Skocz do zawartości
kamile-k

HTC Magic zawiesza się na logo, nie dziala fastboot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

posiadam HTC Magic z Vodafone [32B]. Posiadałem w nim ROM Qteknology MagicSense (3.03.990.6) for G2 Magic-Voda 32B v2.3 i wszystko było ok do czasu, kiedy chciałem przywrócić ustawienia fabryczne. Wtedy telefon zawiesił się i nie chciał włączyć.

Więc z własnego doświadczenia i przy pomocy forum wszedłem do Recovery przez Fastboot i wgrałem ROM ion1.6-new-signed ponieważ chciałem, żeby w ogóle się włączył. No i udało się. Jednak chęć posiadania interfejsu SenseUI była silniejsza.

Następnie nie wiem dlaczego, ale skorzystałem z oficialnej aktualizacji od HTC dla Magic'a [Vodafone]. Dopiero potem przypomniałem sobie, że właśnie wgrałem sobie Perfected SPL.

Próby wgrania innego Romu kończyły się niepowodzeniem, ponieważ gdy przez Wiersz poleceń chciałem odpalić Recovery, dostawałem komunikat (fastboot remote: not allow).

Przeszukując tematy w internecie odnalazłem temat [How-To] Fix perfected SPL (fastboot remote: not allow). A więc wg. instrukcji poprzez HBOOT wgrałem ROM v2.16.707.3 (NON-Perfected stock SPL v1.33.0009). Wtedy po wgraniu zaczął się koszmar. W fastboot dostałem informacje zbliżone bardzo do tych:

SAPPHIRE PVT 32B SHIP S-ON-H

HBOOT-1.33.0009 (SAPP10000)

Radio-3.22.20.27

May 8 2009, 21:02:32

Pierwsza moja myśl, jakim cudem telefon z 32B ma na końcu literkę H ?

Kiedy chciałem wgrać inny ROM (z SenseUI) wchodzę odpowiednio przez wiersz poleceń do Recovery i wtedy gdy wczytuję Recovery dla 32B telefon zawiesza się na logo, a jak spróbowałem dla 32A odpalił od razu. Jednak po instalacji jakiegokolwiek ROMu, telefon zawieszał się na logo.

Wgrałem SPL HBOOT 1.33.2004, tak właściwie nie wiem dlaczego. Byłem już tak zmęczony walką z Magic'iem, że próbowałem wszystkiego.

Po instalacji, telefon zawiesił sie całkowicie. To jakiś koszmar.

Teraz startuje, ale tylko do logo, i wtedy zawiesza się, a próby wejścia do fastboot przez czerwoną słuchawkę+back lub czerwona słuchawka+home nic nie dają. Wejście do hboot przez volume down+czerwona słuchawka również telefon nie reaguje na te polecenia tylko poprostu zwyczajnie włącza telefon i zawiesza się na logo.

Bardzo proszę o pomoc, nie wiem już co robić, potrzebowałem na dzisiaj 'czystego' telefonu i nic z tego nie wyszło. Chciałem tylko przywrócić ustawienia fabryczne :confused:

Z góry dziękuję i mam nadzieję, że da się coś jeszcze zrobić :confused:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri

Nic się nie da z tym zrobić;\ Naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak naprawić taki telefon ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wysłac na gwarancje. Nie rozumiem takich ludzi, jak sie nie znasz, to po co robisz? nie lepiej było zapytac? naściemniaj ze samo sie tak stało przy oficjalnej aktualizacji, powinni naprawic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri

Kowal jak ma wysłać telefon na gwarację jak był sprowadzany pewnie z Anglii. W Polsce ich nie kupisz.

Masz 2 możliwości.

1) Skontaktuj się z HTC Polsca i oddaj im telefon.

2) Oddaj, go do naprawy do jakiegoś komisu. może nawet poprosić o wymianę płyty na 32A.

Moim zdaniem to będzie lepsze rozwiązanie.

Koszt to pewnie około 400zł.

//Krzysiec: "Skątaktuj" raziło po oczach - poprawiłem.

Edytowane przez Krzysiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bieski

no i co ze z anglii.

Jestesmy w UE i gwarancja obowiazuje na terenie calego UE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no napewno mu dadza 32a. I to w komisie, ciekawe jakim... CHyba ze kupi na allegro plytke i odda wraz z fonem do serwisu, to moze wymienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem tematy na innych forach zagranicznych o tym jak ożywić zbrickowany telefon, pisano, że wejść do wiersza poleceń ustawić fastboot wtedy podpiąć telefon do USB z wyciągniętą baterią, następnie włożyć baterię przytrzymując BACK. I po chwili telefon miał być wykryty przez komputer - jednak tak się nie stało. Chyba nie znam już żadnego sposobu, a co do serwisów (komisów), to dobra propozycja, lecz wątpię, że jakikolwiek komis lub serwis będzie posiadał płytę do Magic'a a jeżeli już, to będą chcieli za to kosmiczne pieniądze. Wydając 400zł na serwis, to dołoże 150zł i drugi telefon z całym kompletem.

Na telefon nie mam żadnej gwarancji pisemnej, więc nie jestem w stanie oddać do HTC, chyba, że odpłatnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprzedaj na allegro jako uszkodzony ;) moze znajdzie sie jakis fan co go kupi, chociazby dla obudowy, touch panelu albo jeszcze czegos innego. Sam touch panel to ok 200zl, wiec mozesz probowac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat nieco starawy i prawdopodobnie autor wątku juz "zaorał" problem. Może jednak ktoś będzie miał podobny, jak ja i trafi w to miejsce próbując go rozwiązać.

piszę o tym bo moze nie warto odrazu sprzedawać telefonu na złom, no chyba że mi..

więc ja ożywiłem swojego magika postępując za wskazówkami z tego forum:

Urgent Help!! My HTC Magic can't start/boot up - Android Forums

jest tam opis zresetowania fona do ustawień fabrycznych.. tu sukces

wszystkie dane zpoza google niestety straciłem.. tu porażka

narazie jestem z tego powodu w szoku, jak dojdę do siebie, to się rozejrzę za kontaktami, bo moze gdzies sie w miedzy czasie schynchronizowałem..

pzdr

Szalonooki

Edytowane przez Szalonooki
    orografy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi