Skocz do zawartości
Raol3k

Bloatware bezpieczny do usunięcia/zamrożenia na MM

Rekomendowane odpowiedzi

Raol3k

@@Lupus82 ja próbowałem sporo więcej ale na razie nie mam pewności z czym są powiązane. Nie będę takich informacji publikował póki ja lub ktoś z forum ich nie sprawdzi. Mam nadzieję że rozumiesz ;) 6.0 trochę różni się od 4.x i 5.x w tym względzie według moich obserwacji.

@@lucasso1993 w sensie że dobrze czy źle? ;)

Edytowane przez Raol3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Raol3k bardzo dobrze :)

Wysłane z moje G3-ki napędzanej systemem Android Marshmallow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raol3k

To bardzo się cieszę! Jednak warto było to wszystko opisać ;) najbardziej czuje po baterii różnice, lagów i tak nie miałem na mm.

Zrobiłem test atutu z ciekawości. Ostatnio instalowałem to oprogramowanie kilka lat temu. Zaciekawił mnie wątek na innym forum. Postanowiłem sprawdzić wyniki i 52-53 tysięcy, a około połowę aplikacji zostawiłem bo z nich skorzytam. To chyba sporo bo ludzie widziałem że mieli 32-45 tysięcy na lp i mm. Nie wiem ale ile ma to wpływ na realną pracę telefonu. Ciężko to zmierzyć.

BTW uważaj a aplikacjami typu CCleaner. Przynajmniej obserwuj telefon. Architektura systemu sporo się zmieniła, a większość developerów zapewne nie wprowadziła zmian popartych testami. Zrób sobie może backup na wszelki. Zawsze korzystałem z takich aplikacji jednak na 6.0 na razie nie potrzebuje. Śmiga jak szalony ;)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Raol3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK. Ja mam sporo poblokowanych wakelocków i innych pierdół w Amplify, może też opiszę, bo kilka dni go mam a już ponad 10k zablokowanych :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raol3k

Bardzo dobry plan! Zrób tutka i załóż własny temat. Chyba, że Ci się nie chce to można podłączyć do mojego z zaznaczeniem kto jest autorem, wtedy powstanie jeden większy temat o baterii. Nie wiem jak będzie lepiej.

Edytowane przez Raol3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko super tylko ta appka "Usuwanie aplikacji systemowych" nie bardzo chce dzialac. Nie moze usunac tych wszystkich pierdół od google, niby odinstalowuje ale zaraz jest info, że [przywrócona].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marek.m73

Klikając kilkakrotnie w wersję systemu android uruchamia się jakas gra, na andku 5.x i 4.x tak samo ale na kazdej wersji jest inna gra. Ktoś wie po co to i dlaczego jest to ukryte?

Wysłane z G3 + Stock 6.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raol3k

@@DeathMagnetic

Wyłączyłeś automatyczne aktualizacje w google Play? Odinstalowałeś aktualizacje aplikacji i których mówisz? Masz roota?

Jeżeli odpowiedz na wszystkie pytania brzmi tak skorzystaj z titanium backup.

@@marek.m73

Bo google może ;) nic wiecej, nic mniej. Taki bajer od firmy.

Edytowane przez Raol3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dklord

Hej Używam titanimum backup i  pozamrażałem większość aplikacji z listy i po restarcie telefonu pojawia się logo LG po czym znów się restartuje :) pozostało wgranie na nowo systemu? czy jest jakaś możliwość odmrożenia tych aplikacji ? :)

Edytowane przez dklord

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zrobiłeś backup jak w tutorialu to możesz go przywrócić z TWRP (wystarczy boot i system). Jeśli nie czytałeś ze zrozumieniem i tego nie zrobiłeś to pozostaje wgrywanie systemu od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi