Skocz do zawartości
Raol3k

Bloatware bezpieczny do usunięcia/zamrożenia na MM

Rekomendowane odpowiedzi

Raol3k

Hej Używam titanimum backup i  pozamrażałem większość aplikacji z listy i po restarcie telefonu pojawia się logo LG po czym znów się restartuje :) pozostało wgranie na nowo systemu? czy jest jakaś możliwość odmrożenia tych aplikacji ? :)

Według mnie musiałeś gdzieś przesadzić. Tak jak kolega wyżej napisał. Albo wracaj do backupu albo od nowa stawaj system. 

Nie zamroziłeś przypadkiem launchera nie wrzucając innego? Ja nawet usuwając appki (co jest ryzykowne i nie rekomendowane) nie doprowadziłem do takiej sytuacji. Przejdź może przez instrukcję jeszcze raz i sprawdź czy czegoś nie pominąłeś. Ciężko mi w tej chwili  bez telefonu i wiedzy jakie kroki wykonałeś pomóc.

Edit: Próbowałeś wyjąc baterię, włożyć ją ponownie do telefonu i go uruchomić?

Edytowane przez Raol3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@@Raol3k: Myślę że te aplikacje powinny trafić do tej listy.

Google + - wiadomo, jeśli ktoś nie używa to wywala.
    Pamięć kalendarza - z tego co zaobserwowałem, to jeśli ktoś nie używa synchronizacji kalendarza to może to usunąć.
    Wyszukiwarka Google - sama nazwa wskazuje, nie używasz? Wywal.
    Zamiana tekstu na mowę - nie używasz? Wywal.
    Zaufana twarz - to jest związane (chyba) z inteligentnym ekranem. Ja wyrzuciłem i nie było żadnych FC czy niestabilnych działań systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wyrzuceniu pamięci kalendarza nie działa kalendarz stockowy ani kalendarz Google (zwraca brak Pamięci Kalendarza i nie można dodać przypomnien). Po próbie zainstalowania tej apki z powrotem z apk dostajemy bootloop - tak to wyglądało u mnie, więc nie radzę tego usuwać. Za synchronizację kalendarza odpowiada.... Synchronizacja kalendarza :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez majkel02

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Ok, sprawdziłem i masz rację :) reszta raczej się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raol3k

U mnie na liście nie ma pamięci kalendarza, tylko synchronizacja? Czy się mylę?

@@Lysolus

tak masz rację, nie dodałem tych appek bo sam ich używam. Już oczopląsu dostawałem spisując to wszystko... Zaraz dodam może ;)

Zaufana twarz- chyba odpowiada za odblokowanie za pomocą twarzy.

Dodałem appki o których wspominasz. Dzięki wielkie za czujność i informację!

@
    można, można tylko do czego służą? LIA Informant mniej więcej wiem, ale co z resztą? Możę dodać nową kategorie Eksperymentalne i nie sprawdzone?

Edytowane przez Raol3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śmiało możesz założyć kategorie - Eksperymentalne

Muszę przelecieć przez Google do czego są przydatne, ale bez problemu można zamrozić zero negatywnego wpływu. 

Tutaj podobny spis na LG G4

http://www.droidviews.com/list-of-safe-to-disableremove-bloat-apps-on-lg-g4/

PS. Przeleciałem na szybkiego i tylko znalazłem mój spis na xda i tam też jest zalecany do zamrożenia.

Edytowane przez LUZ-BLUZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamięć kalendarza - na moim S4 I9505 samo wyłączenie tej aplikacji stwarza np. brak zapamiętania innego launchera, innej klawiatury i do tego po czasie brak sieci ! Nie usuwać! Opisałem moją przygodę w dziale S4, niby pamięć kalendarza, a stwarza ogromne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raol3k

UWAGA WAŻNE!

Czy ktoś wśród Was ma problem z otrzymywaniem maili lub budzikiem mimo dodania do wyjątków w optymalizacji baterii?

Być może zamrożenie lub usunięcie tej aplikacji spowoduje, że koniec walki

z MM ludzi którzy mają wyżej wymienione problemy ?

Radzę zamrozić! Odważni lub mega pro mogą usuwać ;)

Aplikacja "ogranicz bezczynnie aplikacje"

ce794fb8a46aa174f806b2b5e32ec2b0.jpg

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Raol3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Skąd tę info? Ktoś, gdzieś już przeprowadził eksperyment z tym zamrożeniem/usunięciem? W optymalizacji baterii mam dodane zignoruj "ogranicz bezczynne aplikacje" i skuteczność zerowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi