Skocz do zawartości
Raol3k

Bloatware bezpieczny do usunięcia/zamrożenia na MM

Rekomendowane odpowiedzi

Raol3k

@LUZ-BLUZ M- zamrożenie/usunięcie absolutnie nie jest jednoznaczne z "nie usypiaj"(zignoruj optymalizację). To zupełnie inna czynność.

Nie info, tylko moja własna hipoteza. Chciałbym ją potwierdzić lub obalić. Jednak do tego potrzebna będzie osobą z ww problemem.

Edytowane przez Raol3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że może to mieć negatywny wpływ na multitasking. Ja bym nie zamrażał, i tak już dużo rzeczy jest usuniętych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raol3k

Wpływ na system MOŻE być bardzo niekorzystny. Zarówno na baterię, zarządzanie ramem   jak i multitask. Ale może też nie mieć wpływu.

Ten test nie jest dla zwolnienie ramu czy przyśpieszenia urządzenia. Chce jedynie pomóc osobą które mają ww.  problem. Jednak poddaje się ;) Za duży opór w materii. Pozostaje powrót na LP póki nie zgłosi się ktoś z tym problemem :)

Edytowane przez Raol3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marshmallow

Ostrożny byłbym z usuwaniem Android system WebView może spowodować problemy z apkami od sms-ów np. SwiftKey czy ze stockowa od LG z komunikatem w tle "Aplikacja sms została zatrzymana".

Negatywny wpływ może być też na przeglądarki internetowe i inne aplikacje. W przypadku pojawiających się nagle ni z gruszki, ni z pietruszki komunikatów typu "Aplikacja xxx została zatrzymana" radzę ponownie zainstalować.

Edytowane przez LUZ-BLUZ
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raol3k

Opisałem w pierwszym poście, że miałem taką sytuację. Ale tylko raz. U Ciebie pojawiła się po usunięciu tej aplikacji? To bardzo ważna informacja.

U mnie pojawiła się po usunięciu jednej aplikacji google. Jednak nie wiem której. Być może właśnie po WebView.

Cieszy mnie że są aktywne i pomocne osoby na tym forum!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, po usunięciu miałem problemy z usługą sms => w/w komunikat i jeszcze jakieś inne dwie apki ucierpiały z tego powodu. Kroczek po kroczku po ponownej instalacji MM usuwałem po 1 apce googlowskiej + sprawdzałem działanie programów i w ten sposób wyłapałem winowajcę czyli "Android system WebView". Po jego ponownym zainstalowaniu ze Sklepu Play problem od ręki mijał. Próbę dla pewności przeprowadziłem 3 krotnie z usunięciem ASWV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marek.m73

Ja mam zamrożony android system webview i nic sie nie dzieje ale do smsów używam handcenta a przeglądarka to boat browser i opera. Na każdym romie to zamrażałem, apke stockową do sms też zamrażam.

Wysłane z G3 + Stock 6.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@marek.m73

Rzuć okiem na podobny problem po odinstalowaniu (inny system niż MM i inny smartfon):

#18 wyp.michal.rutkowski

http://forum.android.com.pl/topic/224447-aplikacje-ktore-mozna-bezpiecznie-usunac-po-zrobieniu-roota/?p=3891389

Zamrożony widocznie nie sprawia takich problemów.

@@Raol3k

Android system WebView najlepiej zmienić na kolor czerwony lub pomarańczowy (ostrzegawczy) w Twoim zestawieniu.

google gry oraz google+ po deinstalacji nie sprawiały problemu tylko właśnie ASWV na MM 6.0

Edytowane przez LUZ-BLUZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marek.m73

Tam też mowa o odinstalowaniu, przy zamrożeniu nie ma problemu.

Wysłane z G3 + Stock 6.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raol3k

Faktycznie ja po zamrożeniu nie mam ww problemów. Dzięki za informację i czujność! Aktualnie wątek w wolnej chwili. 

@ Łap piwko ;)

Edytowane przez Raol3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi