czasowej, gdzie 0 - angielski, 1 nasza strefa czasowa GMT+1 (latem jest 2);

pw,xxxxxx# - zmiana hasła - zadziała wysłane tylko z głównego telefonu, gdzie xxxxxx to nowe sześciocyfrowe hasło  (np. po ustawieniu 654321 używamy komend zaczynając od pw,654321...).

pw,123456,poweroff# - wyłączenie zegarka (istotne, gdy zegarek ma dostęp do Internetu, bo wtedy naciśnięcie klawisza 'POWER' nagrywa wiadomość, a nie wyłącza zegarka);

pw,123456,tkonoff,1# - włącza możliwość wysyłania wiadomości głosowych do SeTrackera po naciśnięciu klawisza 'POWER';

pw,123456,tkonoff,0# - wyłącza powyższą możliwość;

pw,123456,find# - gdy nie możemy znaleźć zegarka w pomieszczeniu ;) 

pw,123456,whitelist1,tel_1,tel_2,tel_3,tel_4,tel_5# - ustawienie pierwszych pięciu numerów 'białej listy', które mogą dzwonić na zegarek;

pw,123456,whitelist2,tel_1,tel_2,tel_3,tel_4,tel_5# - ustawienie pozostałych pięciu numerów 'białej listy'.

pw,123456,whitelist1,tel_1,tel_2,,,tel_5# - kasowanie części numerów (3 i 4 z listy 1);

pw,123456,whitelist2# - kasowanie wszystkich pięciu numerów z listy 2 (całej listy):

Podobnie, dwuetapowo można wypełnić książkę telefoniczną 10 numerami:

pw,123456,phb,tel_1,nazwa_1,tel_2,nazwa_2,tel_3,nazwa_3,tel_4,nazwa_4,tel_5,nazwa_5#;

pw,123456,phb2,tel_1,nazwa_1,tel_2,nazwa_2,tel_3,nazwa_3,tel_4,nazwa_4,tel_5,nazwa_5#.

pw,123456,phb# - kasowanie z książki pierwszych pięciu osób;

pw,123456,phb2# - kasowanie pozostałych pięciu osób;

pw,123456,phb2,tel_1,nazwa_1,tel_2,nazwa_2,,,,,,tel_5,nazwa_5# - kasowanie 3 i 4 osoby z drugiej części książki telefonicznej.

Jak wiadomo, krótkotrwale naciśnięcie klawisza '2' pokazuje książkę telefoniczną:

pw,123456,phbonoff,0# - wyłącza (ukrywa) książkę telefoniczną;

pw,123456,phbonoff,1# - włącza wywoływanie książki telefonicznej klawiszem '2'.

Po ukryciu książki można dzwonić tylko na numery spod klawiszy 'SOS', '1' i '2'.

pw,123456,flower,ilosc# - ustawia ilość serc

(np. pw,123456,flower,5# - ustawia ilość serc na 5).

pw,123456,call,numer_telefonu# - zmuszenie zegarka do wykonania połączenia na podany numer;

pw,123456,sms,numer_telefonu,tekst SMS-a# - zmuszenie zegarka do wysłania SMS-a na podany numer;

pw,123456,cr# - wymuszone wybudzenie modułu GPS do komunikacji z serwerem;

pw,123456,pedo,1# - włączenie krokomierza;

pw,123456,pedo,0# - wyłączenie krokomierza;

pw,123456,bt,1# - włączenie bluetooth (jak jest w zegarku);

pw,123456,bt,0# - wyłączenie bletooth (oszczędność baterii);

... (to be continued ;)) - jak ktoś ma więcej informacji, to proszę pisać na priv.

Lista komend używanych w zegarkach i trakerach GPS (alfabetycznie):
    NIE ZNASZ - NIE UŻYWAJ!         ZNASZ? - PODZIEL SIĘ WIEDZĄ
    123, aa, agps, agpsservers, agpsservers2, al, any, bigtime, bt, btname, call, calltest, center, charpoweron, cr, date, dateformat, debug, debugclose, dgps, displaytime, dw, echoloopoff, echoloopon, em30713clear, em30713init, em30713read, factory, fence, fixtype, flower, getap, getapn, getlcdid, getstep, gpsant, gpsant2, gpssd, gpssleepin, gpssleepin2, gpssleepout, gpssleepout2, gpstest, gsmant, guanggan, imei, imsi, ip, kpe, longpresstime, lowbat, lt, lz, makefriend, monitor, moveval, msisdn, ntpservers, ntpservers2, pedo, phb, phb2, phbonoff, poup, pp, pponoff, ppr, profile, pw, rad, remind, remove, removesms, reset, rg, sensor, setlcdid, setptype, silencetime, sjtcconnect, slave, sleeptime, smscenter, smsonoff, smstest, sos, sos1, sos2, sos3, sossms, spn, spof, sup1, sup2, threekey, time, timecali, tkonoff, tkq, tkq2, ts, tt, twokey, update, upgrade, upload, url, verno, vibrator ;), walktime, where, whitelist1, whitelist2, work, worktime.

Edytowane przez PosterBoy
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 17.03.2016 o 12:02, devil14 napisał:

witam, mam na wyświetlaczu literę E, natomiast przy próbie konfiguracji poprzez se tracker wyskakuje mi bład "urządzenie nie jest w sieci, udządzenie moze sygnalizować polozenie ubogich lub wylaczony!". Korzystam z karty SIM Virgin mobile, karta doładowana. Czy należy wcześniej jakos skonfigurować SIM ?

[Dodano: 17 marzec 2016 - 12:02]

Dnia 16.01.2016 o 10:36, c1481272 napisał:

Trzeba wysłać sms`a konfiguracyjnego w takiej formie:

pw,123456,apn,<apn data>,<user>,<password>,<plmn>#

czy mógłby ktoś opisać poszczególne parametry co oznaczają (bo nie bardzo wiem co wpisać)

@devil14 i @@slaw-naProblem "urządzenie nie jest w sieci" pewnie już rozwiązany, ale tu chodzi pewnie o to, że z nowej karty (startera) VM lub Play trzeba wykonać jedno połączenie np. na *222 (bezpłatne) i odczekać parę minut. Wtedy dopiero urządzenie jest zalogowane w sieci.

Konkretne przykłady ustawień APN dla różnych operatorów GSM są wyżej na pomarańczowo.

Edytowane przez PosterBoy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Laurus

Witam,

pomimo posiadania literki E i wprowadzenia powyższego kodu - SeTracker nadal pokazuje, że sprzęt jest offline.

Na potrzeby zegarka skonwertowałem prepadia do abonamentu, aby mieć pewność, że to nie kwestia brak funkcjonalności. Niestety nadal nic.

Co ciekawe, po wysłaniu kodu nie otrzymuję odpowiedzi.

Jako, że abonament w Plus wysłałem też kod: pw,12345,apn,plus# i nic. 

Przeniosłem też kartę do zwykłego aparatu i zarówno rozmowy jak i dane - wszystko działa bez limitu.

Czy macie może jeszcze jakieś pomysł, co można z tym zrobić?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie skończyło się na tym, że napisałam do serwisu zegarka i tam przywrócono mi ustawienia fabryczne. Zmieniłam kartę na PLUSA i wszystko zadziałało. Jeżeli zegarek jest na katę a nie na abonament warto załadować konto na większą kwotę. Mi się udało. Podaję maila do serwisu zegarka GARETT KIDS - [email protected]@garett.pl. Odpowiadają na zapytania w miarę szybko.

Powodzenia

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam dwa zegarki zarejestrowane w Virgine Mobile (FREMIUM) ze statusem E i wspólny problem.

Czy ktoś zna odpowiedź co zrobić, gdy w aplikacji SeTracker mogę zlokalizować zegarek wg GPS, a w przypadku wiadomości alarmowej SOS link URL nie działa.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi